Logo

Modrá

Modra_3D
Maja Lunde ohromila svět svým prvním románem Historie včel . Nyní se vrací s dalším vynikajícím a poutavým příběhem o věci, která je pro existenci člověka nejzásadnější: vodě.
2017: I když je Signe téměř sedmdesát, vydává se – sama a s podivným nákladem – na nebezpečnou pouť oceánem, aby se setkala s mužem, jehož kdysi milovala.
2041: David se cítí být příliš mladý na to, aby byl otcem; přesto musí spolu se svou malou dcerou prchat napříč vyprahlou Evropou, kde už není dost vody pro všechny. Všechno se změní v den, kdy objeví opuštěnou plachetnici v pusté zahradě daleko od jakéhokoliv pobřeží.
Modrá je druhým, samostatným románem tetralogie Majy Lunde o klimatu.
 
Nominováno na cenu The Norwegian Bookseller’s Prize.
 
Zrodil se nový bestseller (…) Sebejistý a působivý. Se svým prvním románem Maja Lunde dobyla svět. S touto knihou se jí to podařilo znovu.
Dagens Næringsliv
 
Skálopevné, mimořádně napsané příběhy lidských osudů.
Bok 365
 
Nový román Majy Lunde je skvělou zprávou pro ochránce podnebí i literaturu.
Dagbladet
 
Modrá je vzrušující, výtečně napsaná kniha od autorky, která ví, co to znamená výzkum.
Fædrelandsvennen
 
Modrá je vzrušující, umně zkomponovaný román, který nám přináší děsivé varování. Vyvolává debatu nikoliv zanícenou argumentací, ale přesvědčivostí, jež je vlastní dobrým knihám. Mezi řádky se ptá: Co se s námi stane? Co může každý z nás udělat? Co je v životě důležité?
Klassekampen
369 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x230 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
368
EAN:
9788073909154
Skladem
ISBN:
978-80-7390-915-4
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
MAJA LUNDE je norská spisovatelka a scénáristka. Napsala osm knih pro děti a dospívající mládež. Píše také scénáře pro norskou televizi. Román Historie včel (2015) je jejím prvním románem pro dospělé a po jeho představení na londýnském knižním veletrhu v témže roce se mu dostalo velké pozornosti. Práva byla dosud prodána do 19 jazyků a kniha vyšla nebo vyjde ve třiceti zemích. Dílo získalo řadu ocenění, včetně prestižní Bokhandlerprisen (Ceny norských knihkupců). Maja Lunde se narodila a žije v Oslu se svým manželem a třemi dětmi.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide