Logo

Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha

ishmael_3D

Hlavní hrdina světoznámého filozofického románu Ishmael, průměrný Američan středního věku, je ztělesněním ztráty iluzí. Všechny krásné ideály z mládí už ho dávno opustily. Ovšem podivný inzerát z novin, jehož prostřednictvím hledá učitel žáky, aby s ním zachránili svět, mu opět připomene, že jeho život býval kdysi jiný a možná i výrazně lepší. Se záhadným inzerentem, kterého považuje za šarlatána, se nicméně rozhodne zúčtovat. Objeví však něco, co se stane počátkem velkého dobrodružství.

Cílem cesty, na kterou se vydá, opravdu není nic menšího než záchrana světa. Není však už příliš pozdě? 

279 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Jakub Novotný
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
264
EAN:
9788073902575
Původní název:
Ishmael: An Adventure of the Mind and Spirit
Skladem
ISBN:
978-80-7390-257-5
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
 

Daniel Quinn se narodil, vyrůstal a střední školu ukončil v americkém státě Nebraska. V studiu pokračoval v St Louis a na univerzitách ve Vídni a v Chicagu. Ve vzdělávání ovšem udělal přestávku, protože ho napadlo, že by se měl stát mnichem přísného cisterciáckého řádu. Nakonec bylo všechno jinak a Quinn se dokonce zřekl katolické víry. Nejdříve pracoval jako redaktor a nakladatel, po vydání románu Ishmael se rozhodl žít jako spisovatel na volné noze. Své filozofické a společenské názory označuje za nový tribalismus a prosazuje návrat k jednoduchému způsobu života. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Library Journal

Vítěz Turner Tomorrow Fellowship, literární soutěže, určené na podporu beletristických děl, které nabízejí pozitivní řešení globálních problémů. Tato kniha poskytuje důkaz, že dobré nápady mohou jít ruku v ruce s kvalitní literaturou. Ishmael, gorila zachráněná z putovní výstavy, která se naučila přemýšlet a komunikovat, využívá nabyté dovednosti, aby se vzdělávala v lidské historii a kultuře. Prostřednictvím řady filozofických rozhovorů s anonymním vypravěčem rozčarovaný idealista Ishmael vykládá svou teorii o tom, co lidská civilizace zničila a jak její činy napravit. Je to teorie založená na principu, že planeta nepatří lidstvu, ale naopak. I když toto poselství je velmi důležité, Quinn se neuchyluje k dramatickým obratům, nýbrž klidně a pečlivě problémy vysvětluje a snaží se je řešit. 

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
highslide