Logo

Maskované město

Maskovane_mesto_3D
Slovo je mocnější než meč. Většinou…
 
Život agentky a Knihovnice Irene, toho času působící v jedné z alternativních verzí viktoriánského Londýna, začíná být jednotvárný. Sbírá pro tajemnou Knihovnu významná beletristická díla a hezky zapadla do místní společnosti. Ale když je její učedník Kai, drak královského původu, unesen fae, její pečlivě vymyšlený život v utajení se začíná hroutit.
 
Kaiův únos by mohl vyvolat konflikt mezi silami chaosu a řádu, který by zasáhl všechny světy a dimenze. A lidstvo by se mohlo octnout uprostřed křížové palby. Aby tomu zabránila, bude se Irene muset spojit s místním vůdcem fae a vydat se hluboko do světů chaosu, do verze Benátek plné temné magie, prapodivných náhod a neustálých oslav Karnevalu. Tam bude muset svého přítele zachránit dřív, než se z něj stane první oběť katastrofické války.
 
Ale vyznat se v bouřlivé krajině politiky fae vyžaduje více než Ireninu akademickou moudrost a mrštný jazyk. Aby zabránila Armagedonu, bude možná muset obětovat vše, co je jí drahé...
 
Irene je připravena k akci,ale to i její protivníci
 
Cogman píše s temperamentem a vtipem,
který do žánru fantasy přináší čerstvý vzduch.
Ideální pro čtenáře Neila Gaimana.
Román Genevieve Cogman je skutečným čtenářským zážitkem.
Publishers Weekly
 
Pokud hledáte svižný, chytrý
a vtipný fantasy příběh, našli jste ho.
Fantasy-Faction.com
 
Dobrodružný příběh, který pohladí po duši.
Postavy Irene i jejího společníka jsou výborně propracovány
a příběh se vyvíjí ďábelskou rychlostí až k ohromujícímu závěru.
ScifiBulletin.com
 
Knihu lze směle srovnávat s Doctorem Who i Harry Potterem.
Živý a zábavný příběh plný zvratů, napětí i humoru.
BastianBalthasarbooks.co.uk
 
Miluji tuto knihu. Kouzelný příběh s příchutí mytologií,
plný podivností a magie. Hlavní hrdinka je nebojácná,
chytrá a ještě k tomu sexy – co víc si přát?
N. K. Jemisin
349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Kateřina Heřmanová
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
416
EAN:
9788073907105
Původní název:
The Masked City (The Invisible Library Novel)
Skladem
ISBN:
978-80-7390-710-5
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
 

Genevieve Cogman vyrostla na Tolkienovi a Sherlocku Holmesovi, ale nikdy se neohlíží zpět. Její Vystudovala statistiku a lékařské systémy. Pracovala jako datový analytik nebo kodér lékařských systémů. I když Neviditelná knihovna z roku 2015 je její debutový román, již dříve psala scénáře k počítačovým hrám. Po úspěchu Neviditelné knihovny vznikly další dva díly – Maskované město (2015, Omega 2017) a The Burning Page (2016, připravuje Omega). Mezi její záliby patří ruční práce a hraní her. Žije na severu Anglie.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Maskovane_mesto_3D
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců. Čtenář se ocitne na několika přepychových místech, jenž jsou dokonalá pouze svou zlatou slupkou. Každý časoprostor skrývá svá temná tajemství a jeho chod je řízen jako divadelní hra. Žijí v nich obyčejní lidé, jaké dnes denně potkáváme na ulicích, nebo jsou to pouze loutky, za jejichž nitky je ovládají mocní draci a fae?
 
Náplň práce hlavní hrdinky Knihovnice Irene je převážně shánění cenných knih a jejich ukládání do obrovské KnihovnyIrene cestuje mezi dimensemi cizích světů, jejichž důležitou vlastností je architektonické uspořádání, záhady a odlišnost. Jsou světy, ve kterých převládá magická síla, nenávist vůči určitému živému druhu, rozehraná hra, kterou jste součástí i přesto, že o tom nevíte a nemůžete své tělo za žádných okolností sami ovládat. Jsou světy, kde žijí pouze draci nebo světy, které si vytvořili fae, aby si podmanili obyčejné lidi a žili své pohádkové smyšlené divadlo, jehož budou králové a postavy té nejvyšší nehorázně bohaté vrstvy společnosti.
 
Irene se, až na jednu velice užitečnou schopnost,  zdá být obyčejným člověkem. Jako Knihovnice má moc, kterou si po přečtení knihy přeje nejeden čtenář. Irene ovládá Jazyk, jenž udělá přesně to, oč ho požádá, stačí touto neznámou řečí nahlas vyslovit rozkaz a cokoli neživé jí ho splní. Díky Jazyku a Knihovně může cestovat mezi světy a shánět nové knihy. Není to ale jediný způsob, jakým se lze v Maskovaném městě pohybovat. Jezdec a kůň vznešené postavy převezou stejně účinně jako přestup z Knihovny skrz dveře a Jazyk, ovšem nic není tak jednoznačné, jak by si čtenář mohl představit. Jezdec a kůň nevytvářejí nic jiného než Vlak, který se sice pohybuje po kolejích, ale vůbec je nepotřebuje, vznáší se ve vzduchu a svůj interiér neustále mění. A není sám, Maskované město vypráví příběh, který je fantasticky fantastický. Čtenáři otevře oči a rozpoutá hru s jeho nekonečnými možnostmi představivosti. Čím více kreativním čtenářem jste, tím více si Irenino dobrodružství užijete.
 
Snímek obrazovky 2017-12-14 v 18.48.41
Důležitým místem jsou Benátky. Takové Benátky, které mají být romantické, krásné, upravené, mírumilovné, přepychové a přesně takové, jaké si je pod jejich názvem představíme. Laguna úžasného města. Genevieve Cogman se rozhodla, že si s jejich pověstí pohraje a ještě více je vyšperkuje. Ponechá světoznámá místa a zařadí je do svého díla, nečekejte hodinu dějepisu, čekejte napínavé dobrodružství, které v tomto luxusu čeká na Irene. Obyčejné se změní v nekončené a i když se bude zdát, že se přibližujete k blízké zdi stejnou rychlostí, nikdy se k ní ani na dosah nedostanete. Mezi jedním krokem budete muset udělat několik dalších nebo úplně jiných, jelikož ve světě fantasy je možné naprosto cokoli. Toho si je autorka vědoma a využívá toho. Přesně proto je jinak velice obyčejná zápletka tak šílená, humorně podaná, napínavá a excelentně vyprávěná. Vytvořený svět je složitý, ale krásně představený, postupně uvedený a čtenář, který knihu zavrhne jen kvůli tomu, že nerozumí některým pojmům v této recenzi je zbabělec. Lépe už jednotlivé termíny Genevieve objasnit nemohla.
 
Podaří se Irene překvapit a porazit mocné fae, kteří unesli jejího učedníka Kaie? Jak se může Kaie vůbec nechat nalákat do pasti a prohrát bitvu s fae, když je drakem z královské rodiny? Proč vůbec Kaie používá pouze svou lidskou podobu? Kdo jsou vlastně faeMaskované město má odpovědi...
 
Přiznávám se, že jsem při prvním kontaktu s knihou jaksi přehlídla její zařazení. Ano, bylo mi jasné, že se pod touto úžasnou obálkou, která se mi velice líbí - je jednoduchá, nejsou na ní žádné podivné postavičky, jenž si pak čtenář musí spojit s postavami v příběhu, protože je už tímto grafickým pokusem jeho mysl trošku ovlivněna - skrývá fantasy, o jakém jsem ještě nečetla. Ale nevzala jsem v potaz přesné zařazení Maskovaného města, prý je toto četba pro děti a mládež. No, dítě už nejsem docela dlouho (nebo alespoň má občanka to tvrdí), přičemž se mi příběh šíleně líbil. A po pravdě, nedovedu si představit, že bych byla "děti a mládež" a četla Maskované město, vůbec bych si ho neužila jako dnes. A ještě jedna věc pro upřesnění, nečetla jsem Neviditelnou knihovnu, a i když je Maskované město druhým dílem, tak se mi nestalo, že bych měla v příběhu nějakou mezeru, kterou bez poznání předchozí knihy nezaplním. Vůbec ne, tuto knihu jsem si užila, jakoby to byla samostatná četba.
 
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Dávám ti své tělo...' Jak píšu milostné scény - Diana Gabaldon ( Anita Gingerová)
Recenze Dávám ti své tělo...' Jak píšu milostné scény - Diana Gabaldon ( Anita Gingerová)
17. 12. 2017
Diana Gabaldon vydává vášnivý dodatek série Cizinka v podobě tenké roztomilé knížky, která je určená a zaručeně vhodná nejen pro všechny zapálené a věrné fanoušky.
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
highslide