Logo

Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha

ishmael_3D

Hlavní hrdina světoznámého filozofického románu Ishmael, průměrný Američan středního věku, je ztělesněním ztráty iluzí. Všechny krásné ideály z mládí už ho dávno opustily. Ovšem podivný inzerát z novin, jehož prostřednictvím hledá učitel žáky, aby s ním zachránili svět, mu opět připomene, že jeho život býval kdysi jiný a možná i výrazně lepší. Se záhadným inzerentem, kterého považuje za šarlatána, se nicméně rozhodne zúčtovat. Objeví však něco, co se stane počátkem velkého dobrodružství.

Cílem cesty, na kterou se vydá, opravdu není nic menšího než záchrana světa. Není však už příliš pozdě? 

279 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Jakub Novotný
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
264
EAN:
9788073902575
Původní název:
Ishmael: An Adventure of the Mind and Spirit
Skladem
ISBN:
978-80-7390-257-5
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
 

Daniel Quinn se narodil, vyrůstal a střední školu ukončil v americkém státě Nebraska. V studiu pokračoval v St Louis a na univerzitách ve Vídni a v Chicagu. Ve vzdělávání ovšem udělal přestávku, protože ho napadlo, že by se měl stát mnichem přísného cisterciáckého řádu. Nakonec bylo všechno jinak a Quinn se dokonce zřekl katolické víry. Nejdříve pracoval jako redaktor a nakladatel, po vydání románu Ishmael se rozhodl žít jako spisovatel na volné noze. Své filozofické a společenské názory označuje za nový tribalismus a prosazuje návrat k jednoduchému způsobu života. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Library Journal

Vítěz Turner Tomorrow Fellowship, literární soutěže, určené na podporu beletristických děl, které nabízejí pozitivní řešení globálních problémů. Tato kniha poskytuje důkaz, že dobré nápady mohou jít ruku v ruce s kvalitní literaturou. Ishmael, gorila zachráněná z putovní výstavy, která se naučila přemýšlet a komunikovat, využívá nabyté dovednosti, aby se vzdělávala v lidské historii a kultuře. Prostřednictvím řady filozofických rozhovorů s anonymním vypravěčem rozčarovaný idealista Ishmael vykládá svou teorii o tom, co lidská civilizace zničila a jak její činy napravit. Je to teorie založená na principu, že planeta nepatří lidstvu, ale naopak. I když toto poselství je velmi důležité, Quinn se neuchyluje k dramatickým obratům, nýbrž klidně a pečlivě problémy vysvětluje a snaží se je řešit. 

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
15. 10. 2017
V rámci vydání druhého dílu Shannarovy elfeíny Vám přinášíme rozhovor s autorem knižní série Terry Brooksem.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku My, Utonulí
Recenzní konkurz na připravovanou novinku My, Utonulí
9. 10. 2017
Sága My, utonulí vysoko ční nad ostatními romány tohoto žánru.Lze ji směle srovnávat s vrcholnými díly Lva Nikolajeviče Tolstého. Bohatý a nádherný příběh.“
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
9. 10. 2017
Bylo jen otázkou času, kdy podle bestsellerů Diany Gabaldon vznikne televizní seriál, neboť příběhy Claire Beauchamp Randall a Jamieho Frasera dychtivě hltají miliony čtenářů po celém světě.
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
4. 10. 2017
Všichni fanoušci pořádného rocku a Bon Joviho, buďte na pozoru! Kniha, ve které nenaleznete jen mnoho fotografií, ale také příběh o tom, jak to vlastně všechno začalo, právě vyšla i u nás.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Edward: Tajemství krále z Auramaly
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Edward: Tajemství krále z Auramaly
29. 9. 2017
MOCENSKÉ INTRIKY, VÁLKA,SPALUJÍCÍ VÁŠEŇ A KREVNÍ MSTA.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
29. 9. 2017
SBÍRKA ÚVAH A HRAVÝCH ESEJŮ OD HVĚZDY TELEVIZNÍCH SERIÁLŮ GILMOROVA DĚVČATA A FAMÍLIE A TAKÉ OD AUTORKY BESTSELLERU JEDNOHO DNE, MOŽNÁ...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Poslední dívka
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Poslední dívka
29. 9. 2017
„Jeden z nejlepších thrillerů letošního roku. Pokud se vám líbila Zmizelá , budete nadšeni.“
Stephen King
highslide