Logo

Knedlíček

knedlíček
Nový román Julie Murphyové, autorky Side Effects May Vary, osloví fanoušky Johna Greena nebo Rainbow Rowellové. Nebojácná dívka Willowdean Dickson - „Knedlíček", hvězdné texaské noci, cukroví a písně Dolly Parton si získají vaše srdce.
 
"Knedlíček" má nadváhu a nejbezpečněji se cítí doma, i když je přemlouvána svou matkou, bývalou královnou krásy, aby začala žít. Její myšlenky se ubírají jediným směrem, obléct si na sebe bikiny, tak jako její nejlepší kamarádka, krásná Ellen. Will začne pracoval v Harpy’s, místním fast foodu. Zde potká studenta Boa, bývalého skvělého atleta. Není žádným překvapením, že jí Bo přitahuje. Ale je velmi překvapena, když zjistí, že je to vzájemné.
Ale namísto, aby si užívala vztahu s Boem, Will začne o sobě pochybovat. Podnikne nejděsivější věc, kterou si můžete představit: přihlásí se do soutěže Miss Blue Bonnet Pageant a spolu s několika podobnými dívkami touží dokázat světu, že i děvčata se silnější postavou mají právo být vidět, stejně jako každá hubená holka. Tím šokuje celé Clover City – a možná nejvíc sebe sama.
 
"Jsem posedlá touto knihou. Zlomyslně zábavná, dojemně reálná, plná postav, kterým fandím a miluji je. Dumplin je hvězda."
Katie Cotugno, autor knihy How to Love and 99 Days
 
"Knedlíček" by měla být povinnou četbou pro každého, kdo se někdy cítil nepříjemně ve své kůži. Hvězda Julie Murphyové září naplno. Tento dojemný příběh jistě změní život mnoha čtenářů."
(John Corey Whaley, oceněný autor Noggin and Where Things Come Back)
 
"Chytrá a vtipná kniha potěší milovníky romantiky."
(Bulletin Centra pro dětské knihy)  
29 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
312
EAN:
9788073904555
Původní název:
Dumplin
Skladem
ISBN:
978-80-7390-455-5
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Napsali o knize
 

Julie žije v Severním Texasu se svým milujícím manželem a psem, který ji zbožňuje, a kočkou, se kterou se velmi dobře snášejí. Když zrovna nepíše nebo se nestará o toulavé kočky, pracuje v Akademické knihovně.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Willowdean, stejně jako podobné dívky ve věku 9-16 let na malém městě, které milují Dolly Parton, kvůli své nadváze trpí ztrátou identity a sebevědomí, navíc, když je zde její matka za hvězdu. Dokud jí však nepolíbí krásný Bo. V tomto románu dává autorka Willowdean čas a prostor prozkoumat své pocity z přátelství, žárlivosti, sexuální přitažlivosti, ze smrti své obézní tety. Popisuje její vztah s matkou a zkoumá její sebeúctu. Murphyová skvěle vykreslila maloměsto se silným smyslem pro společenství a kulturu. Zčásti tím, že vytvořila velmi realistické a hluboké postavy, které  Willowdean obklopují.
Na rozdíl od jiných románů, Willowdean nemusí zhubnout, aby získala chlapce a jeho důvěru. Místo toho zůstává silnou a realistickou obézní dívkou, jakou by se chtělo stát mnoho čtenářů. Knihu bude milovat mnoho dospívajících, kteří řeší podobný problém. 
 
Rhona Campbell, Georgetown Day School, Washington, DC
 
"Čtenář je nucen přemýšlet o budování a ničení sebeúcty."

Booklist

"Jsem posedlá touto knihou. Zlomyslně zábavná, dojemně reálná, plná postav, kterým fandím a miluji je. Dumplin je hvězda."

Katie Cotugno, autor knihy How to Love and 99 Days

"Dumplin" by měla být povinnou četbou pro každého, kdo někdy se někdy cítil nepříjemně ve své kůži. Hvězda Julie Murphyové září naplno. Tento dojemný příběh jistě změní život mnoha čtenářů."

(John Corey Whaley, oceněný autor Noggin and Where Things Come Back)

"Chytrá a vtipná kniha potěší milovníky romantiky."

(Bulletin Centra pro dětské knihy) 

„Romantický příběh s trochou texaského kouzla.  Je to román, který oslavuje člověka takového, jaký je, a zároveň uznává, že je to neuvěřitelně těžké."

(Horn Book)

"Kniha popisuje stereotypy v soutěžích krásy problémy žen s nadváhou."

Voice of Youth Advocates 

"Julie Murphyová spřádá zábavný příběh lásky, přátelství, zármutku a vykoupení.“

(John Corey Whaley, držitel Michael L. Printz Award za román WHERE THINGS COME BACK)

"Román SIDE EFFECTS MAY VARY je zábavný, srdečný a upřímný pohled na krásu a riziko druhé šance. Inspirující román o všech věcech, pro které stojí za to žít. Zbožňuji tento debut! "

(Siobhan Vivian, autor The List)

"Vtipný a dojemný román o silné vůli hrdinky, která najde tváří v tvář smrti jednoduché, ale velmi složitě realizovatelné řešení."

(Jennifer Echols, autorka GOING TOO FAR)

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide