Logo

Knihkupkyně

Knihkupkyne_3D
1962: V New Yorku jsou možná zlatá šedesátá léta, ale v Denveru – jako v mnoha jiných městech – je to jinak: život svobodné dívky po třicítce je téměř bohémský. Osmatřicetiletá Kitty Millerová se smířila se svým netradičním životem. Kdysi měla vážnou známost, ale nevyšlo to. Teď se naplno věnuje svému knihkupectví a každý večer se vrací do svého útulného domu.
 
A pak jsou tu ještě ty sny...
 
1963: Katharyn Anderssonová je provdaná za Larse, lásku svého života. Žijí v dokonalém domě na předměstí Denveru, což je ideální místo pro výchovu dětí. Katharyn má všechno, po čem Kitty vždycky toužila. Jenže Katharyn existuje pouze tehdy, když Kitty spí.
Zpočátku si Kitty výlety do světa snů užívá. Ale s každou další nocí se noční okouzlující život stává skutečnějším. Když se hranice mezi oběma světy začnou stírat, Kitty najednou čelí nejisté budoucnosti. Jakou cenu musí zaplatit, aby mohla zůstat? A co musí obětovat, pokud chce odejít?
 
JEDNA ŽENA – DVĚ REALITY KTERÁ Z NICH JE TA SKUTEČNÁ?
 
„Co kdyby... Tato slova občas trápí a pronásledují každého z nás.
Cynthia posílá svou hrdinku na překvapivou cestu, alternativního světa,
který by se mohl stát skutečným, kdyby učinila jiné rozhodnutí...“
Randy Susan Meyers, autorka bestselleru Pohodlné lži
 
„Nádherný i strašidelný příběh o lásce, ztrátě a hledání vlastní identity.
,Co kdyby byl můj život jiný? ‘ Obyčejná otázka,
kterou si v životě položí každý z nás.
Autorčiny odpovědi jsou však vskutku originální.“
Joanna Hershon, autorka bestselleru Nevěsta
 
„Tato kniha vás přiměje přemýšlet o cestách,
po kterých jste se v životě mohli vydat, a čemu vás mohou naučit,
abyste obohatili vlastní realitu.“
Redbook
 
„Cynthia Swanson mistrně vykresluje světy Katharyn i Kitty
a nechává čtenáře do posledních stran v nejistotě,
který z nich je skutečný. Její podmanivý román
neotřelým způsobem pokládá věčnou otázku ,Co kdyby?‘“
Publishers Weekly
349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Překladatel
Martina Valentová
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
320
EAN:
9788073907082
Původní název:
The Bookseller: A Novel
Skladem
ISBN:
978-80-7390-708-2
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
 

CYNTHIA SWANSON je spisovatelka a designérka. Své povídky publikovala v časopisech 13th Moon, Kalliope, Sojourner a dalších. Její povídka, která vyšla v časopise 13th Moon získala nominaci na Pushcartovu cenu. Knihkupkyně je její první román. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Knihkupkyne_3D
Úžasný příběh o hledání vlastní identity, který vás nenechá jen tak odtrhnout. Budete číst dál a dál a nebudete chtít přestat…
 
Dva životní příběhy. Jedna žena. Co je sen a co skutečnost? Který život je ten pravý? Píše se rok 1962. Osmatřicetiletá Kitty Millerová je smířená se svým netradičním životem. Žije pouze se svou kočkou, vlastní s kamarádkou téměř krachující knihkupectví a poslední známost měla před mnoha lety. Každý večer, když se vrací z práce domů a ulehá sama v posteli, se jí zdají sny. Zvláštní sny, které jsou jako živé. Vlastně je to takový příběh na pokračování, kde má rodinu, děti, dokonalý život a říká si Katharyn.
 
Katharyn žije v roce 1963, je vdaná za okouzlujícího, dokonalého Larse. Bydlí v úžasném domě, mají služebnou a nádherné děti, které nade všechno milují. Katharyn má všechno, po čem vždycky Kitty toužila. Jenže Katharyn existuje pouze tehdy, když Kitty spí…
 
Zpočátku si Kitty svoje sny užívá. Ale s každou další nocí se snový život stává skutečnějším. Zjišťuje v něm věci, které v realitě opravdu existují. Jsou její sny předpovědí budoucnosti? Nebo jsou něco jako paralelní realita? Hranice mezi oběma světy se začnou stírat a Kitty najednou neví, kde je pravda a co je jenom sen…
 
„Vzbuď se. Katharyn, miláčku, vzbuď se.“ Otevřu oči a dívám se do nejhlubších, nejmodřejších očí, jaké jsem kdy viděla. A potom ty své zase zavřu.
Ucítím ruku na rameni, které je až na tenké ramínko mé saténové noční košile nahé. Už je to docela dlouho, co se mě nějaký muž intimně dotkl. (…) Vím, že bych měla být vyděšená. To by byla přiměřená reakce, že? Dokonce, i když člověk spí, mělo by ho vyděsit, když na své nahé kůži ucítí ruku neznámého muže. Přesto mi kupodivu dotek tohoto imaginárního člověka přijde dokonale příjemný. (…) „Katharyn. Prosím, miláčku. Mrzí mě, že tě budím, ale Missy má teplé čelo… potřebuje tě. Prosím, musíš vstát.“
Oči mám stále zavřené, uvažuji o tom, co řekl. Přemýšlím, kdo je Missy a proč by mě mělo zajímat, že má teplé čelo.
 
CYMERA_20180306_095445
Vážení, tak to byla ale pecka. Příběh se mi opravdu hrozně líbil. Málokdy se mi stane, že mě kniha baví od první stránky, ale tady to tak bylo. Vcucla mě do děje a nepustila, dokud jsem nebyla na konci. Kdybych měla více času, tak jsem jí přečetla za den, takhle to bylo na tři části za tři dny. Už první kapitola je záhadná, zajímavá a probouzí ve vás zvědavost. Vy chcete číst dál, protože prostě potřebujete vědět, jak to všechno vlastně je.
 
Knihkupkyně je nádherný příběh o lásce ke svým blízkým, o ztrátě, bolesti a hledání vlastní identity. A také o tom, jak jediná vteřina či změna plánu může ovlivnit váš život a zcela ho obrátit naruby. Knihkupkyně je autorčino první dílo. Já už teď vím, že až u nás vyjde další kniha od Cynthie Swanson, určitě ji musím mít!
 
Román vás nutí se zamyslet nad vlastním životem, dumat nad tím, co by, kdyby. V tomto případě je to tak, že včasné nebo pozdější ukončení telefonního hovoru přemění úplně celý Kittyn život. Ale jaký je ten pravý a opravdový? To už si musíte přečíst sami…
 
„Nenechávej mě ve světě…plného nenaplněných snů… ubliž mi hned, ať to máme za sebou… možná se naučím znovu milovat…“
 
CYMERA_20180306_095759
Autorka recenze: Veronika Hladíková, Knihy na cestách 
Hodnocení: 100%
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide