Logo

Letec

Letec_3D
Hrdinou románu  Letec  je člověk, o němž se dá říci, že je tabula rasa: jednoho dne se probudí na nemocničním lůžku a jediné, co ví, je fakt, že nic neví – ani jméno ani kým je nebo kde byl. Doufá, že historii svého života obnoví tím, že si začne nahrávat kusé vzpomínky, které se mu začínají zobrazovat:  Petrohrad na počátku dvacátého století, dětství na předměstí v Siverskom a Aluště, vysoká škola, první lásky, revoluce z roku 1917, láska k letectví... Ale jak je možné, že si vybavuje přesné detaily každodenního života, fráze, vůně a zvuky z tak dávné doby, když se píše rok 1999?
 
Jevgenij Vodolazkin, spisovatel a literární vědec, autor bestselleru  Laurus  a jemné historické fikce  Solovjov a Larionov, je ve své vlasti nazýván „ ruským Umbertem Ecem“  a v Americe – po vydání Laurusu v angličtině – pro změnu „ruským Marquézem.“ Jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků.
 
„Podivuhodná kniha... Vodolazkin uspěje ve všem, na co sáhne.“
Janet Fitch, autorka knihy Bílý oleandr
 
„Vodolazkin je pro současnou ruskou literaturu doslova požehnáním. Autorovým největším darem je pak kouzlo jazyka. Výjimečná kniha, kterou byste si neměli nechat ujít.“
The Times Literary Supplement
 
„Brilantní příběh. Autor nechal naplno rozehrát svůj jedinečný talent.“
Booklist
399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
416
EAN:
9788073907075
Původní název:
The Aviator
Skladem
ISBN:
978-80-7390-707-5
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Trailer
 

Jevgenij Germanovič Vodolazkin se narodil v roce 1964 v Kyjevě. Po absolvování filologické fakulty pokračoval pod vedením D. S. Lichačova ve studiu starší literatury v Ústavu ruské literatury v Petrohradě, kde působí dodnes. V roce 2000 získal titul doktora filologických věd obhajobou práce o odrazu dějinných událostí ve středověké rusky psané literatuře. Vedle odborných prací se věnuje i krásné literatuře a pravidelně přispívá do periodika Novaja gazeta. S prvotinou, románem Solovjov a Larionov z roku 2009, se Vodolazkin zařadil mezi finalisty literárních cen Andreje Bělého a Bolšaja kniga. Toto prestižní ocenění – a spolu s ním i cenu Jasnaja Poljana – však dostal až za román Laurus, který si získal mnoho čtenářů v Rusku i v zahraničí. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide