Logo

Ideální svět

Die_optimierer_3D

Tento poutavý dystopický román čtenáře přiměje zamyslet se nad nástrahami světa, který upřednostňuje technologická řešení na úkor lidské autonomie – světa, který je znepokojivě blízko.

Píše se rok 2052 ve Federální evropské republice. „Optimální ekonomie blahobytu“ zajišťuje, že každý má práci, která ho maximálně naplňuje, a poskytuje největší přínos společnosti. Roboti nahrazují lidi v mnoha oblastech života a kamerový dohled je na vzestupu. Samson Freitag je osobní kouč, jehož náplní práce je analyzovat žadatele a zavést je k jejich dokonalé práci v této vysoce organizované společnosti. Panovačný Samson je posedlý nasbíráním dostatku „sociálních bodů“, které by mu zajistily povýšení. Mezi osobními kouči je také znám proto, že Ercan Böser, nynější předseda slibné politické strany, by se měl stát politikem. Freitag však brzy zjistí, že jeho dokonalá společnost možná není až tak bezchybná.

Optimalizér pracuje s populárními motivy dystopické fikce a spřádá příběh, který je svěží a strhující, plný nečekaných myšlenek o budoucích následcích technologického pokroku a vměšováním státu do individuálních životů.

Rok vydání
2018
Formát
130x 200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
EAN:
9788073900403
Původní název:
Die Optimierer
Připravujeme
ISBN:
978-80-7390-040-3
  • O autorovi
  • Dotaz
Theresa Hannig se narodila v Mnichově v roce 1984. Poté, co získala titul z politologie, filosofie a ekonomie, pracovala jako softwarová vývojářka, konzultantka IT bezpečnosti, a manažerka projektů solárních instalací. Žije na okraji Mnichova se svým manželem a dvěma dětmi.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide