Logo

Má první knížka zvířat ze statku

Ma_prvni_knizka_zvirat_ze_statku_3D

Řada knížeček pro malé předškoláky přináší jednoduché dětské texty a aktivity na rozvíjení základních kognitivních dovedností. Dítě se například učí rozeznávat plošné geometrické útvary, poznávat je v předmětech kolem sebe, a přitom si osvojovat správné názvosloví. Poznává číslice a přiřazuje je k počtům, které reprezentují. Rozlišuje domácí, hospodářská i divoká zvířata, přiřazuje mláďata k jejich rodičům. Je vedeno k tomu, aby na základě minipříběhů o zvířatech hovořilo o svých pocitech a učilo se je zpracovávat. 

U aktivit se předpokládá asistence dospělého, který pochopitelně pomůže se čtením. V duchu pedagogiky Montessori knížečky didakticky doplňuje, rozvíjí a předškoláčka vede na cestě za poznáním. Přitom by se měly respektovat tři stádia učení: prezentace nové látky skrze smysly, samotné učení a upevnění naučeného. V každé aktivitě dítě dostává v případě chyby okamžitou zpětnou vazbu, takže už během učení může svoji práci korigovat. Dospělý uvádí dítě do nové činnosti, ale hry může hrát dítě samo. Rovněž při lepení, stříhání, kreslení a malování prstem je důležité, aby dospělý pomohl svou praktickou zkušeností.

179 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
160x160 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
10
EAN:
9788075855329
Původní název:
Farm (The Montessori Method)
  • O autorovi
  • Dotaz
Chiara Piroddi je psycholožka, odbornice v oboru neuropsychologie. Specializuje se na psychoterapii dětí s vývojovou poruchou učení. Psychologii vystudovala na italské Università degli Studi di Pavia, kde pracuje jako vysokoškolská učitelka psychologických disciplín. Je autorkou a spoluautorkou několika vědeckých publikací na poli neuropsychologie. Žije mezi Barcelonou a Milánem, kde pracuje jako terapeutka.
Agnese Baruzzi vystudovala grafický design na institutu ISIA v italském Urbinu. Od roku 2001 pracuje jako ilustrátorka a spisovatelka. Napsala více než 40 knih pro děti, které vyšly v Itálii, Velké Británii, Japonsku, Portugalsku, USA, Francii a Jižní Koreji. Pořádá tvořivé semináře pro děti i dospělé ve školách i veřejných knihovnách a dělá ilustrace pro agentury, grafická umělecká studia a nakladatele.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide