Logo

Mladý Mesiáš

Mladý mesiáš

Sedmiletý chlapec jménem Ježíš odchází se svou rodinou z Egypta zpět do rodného Izraele. Ještě si neuvědomuje svou pravou podstatu, ale je víc než jasné, že není jako ostatní děti. Silou myšlenky dokáže vzít i darovat život, nebo zastavit déšť. Odkud se tyto schopnosti berou? Proč toho před ním dospělí tolik tají? Mladý Mesiáš je kniha provokativní a pokorná zároveň. Provokativní v tom, že je v ní vypravěčem sám Kristus, což je pro mnohé troufalost či přímo svatokrádež. Anne Rice, autorka bestselleru Interview s upírem, se ale příběhu mladého Ježíše zhostila s velkým respektem nejen k dějinným reáliím, ale také ke křesťanské a židovské tradici obecně. I čtenář, který není křesťan, může tuto knihu číst jako historický román o Izraeli prvního století.

V roce 2016 natočil režisér Cyrus Nowrasteh jeho filmovou adaptaci. 

"Nápaditý a neotřelý historický pohled na jeden rok Ježíšova života, Syna Božího." - Time

"Brilantní a hutný román. Anne Rice vás nenechá ani na chvilku ztratit pozornost. "- Los Angeles Times

"Dojemné a poutavé; Autorka uspěla ve stvoření Ježíše jako člověka."- National Catholic Reporter

"Velmi cenný příspěvek do diskuse o dějinách křesťanství prostřednictvím pohledu na mladého Ježíše." - The Denver Post

329 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
272
EAN:
9788073903640
Původní název:
The Young Messiah (originally published as Christ the Lord: Out of Egypt): A Novel
Skladem
ISBN:
978-80-7390-364-0
Autor:
 • Ukázka z knihy
 • O autorovi
 • Dotaz
 • Recenze
 • Trailer
 • Napsali o knize
 

Anne Rice se narodila v americkém městě New Orleans v roce 1941. Vystudovala tvůrčí psaní. Na začátku literární kariéry se věnovala spíš lechtivější próze, později se autorsky zaměřila hlavně na horor a fantasy. V posledních letech píše i nábožensky motivované knihy. Světovými bestsellery se staly její Upíří kroniky. Román Interview s upírem byl v roce 1994 zfilmován a hráli v něm mimo jiné Tom Cruise a Brad Pitt. Mezi její další knihy patří mimo jiné série příběhů o čarodějnicích z rodiny Mayfair, cyklus Kroniky vlčího daru a také velmi oblíbené životopisné romány inspirované postavou Ježíše Krista. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Morholt
 ****

Vyloženě nekonfliktní film. Zarytí křesťané proti němu nemohou říct ani popel a náboženský podtext, byť všudypřítomný, tady nepůsobí tak protivně a násilně, jako v jiných ježíšovských snímcích. Malý Ježíš je tady vykreslen téměř jako normální dítě, které má schopnosti, jimž tak úplně nerozumí. Hlavním motivem je nastavování příběhu o vraždění neviňátek. Herodes Veliký zemřel a tak se Ježíšova rodina vrací z egyptského vyhnanství. Jenže malý Mesiáš udělá cestou neprozřetelně zázrak, což se dozví nově nastolený Herodes Antipas, který si dá dvě a dvě dohromady a vyšle po jeho stopě římského centuriona, aby dítě zlikvidoval. Celé je to samozřejmě košatější, ale tuhle linku jsem vnímal jako nejzásadnější. Asi nebudu moc spoilerovat, když prozradím, že to Ježíš přežije. Ale i přes jasně nalajnovaný děj se na to koukalo docela dobře, protože se jedná o poctivou filmařinu se skromnou, ale slušnou výpravou a výborným hereckým obsazením s řadou známých tváří, jimž nedominuje tradičně výborný Bean, ale Adam Greaves-Neal, představitel Ježíše. 75%

Magika82

 *****

5 hvězd a tedy 100% kladné hodnocení, jak již mnozí dobře vědí, je u mých hodnocení vzácností. Zde, u tohoto snímku Cyruse Norasteha, jež ho natočil bez desítek milionů na rozpočet, ale za to s nevídaným citem, skrytým poselstvím, které dokázalo zahřát mé srdce a opět zcela otevřít mysl, bych byla pokrytecká, kdybych oněch 5 hvězd neudělila... Bůh, i čtenáři, mi odpusť to nekřesťansky dlouhé souvětí... Domnívám se, že má kolegyně z řad spisovatelů, paní Anne Rice, může být taktéž se zpracováním své knihy do této filmové podoby, rovněž spokojena... Existence Ježíše Krista již dávno není spekulací, ale historiky a odborníky doloženým faktem. Zda-li byl synem Božím, či prorokem s léčitelským darem, toto jediné zůstane otázkou... *Mimo hodnocení, pouze k zamyšlení: ( Jeho poselství a Boží desatero - nikdy nespojovat s žádnou církví, neboť ony jsou jen "firmami", kdežto pravá víra je jen a pouze v srdci - , však byly velkým odkazem celému lidstvu. Odkazem, který nám mohl pomoci si stvořit Ráj již zde na Zemi. Místo toho, nás oslepily moc, závist, chamtivost a nenávist, a namísto Ráje, jsme si zde stvořili malé peklo.) *... Samotný snímek neklade na diváka žádný nátlak volby. Neobsahuje více než musí. A nechybí mu méně, než-li by mělo. Rozvinuje diváku pestrobarevný gobelín, který odhaluje jeden příběh. A tento pomyslný gobelín, měl by mít své místo vysoko ve všech světových filmových oceněních. A snad také potěšit krásou a utkvět v mysli každého diváka, jehož mysl není přízemní a povrchní a jehož srdce postrádá citu... Pane režisére Nowrastehu, máte můj obdiv i mé nejvyšší ocenění, které mohu udělit. Děkuji za krásný filmový počin.(9.7.2016)

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/312273-the-young-messiah/komentare/

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
15. 10. 2017
V rámci vydání druhého dílu Shannarovy elfeíny Vám přinášíme rozhovor s autorem knižní série Terry Brooksem.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku My, Utonulí
Recenzní konkurz na připravovanou novinku My, Utonulí
9. 10. 2017
Sága My, utonulí vysoko ční nad ostatními romány tohoto žánru.Lze ji směle srovnávat s vrcholnými díly Lva Nikolajeviče Tolstého. Bohatý a nádherný příběh.“
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
9. 10. 2017
Bylo jen otázkou času, kdy podle bestsellerů Diany Gabaldon vznikne televizní seriál, neboť příběhy Claire Beauchamp Randall a Jamieho Frasera dychtivě hltají miliony čtenářů po celém světě.
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
4. 10. 2017
Všichni fanoušci pořádného rocku a Bon Joviho, buďte na pozoru! Kniha, ve které nenaleznete jen mnoho fotografií, ale také příběh o tom, jak to vlastně všechno začalo, právě vyšla i u nás.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Edward: Tajemství krále z Auramaly
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Edward: Tajemství krále z Auramaly
29. 9. 2017
MOCENSKÉ INTRIKY, VÁLKA,SPALUJÍCÍ VÁŠEŇ A KREVNÍ MSTA.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
29. 9. 2017
SBÍRKA ÚVAH A HRAVÝCH ESEJŮ OD HVĚZDY TELEVIZNÍCH SERIÁLŮ GILMOROVA DĚVČATA A FAMÍLIE A TAKÉ OD AUTORKY BESTSELLERU JEDNOHO DNE, MOŽNÁ...
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Poslední dívka
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Poslední dívka
29. 9. 2017
„Jeden z nejlepších thrillerů letošního roku. Pokud se vám líbila Zmizelá , budete nadšeni.“
Stephen King
highslide