Logo

Hořící kříž

3D_obalka_horici_kriz
Píše se rok 1771 a životní cesty Claire, původně lékařky z 20. století, skotského horala Jamieho, jejího milovaného muže, a jejich dcery Brianny se setkávají v divočině Severní Karolíny.

Claire se do 18. století kdysi dostala úplnou náhodou, ale kvůli bezpečí své nenarozené dcery jej nakonec musela opustit. Její návrat po letech zpět do minulosti však už byl zcela záměrný a vedený láskou k Jamiemu. Dceru Briannu na cestu skrz kameny o dvě století zpět zase dohnala starost o život obou rodičů.

Rodinné sjednocení v americké kolonii však není zdaleka tak idylické, jak by se mohlo zdát. Jamie musí brzy zažehnout dřevěný kříž, prastarý symbol, aby svolal své věrné do bitvy. V neprobádaných končinách americké divočiny mezi kolonisty, indiány, uprchlými otroky a dravými šelmami ovšem není válka zdaleka to jediné, co je ohrožuje na životě. Naši oblíbení hrdinové budou muset čelit také nevyzpytatelným přírodním živlům, nepochopitelné lidské krutosti, předsudkům i svým vlastním vnitřním strachům.
 

„Historie, cestování v čase, vtip a ironie, bitvy, hrdinové a darebáci – další díl série Cizinka má vše, po čem věrní čtenáři Diany Gabaldon touží. A ti se mohou těšit i na nové, nezapomenutelné postavy.“

The Dallas Morning News

499 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
1488
EAN:
9788073902728
Původní název:
The Fiery Cross
Skladem
ISBN:
978-80-7390-272-8
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Trailer

Diana Jean Gabaldon Watkins se narodila v Arizoně. Otec byl Američan mexického původu, matčiny kořeny sahaly do Anglie. Vystudovala zoologii, mořskou biologii a behaviorální ekologii. Po studiích pracovala na Arizonské univerzitě a v roce 1984 založila významný vědecký čtvrtletník Science Software Quarterly.S literaturou začala o čtyři roky později a rozhodla se pro historickou tématiku okořeněnou dávkou fantasy. Na začátku psala proto, aby si dokázala, že to zvládne, ale když výsledek ukázala známým, přesvědčili ji, že by svůj příběh měla publikovat. Debutovala knihou Cizinka, která se pak stala první částí velmi oblíbené série, jež má již devět svazků. 

Její knihy vyšly ve dvaačtyřiceti zemích a byly přeloženy do třiceti osmi jazyků. V roce 2014 byl podle série Cizinka natočen oceňovaný televizní seriál se Samem Heughanem v roli Jamieho a Caitrionou Balfeovou v roli Claire. V současné době se připravuje čtvrtá řada seriálu. 

Autor fotografie:  Doug Watkins
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide