Logo

Mandlovník

Mandlovník

Ahmed Hamid je nadán výjimečným matematickým talentem, kterým uvádí v úžas celou rodnou vesnici. Místo bezstarostného dětství však s celou rodinou a ostatními Palestinci žije v neustálém strachu. Všechno vyvrcholí v den Ahmedových dvanáctých narozenin, kdy se ocitne bez otce a rodina ztratí i střechu nad hlavou. Ahmed je nucen převzít roli živitele a postarat se o matku a mladší sourozence. Na rozdíl od okolí se odmítá osudu podvolit a v sobě žít jen nenávistí k státu Izrael. Jde za svým cílem a usilovnou prací se mu podaří získat stipendium na izraelské univerzitě. Je si vědom slibu, který dal kdysi otci - touží život zasvětit vědě a svým bližním pomoci z bídy a beznaděje.

Mandlovník je příběh o odvaze, lásce a nezlomné víře v lidskost: inspirativní životní cesta, na jejímž pozadí se odehrávají celé izraelsko-palestinské dějiny dvacátého století.

49 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
312
EAN:
9788073903510
Skladem
ISBN:
978-80-7390-351-0
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Diskuze o knize
  • Napsali o knize
 

Michelle Cohen Corasanti získala titul bakaláře na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě a magisterský titul z Harvardu - oba z blízkovýchodních studií. Zároveň je odbornicí na mezinárodní a lidská práva. Američanka pocházející v městečku Utica ve státě New York se v šestnácti letech rozhodla odjet do Izraele. Tam strávila sedm let. Později žila také ve Francii, Španělsku, Egyptě a Anglii. V současnosti žije i s rodinou v New Yorku. Mandlovník je sice její první román, ale ihned po vydání mimořádně zaujal čtenáře i literární odborníky.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
 
Nádherná, srdcervoucí kniha. Nespravedlnosti, které zažívají lidé za období války. Příběh malého chlapce se kterým prožijeme, celý jeho život. Bude se vám chtít plakat a někdy se, to prostě ani nedá nijak ospravedlnit. Za sebe určitě doporučuji!
 
http://www.cbdb.cz/kniha-175096-mandlovnik-the-almond-tree
Neuvěřitelně krásný příběh malého chlapce, který vypráví o dětství a dospívání na palestinském území v Izraeli.
Čistý, až syrový příběh o přátelství, lásce, nenávisti. O touze vymanit se z předepsaných kolejí a využit svůj potenciál..
 
Magdalena Hrabalíková
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide