Logo

Metoda 15/33

metoda_15_33_3D
Představte si těhotnou šestnáctiletou dívku, vytrženou z klidu a míru vlastního domova a uvězněnou v úložném prostoru špinavé dodávky. Je sama, unesená a k smrti vyděšená.
 
A teď trochu jiný pohled.
 
Představte si těhotnou šestnáctiletou dívku, geniální hříčku přírody a skvělou manipulátorku, uvězněnou v úložném prostoru špinavé dodávky. Od první vteřiny únosu není její chladně kalkulující mysl posedlá ničím jiným, než záchranou svého ještě nenarozeného syna a vykonáním aktu nemilosrdné pomsty. Tu plánuje metodicky, vypočítavě a vědecky.
Dá se dívka označit termínem klinický sociopat? Trpělivě vyčkává na pravý okamžik, neponechává nic náhodě, vše má dokonale načasováno. Když je oběť stejně nemilosrdná, jako její únosci, hodí se metoda 15/33. A na mysl se vkrádá vtíravá otázka: kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor?
 
15 ÚKOLŮ, 33 DNÍ
A JEDEN DOKONALÝ PLÁN  
 
Naprosto originální, absolutní nářez! Adrenalinová záležitost,
ve které se musíte mít na pozoru před obětí,
zatímco za kratší konec tahají únosci.
LISA GARDNER, autorka knih Neboj se a Chyť mě
 
Kniha je plná fascinujících postav na obou stranách.
Únosci si nevybrali dobře, pod svou střechu přivedli brilantní,
vzteklou, pomstychtivou sociopatku. Někdo tu má velký problém
– a mladá dívka to není...
F. PAUL WILSON, autor knihy Pevnost
 
Co se stane, když si obchodníci s dětmi vyberou špatnou oběť?
Přece Metoda 15/33, temný, napínavý thriller
plný napětí a dokonale vykreslených postav.
LEONARD ROSEN, autor knih Desátý svědek a  Hlasy chaosu
 
Síla vůle a vynalézavost, jakou oplývá hlavní postava, si v ničem nezadá
s bezohlednou brutalitou těch, kteří se jí chystají ublížit.
Vzrušující příběh s překvapivým rozuzlením.
PUBLISHERS WEEKLY
349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Petr Červený
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
376
EAN:
9788073905705
Původní název:
METHOD 15/33
Skladem
ISBN:
978-80-7390-570-5
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
Shannon Kirk je právnička a vysokoškolská profesorka. Navštěvovala univerzity West Virginia Wesleyan a St John’s, je absolventkou Suffolk Law School a předtím, než se přestěhovala do Massachusetts, působila v Chicagu jako státní zástupce. Je držitelkou tří cen za kreativní psaní, které uděluje William Faulkner Society. Žije v Massachusetts s manželem–fyzikem a synem. 
Román Metoda 15/33 je jejím debutem. Byl přeložen do 21 jazyků a v mnoha zemích se stal bestsellerem. V roce 2015 získal National Indie Excellence Award, cenu za nejnapínavější román a filmová práva zakoupila společnost Next Wednesday.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
metoda_15_33_3D
Já mám svůj seznam výhodných položek
a co má on?
Přikrm jeho pocit moci a pak ho nečekaně překvap!
 

,,METODA: způsob, většinou plánovitý a systematický, jak dosáhnout nějakého teoretického či praktického cíle"

 
Do rukou se mi dostal tento neskutečně originální kousek. Jde o thriller, dá se říci i s prvky psycho thrilleru. Metoda 15/33 vypadá díky své obálce velice lákavě, ale to, co se ukrývá uvnitř knihy je velmi tučné, dokonale promyšlené a geniální sousto!
 
 
Teprve před pár dny oznámila rodičům, že je těhotná. Už v sedmém měsíci. Pro rodiče to byl samozřejmě šok, ale po první návštěvě lékaře se smířili se skutečností, že už se nedá nic dělat. Ona byla stejně rozhodnutá si dítě nechat. Bude to chlapeček, její chlapeček, kterého bude bezmezně milovat a ochraňovat.
 
 Nikdy nezapomene na výraz lékaře i recepční...všichni nad ní ohrnovali nos. Malá holka, která se nechá zbouchnout. V jejich očích byla jen odpadem. Ať se jdou bodnout! Jenže ten výraz v jejich tvářích...měla si to uvědomit dřív...
 

Zvláštní, že ano? 4. Den v zajetí a já se vůbec nenudím. Někdo by si pomyslel, že několik dní samotky v uzamčeném pokoji se začne projevovat na vašem mentální stavu, ale já měla štěstí.

 
Teď sedí ve vínové dodávce se svázanýma rukama a čeká, co se bude dít. Od začátku její únosce udělal spoustu chyb a dělá je stále. Spínač lásky vypnout a zapnout spínač nenávisti. Přemýšlej a počítej. Vše trvalo pouhých deset vteřin. I přes zavázané oči, mimochodem dost špatně zavázané oči, si pamatuje každou odbočku i každý výjezd z dálnice. Teď jsou někde na opuštěném poli a ona počítá kroky do své cely. Do cely, která se jí stane na 33 dní nechtěným domovem. 
 
15 - podle položky na mém seznamu výhod
33 - den, kdy se vysvobodím a on toho bude navždycky litovat
 
Jsem normální holka, až na to, že můj čelní lalok je asi tak o 101% větší než u vás. Lékař tenkrát matce oznámil, že jsem v celku normální, že nejsem sociopat, jsem schopna chápat i vyjadřovat se, dávat najevo pocity - ovšem, vše také dokáži vypnout. Můj mozek funguje jinak, než ten váš. Já si totiž dokáži vybrat, který spínač vypnout a zapnout. Můžu ovlivnit to, jestli budu mít radost nebo jestli budu nenávidět. Reaguji tak, jak se mi chce a jak je to v tu danou chvíli nejlepší a nejlogičtější.
 
Dny ubíhají a já se postarám o to, abych svého syna zachránila, nikdo mi ho nedokáže vzít. Jsem sice v pokročilém stupni těhotenství, ale to neznamená, že nedokážu myslet a toho hajzla dostat jen s pomocí svého mozku. Spínače lásky vypnout. Je na čase zosnovat plán. Vše musí být do nejmenšího detailu připravené. K mé záchraně a jeho zkáze mi stačí můj bídný seznam výhodných položek...pár maličkostí, které byste vy ani nepostřehli... 
 

Když se vrátil zpět, mrkl na mě s výrazem, který říkal jasně, zabil bych vás všechny. Rozhodně nejsem na vaší straně, načež jsem si pomyslela: Nemrkej na mně. Pokud se mi naskytne příležitost, za ten pohled ti vyříznu oči z důlků. Zorničky si zalaminuju do pryskyřice a budu je nosit na klíčence.

 

Můj dojem:

Geniální!!!
 
Celá kniha je postavena na vyprávění unesené dívky. Pocitově to působí jako její deník ze dnů, které strávila uvězněná. Mezi tímto vyprávěním jsou také kapitoly, které vypráví vyšetřovatel FBI, kterého si nelze neoblíbit. 
 
Kapitoly jsou celkem dlouhé a mimo přímé vyprávění k věci, také obsahují i vyprávění z minulosti těchto postav. Jsou to takové příběhy v hlavním příběhu. Celou knihu tak příjemně odlehčují a hlavně tak získáváte lepší představu o nich samotných. Nepůsobí to stroze, ale naopak velmi osobitě. 
 

Ta temnota v mém nitru nadále přetrvává. S každým novým dnem, s každou novou minutou se s ní potýkám a svádím bitvu se svými vnitřními spínači.

 
 Hlavní hrdinka je kapitola sama o sobě. Ona je prostě neskutečná. Její vyprávění vám vezme dech. Budete neskutečně překvapeni její genialitou hraničící s obsesí a přijdou chvíle, a věřte mi, bude jich dost, kdy si budete klást otázku, zda je vůbec normální. Jenže ona není blázen, ona je systematička, metodička a excelentně logicky myslící dívka! Pro záchranu svého dítěte udělá každá matka naprosto cokoli. 
 
 Omega přichází s originálním románem, který byste neměli přehlédnout. Neskutečně čtivý příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout. Zaznamenala jsem pár výhrad ke stylu vyprávění. Nevím, já s tím neměla absolutně žádný problém, ba naopak. Podání ze strany unesené dívky mi přišlo výstižné, příjemné a nijak jsem si na něj nemusela zvykat. Sedlo mi to dokonale. Knihu nešlo odložit, svědčí o tom také fakt, že jsem ji přečetla během jednoho dne. Musela jsem prostě vědět, jak to dopadne a stále jsem dychtila po dalších informacích. Hlavní hrdinka v této knize není jako každá jiná, rozhodně není ani tuctová. Možná si i, jako já, řeknete: ta holka je fakt blázen, ale! Rozhodně geniální!
 
Knihu jednoznačně doporučuji a hodnotím plným počtem hvězd. Pokud máte chuť na něco netradičního, pak je Metoda 15/33 tou pravou volbou. 
 
Autorka recenze: Michaela Rubášová
Hodnocení: 95%
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide