Logo

Mladý Mesiáš

Mladý mesiáš

Sedmiletý chlapec jménem Ježíš odchází se svou rodinou z Egypta zpět do rodného Izraele. Ještě si neuvědomuje svou pravou podstatu, ale je víc než jasné, že není jako ostatní děti. Silou myšlenky dokáže vzít i darovat život, nebo zastavit déšť. Odkud se tyto schopnosti berou? Proč toho před ním dospělí tolik tají? Mladý Mesiáš je kniha provokativní a pokorná zároveň. Provokativní v tom, že je v ní vypravěčem sám Kristus, což je pro mnohé troufalost či přímo svatokrádež. Anne Rice, autorka bestselleru Interview s upírem, se ale příběhu mladého Ježíše zhostila s velkým respektem nejen k dějinným reáliím, ale také ke křesťanské a židovské tradici obecně. I čtenář, který není křesťan, může tuto knihu číst jako historický román o Izraeli prvního století.

V roce 2016 natočil režisér Cyrus Nowrasteh jeho filmovou adaptaci. 

"Nápaditý a neotřelý historický pohled na jeden rok Ježíšova života, Syna Božího." - Time

"Brilantní a hutný román. Anne Rice vás nenechá ani na chvilku ztratit pozornost. "- Los Angeles Times

"Dojemné a poutavé; Autorka uspěla ve stvoření Ježíše jako člověka."- National Catholic Reporter

"Velmi cenný příspěvek do diskuse o dějinách křesťanství prostřednictvím pohledu na mladého Ježíše." - The Denver Post

329 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
336
EAN:
9788073903640
Původní název:
The Young Messiah (originally published as Christ the Lord: Out of Egypt): A Novel
Skladem
ISBN:
978-80-7390-364-0
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
  • Napsali o knize
 

Anne Rice se narodila v americkém městě New Orleans v roce 1941. Vystudovala tvůrčí psaní. Na začátku literární kariéry se věnovala spíš lechtivější próze, později se autorsky zaměřila hlavně na horor a fantasy. V posledních letech píše i nábožensky motivované knihy. Světovými bestsellery se staly její Upíří kroniky. Román Interview s upírem byl v roce 1994 zfilmován a hráli v něm mimo jiné Tom Cruise a Brad Pitt. Mezi její další knihy patří mimo jiné série příběhů o čarodějnicích z rodiny Mayfair, cyklus Kroniky vlčího daru a také velmi oblíbené životopisné romány inspirované postavou Ježíše Krista. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Morholt
 ****

Vyloženě nekonfliktní film. Zarytí křesťané proti němu nemohou říct ani popel a náboženský podtext, byť všudypřítomný, tady nepůsobí tak protivně a násilně, jako v jiných ježíšovských snímcích. Malý Ježíš je tady vykreslen téměř jako normální dítě, které má schopnosti, jimž tak úplně nerozumí. Hlavním motivem je nastavování příběhu o vraždění neviňátek. Herodes Veliký zemřel a tak se Ježíšova rodina vrací z egyptského vyhnanství. Jenže malý Mesiáš udělá cestou neprozřetelně zázrak, což se dozví nově nastolený Herodes Antipas, který si dá dvě a dvě dohromady a vyšle po jeho stopě římského centuriona, aby dítě zlikvidoval. Celé je to samozřejmě košatější, ale tuhle linku jsem vnímal jako nejzásadnější. Asi nebudu moc spoilerovat, když prozradím, že to Ježíš přežije. Ale i přes jasně nalajnovaný děj se na to koukalo docela dobře, protože se jedná o poctivou filmařinu se skromnou, ale slušnou výpravou a výborným hereckým obsazením s řadou známých tváří, jimž nedominuje tradičně výborný Bean, ale Adam Greaves-Neal, představitel Ježíše. 75%

Magika82

 *****

5 hvězd a tedy 100% kladné hodnocení, jak již mnozí dobře vědí, je u mých hodnocení vzácností. Zde, u tohoto snímku Cyruse Norasteha, jež ho natočil bez desítek milionů na rozpočet, ale za to s nevídaným citem, skrytým poselstvím, které dokázalo zahřát mé srdce a opět zcela otevřít mysl, bych byla pokrytecká, kdybych oněch 5 hvězd neudělila... Bůh, i čtenáři, mi odpusť to nekřesťansky dlouhé souvětí... Domnívám se, že má kolegyně z řad spisovatelů, paní Anne Rice, může být taktéž se zpracováním své knihy do této filmové podoby, rovněž spokojena... Existence Ježíše Krista již dávno není spekulací, ale historiky a odborníky doloženým faktem. Zda-li byl synem Božím, či prorokem s léčitelským darem, toto jediné zůstane otázkou... *Mimo hodnocení, pouze k zamyšlení: ( Jeho poselství a Boží desatero - nikdy nespojovat s žádnou církví, neboť ony jsou jen "firmami", kdežto pravá víra je jen a pouze v srdci - , však byly velkým odkazem celému lidstvu. Odkazem, který nám mohl pomoci si stvořit Ráj již zde na Zemi. Místo toho, nás oslepily moc, závist, chamtivost a nenávist, a namísto Ráje, jsme si zde stvořili malé peklo.) *... Samotný snímek neklade na diváka žádný nátlak volby. Neobsahuje více než musí. A nechybí mu méně, než-li by mělo. Rozvinuje diváku pestrobarevný gobelín, který odhaluje jeden příběh. A tento pomyslný gobelín, měl by mít své místo vysoko ve všech světových filmových oceněních. A snad také potěšit krásou a utkvět v mysli každého diváka, jehož mysl není přízemní a povrchní a jehož srdce postrádá citu... Pane režisére Nowrastehu, máte můj obdiv i mé nejvyšší ocenění, které mohu udělit. Děkuji za krásný filmový počin.(9.7.2016)

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/312273-the-young-messiah/komentare/

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Metoda 15/33
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Metoda 15/33
30. 4. 2017
Naprosto originální, absolutní nářez! Adrenalinová záležitost,zatímco za kratší konec tahají únosci.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lahodně s Ellou a přáteli - Zdravé recepty pro nezapomenutelné společné chvíle
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lahodně s Ellou a přáteli - Zdravé recepty pro nezapomenutelné společné chvíle
25. 4. 2017
Přichází velmi očekávané pokračování série kuchařek Lahodně s Ellou, bestsellerů Elly Woodward, která vzala celý kulinářský svět útokem.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Michaela Rubášová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Michaela Rubášová)
25. 4. 2017
Být chladným - být upírem je v Tanině současném světě běžnou věcí.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
24. 4. 2017
Hrdinové zažívají podivné věci už během cesty do nejbližšího města Chladu. Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, známe tedy detaily života nejen Tany, ale i Aidana a Gavriela.
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
24. 4. 2017
Medová smrt nám otevře dveře do několika generací jedné neobyčejné rodiny. Felicity udělá velké rozhodnutí, rozchází se svým téměř snoubencem Richardem a chystá se odletět do Kábulu, na již zmíněnou akci.
Recenze  Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
Recenze Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
24. 4. 2017
'Dcera čarodějnice' líčí krutý životní příběh zoufalé dívky, která v životě ztratila naprosto vše...
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
21. 4. 2017
Osudy žen z jedné rodiny pojí tajemství, daleko spletitější než se na první pohled mohlo zdát. Válka není prostředí, ve kterém se dá žít a svobodně vychovávat děti.
highslide