Logo

Koňák

Ryttaren_mord_i_falsterbo_3D
Sympaticky bizarní krimi román z krásného prostředí poloostrova Falsterbo.
 
Koňská show ve Falsterbu je nejvýznamnější událostí švédského jezdectví a jedna z nejprestižnějších drezurních a parkurových akcí na světě. Jarní vítr si pohrává s vlajkami, obloha je jasná a tribuny k prasknutí plné. Ve vzduchu je cítit triumf. Ke starostově neskrývané radosti se dva ze špičkových jezdců ucházejí o poslední volné místo v olympijském týmu.
Předpokládaný vítěz Leopold Gyllenstierna vjíždí do arény a mává jásajícímu publiku, ale hned za třetí překážkou padá mrtvý k zemi. Když se prokáže, že se nejednalo o přirozenou smrt, policisté Skanöru se s radostí (i bez ní) vrhnou na vyšetřování. Když ale hned vzápětí následuje druhá vražda, pracovití strážci zákona začnou zoufale vyhlížet dovolenou.
Zatímco se policisté potýkají s případem, na Egonův život padne stín v podobě jeho úhlavní protivnice Elisabeth, která si pozvala svou starou lásku Françoise z Paříže. Poklidný život v ulici Kärleksstigen je ten tam. Egon začne francouzského snoba podvědomě nesnášet, a cítí se osamělejší než kdy předtím.
 
Koňák je třetí samostatný díl pohodové krimi série Vraždy ve Falsterbo, charakteristické svým úsměvným vyšetřováním vražd a idylkou malého města. Znovu se shledáváme s policisty Martenem a Lisou, přepracovaným prokurátorem Fredrikem, jeho temperamentním čtyřiaosmdesátiletým strýcem Egonem, a samozřejmě i se zbytkem různorodé party, kterou známe z Plážové chatky a Pozorovatele ptáků.
 
„Olséni & Hansen nás s fantastickým humorem provedou krásným letním městečkem při pátrání po vrahovi. Autorům se podařilo překonat všechny překážky tohoto žánru, aniž by tím utrpěly detaily nebo jazyk.“
deník Ölandsbladet, Švédsko
 
„Zábavná a odpočinková četba, která vám poskytne náhled do světa boháčů a jejich tajemství.“
knižní katalog BTJ, Švédsko
Rok vydání
2019
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
409
EAN:
9788073908683
Původní název:
HORSEMAN (RYTTAREN)
ISBN:
978-80-7390-868-3
  • Dotaz
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide