Logo

Hvězda jihu

hvězda jihu
Hvězda jihu je dobrodružný román francouzského spisovatele Julese Verna z cyklu Podivuhodné cesty .
 
Jde o příběh z  jihoafrických   diamantových  polí. V centru děje je „Hvězda jihu“,  diamant do té doby nevídané velikosti a krásy.  Francouzský inženýr Méré je přesvědčen, že se mu ho podařilo vyrobit umělým způsobem, který vynalezl. Naplnil totiž kovové pouzdro  chemickou směsí vlastní výroby, utěsnil je a dva týdny žhavil v peci. Pak pouzdro vybuchlo a Méré v roztříštěném pouzdru pod vrstvou jílu nalezl diamant . Při slavnostní hostině se ale diamant záhadně ztratí...
Kromě dobrodružného děje román  přibližuje život a práci na  diamantových  polích v  jižní Africe  a zachycuje i divoké, surové a necivilizované mravy, jaké vládly v  afrických  koloniích a jaké v Africe, bohužel, leckde vládnou dodnes.
249 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
264
EAN:
9788073903626
Skladem
ISBN:
978-80-7390-362-6
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 
Jules Verne se narodil v právnické rodině ve městě Nantes, i když dlouhou dobu kolovaly legendy, že ve skutečnosti pocházel z polského Plocka. Již od mládí toužil po dobrodružství, v jedenácti letech chtěl utéct z domova a dát se najmout jako plavčík na loď plující do Indie. Rodiče jeho plány překazili. Podle svých představ se snažili přesměrovat ho na právnickou dráhu. Jules se ale po studiích věnoval obchodům na burze a hlavně toužil uspět jako literát. Povedlo se mu to až po mnoha pokusech – to mu bylo už pětatřicet a úspěšná kniha se jmenovala Pět neděl v baloně. Rázem se z něj stal jeden z nejoblíbenějších francouzských autorů. Vydal více než padesát knih a do dnešních dnů je počítán mezi zakladatele vědeckofantastického žánru.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide