Logo

Jules Verne, Závěť výstředníka

Voyages_extraordinaires_3D

Známe Julese Verna vizionáře, dramatika, novelistu, ale také Julese Verna hypochondra, obyvatele Nantes i Amiens, manžela a otce, cestovatele, odmítnutého milence... A také Julese Verna imaginárního autora, protože bývaly doby, kdy svět pochyboval o jeho existenci. Označit jej můžeme mnoha slovy – sám žil mnoho životů zabalených do jednoho. Je znám především pro své „Podivuhodné cesty“ – dílo, které mu zajistilo nesmrtelnost. Ale co víme o muži, který se skrýval za spisovatelem?

Dnes nejpřekládanější francouzský spisovatel na světě, jehož díla patří k nejpopulárnějším v dějinách literatury, je dodnes fascinující postavou, která nedosáhla uznání během svého života; muž plný protikladů a rozmarů, rozpolcený mezi touhou a zklamáním. Na jaké radosti a překážky ve svém životě narazil? Jak se z mladého muže, který měl po otci převzít právnickou praxi, stal průkopník sci-fi a jeden z nejlepších spisovatelů v dějinách?

S blížícím se 190. výročím narození Julese Verna je tu krásné dílo o jedinečném spisovateli, které poskytuje čtenáři možnost snít nad každou stránkou. Jen stěží si představíme, co by si Verne myslel o dnešním světě, a stejně tak těžké je představit si naši společnost, vynálezy, touhu po objevování a potřebu zkoumat hranice vesmíru bez odkazu jeho „Podivuhodných cest“, na které se sami toužíme vydat. Tato kniha nás vezme na výpravu za poznáním jeho nejdůležitější cesty – té, která se v jeho dílech nikdy neobjevila: cesty jeho života.

  • Jules Verne: mezinárodně uznávaný spisovatel známý napříč generacemi čtenářů

  • Dílo představeno Jeanem Vernem, spisovatelovým pravnukem

  • Jedinečná spolupráce s Muzeem Julese Vernea v Nantes

Rok vydání
2019
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Původní název:
Jules Verne, Testament d’un excentrique
Připravujeme
  • O autorovi
  • Dotaz
Jean Verne je spisovatelův pravnuk a jediný majitel autorských práv jeho děl. Slavný předchůdce měl odjakživa značný vliv na jeho život. Jean Verne, dřívějším povoláním zpěvák, je v současnosti hudebním poradcem a inspektorem ve Štrasburské regionální kanceláři pro kulturní záležitosti.
Rémi Guerin je spisovatel a autor komiksových příběhů, zejména série City Hall, která získala množství ocenění, a která je z velké části inspirována dílem Julese Verna.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide