Logo

Jak být Caroline

Jak_byt_caroline_3D new
Caroline čeká na den, kdy její život začne. Sní o tom, že si otevře vlastní tapas restauraci, jenže do počáteční investice jí zbývá alespoň půl milionu. A tak se zatím musí spokojit s obsluhováním lahůdkového pultu v supermarketu Maxfood.
Mezi směnami tráví čas v kuchyni nebo se svým otcem – bývalým šéfkuchařem žijícím na hranici zákona. Prožije několik záletů (a ne vždy s těmi nejlepšími muži), a spřátelí se se svobodnou matkou Bente. Zároveň se pokouší navázat kontakt se svou matkou, jejíž život po smrti Carolinina mladšího bratra ztratil směr.
Jednoho dne dostane Caroline od svého kolegy nečekanou nabídku. Nabídku na účast v trestném činu, který by jí v případě úspěchu pomohl naplnit její sen.
 
Jak být Caroline je příběh novodobého Robina Hooda – hřejivý, zamotaný, romantický, a s pořádnou dávkou humoru i napětí.
 
 
„Jak být Caroline má všechno, co by takový hřejivý román měl mít. Barlachův debut pro dospělé vás překvapí a zároveň donutí k zamyšlení. Požitek z jeho čtení se dá přirovnat k požitku z dobrého jídla, a nad některými slovními obraty vás zaplaví vlna radosti. Jak být Caroline) je zkrátka bomba. Myslím, že zasáhla i mě.“
časopis LitteraturMagazinet, Švédsko
 
„Úspěšný debut a fantasticky zábavná kniha. Na první pohled (nebo spíš počtení) je vtipná a šílená, ale je v ní skryté poselství, a Caroline je ve skutečnosti dost nešťastný a ztracený člověk. Jak být Caroline je odpočinková četba se stručnými dialogy, vtipným jazykem a rychlým dějovým spádem. Neustále se v ní něco děje. Jídlo hraje v příběhu ústřední roli, takže radím nečíst nalačno. Perfektní četba na pláž. Všem vřele doporučuji.
blog Fantastiska berättelser, Švédsko
 
„Úžasná kniha, která s vámi zůstane. Setkáte se v ní s výkyvy, smutkem i bolestí, ale přesto nikdy nesklouzne do ponuré beznaděje. Zasmějete se nad jejími vtipnými zvraty, poznámkami i okouzlujícími postavami. Už se nemůžu dočkat pokračování!“
Goodreads
 
„Jak být Caroline je oddechový ale zároveň hluboký příběh moderního Robina Hooda, který bohatým bral a chudým dával. Jednoduchá a svižná četba, se kterou si můžete zalézt do houpací sítě. Mezi její přednosti patří i to, že se zároveň potýká se závažnými tématy hlubokých citů, autismu, homosexuality a kriminality. Občas balancuje na hranici obscénnosti, ale vtipné poznámky to zachraňují, a příběh se ani na chvíli nezastaví. Carolinina kuchyně zní přímo lahodně, takže rozhodně nelezte do houpací sítě s prázdným žaludkem. Udělejte si pár hodin času na tento poutavý, oddechový ale zároveň hluboký příběh.“
blog Boktok73, Švédsko
 
„Filmová verze Jak být Caroline má šanci stát se hitem.“
časopis Situation Stockholm, Švédsko
329 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
312
EAN:
9788073907499
Původní název:
HOW TO BE CAROLINE (KONSTEN ATT VARA CAROLINE)
Skladem
ISBN:
978-80-7390-749-9
Autor:
  • Dotaz
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide