Logo

Jidáš

Jidas_3D
V roce 2013 se Astrid a Sonja Holleederovy rozhodnou udělat něco, co všichni považují za nemožné: postavit se jejich bratru Willemovi, ze kterého se po jeho propuštění z vězení v roce 2012 stal „nejoblíbenější holandský zločinec“. Spolu s jeho přítelkyní Sandrou den Hartogovou poskytnou policii několik důležitých výpovědí.
 
Dne 24. března 2015, kdy se případ „ŽENY, KTERÉ DOSTALY HOLLEEDERA“ dostane na veřejnost, je na RTL Late Night zveřejněno několik šokujících nahrávek. Tyto nahrávky mohou zapříčinit pád kdysi nedotknutelného Willema Holleedera...
Co ovšem věděla pouze hrstka lidí, byla skutečnost, že Willem Holleeder svou rodinu třicet let terorizoval, vydíral a vyhrožoval jim – podobně jako jeho otec, alkoholik pracující u společnosti Heineken, který se mu nevědomky stal vzorem. Za oběť mu padly děti, ženy, příbuzní, a dokonce i jeho vlastní matka Stien. Před jeho despotickým chováním nebylo úniku.
Tento příběh se odehrává mezi rokem 2012 a současností a je obohacen o vzpomínkami na důležité události minulosti jedné rodiny. Je to tragédie, v níž Astrid Holleeder vykresluje obraz rozpadající se rodiny, která má od Heinekenova únosu v roce 1983 pouze příjmení: Holleederovi.
 
V této jedinečné knize popisuje dopad únosu na všechny členy rodiny, narůstající napětí mezi pokrevními bratry Willemem Holleederem a Corem van Houtem (který byl zavražděn v roce 2003), výhružky investigativnímu novináři Peteru R. De Vriesovi, stejně jako vraždy a vydírání amsterdamského podsvětí. Otevřeně také mluví o svém mládí, matce, dětech, bývalých partnerech, své práci advokátky a samozřejmě také o své roli dvojité.
 
„Astrid Holleeder napsala velmi znepokojivou a odvážnou zprávu
o vraždě a oddanosti rodině, kvůli čemuž musela obětovat svou kariéru i totožnost.
Strhující, úžasná a nezapomenutelná autobiografie."
Kirkus Reviews
 
„Tento fascinující, dopodrobna vylíčený příběh lze číst jako závěť ženy, které její svědectví zničilo život."
Publishers Weekly
379 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
544
EAN:
9788073907921
Původní název:
Judas
Připravujeme
Předpokládané vydání: 19.11.2018
ISBN:
978-80-7390-792-1
  • O autorovi
  • Dotaz

Astrid Holleeder je nizozemská právnička a spisovatelka. Je také sestrou zločince Willema Holleedera, proti němuž spolu se svou starší sestrou a bývalým Willemovým přítelem svědčila u soudu. Její autobiografická kniha Jidáš se v Nizozemsku stala v roce 2016 bestsellerem, když se jí zde prodalo více než půl milionu výtisků.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide