Logo

Mozek Teenagera

mozek_teenagera_3D

Kniha Mozek teenagera je svým způsobem manuálem pro přežití puberty a dospívání vašich dětí, svěřenců či žáků. Přestože autorka, renomovaná americká neuroložka, vychází i z osobních zkušeností, její publikace se opírá především o nejnovější vědecké poznatky, z nichž některé ještě nestihly vstoupit do obecného povědomí a možná vás i překvapí. Způsob, jak udělat z teenagerů rozumné, zodpovědné a vyrovnané jedince bohužel neexistuje. Pokud ale pochopíme, co se v jejich mozku v této bouřlivé životní etapě děje, bude naše soužití s nimi o něco snazší a především jim budeme lepšími rodiči, učiteli či opatrovníky. 

Odpověď na velmi důležitou otázku, co mohou udělat rodiče, učitelé nebo dokonce i zákonodárci, aby pomohli teenagerům bezproblémově vstoupit na cestu k dospělosti.

299 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Petr Štika
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
232
EAN:
9788073901905
Původní název:
The Teenage brain
Skladem
ISBN:
978-80-7390-190-5
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Napsali o knize
 

Doktorka Frances E. Jensen pracuje jako profesorka neurologie na Pensylvánské univerzitě, která patří mezi nejprestižnější vysoké školy ve Spojených státech amerických.  Předtím byla zaměstnána v Bostonské dětské nemocnici a také nějaký čas přednášela na lékařské fakultě Harvardské univerzity. Na knize o fungování mozku náctiletých spolupracovala s nositelkou Pulitzerovy ceny Amy E. Nutt, která píše pro vědeckou rubriku deníku Washington Post. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

"Ve chvílích největšího rozčilení si rodiče mohou myslet, že je s mozkem jejich teenagera něco v nepořádku. Což, podle některých jiných knih o dospívání, je... [Jensenová] předkládá svůj pohled na rodičovství doplněný o nejnovější MRI studie, grafy a statistiky. "(Elizabeth Kolbert, The New Yorker)

"Je zajímavé sledovat, jak kvalitní věda přispívá ke kvalitnímu rodičovství." (New York Times Book Review)

 "Frances Jensenová, neuroložka a svobodná matka dvou chlapců, se ponořila do nově vznikajícího vědního obru dospívajícího mozku a přišla s provokativními novými názory pro rodiče, pedagogy i samotné teenagery. "(Washington Post)

 "Proč je vaše dítě tak egocentrické? Dejte mu čas, píše neuroložka Jensenová:. Empatie přichází s věkem."(Good Housekeeping)

 "Pečlivě připravená studie nabízí důkaz, že to nejsou jen rodiče, kteří si myslí, že jejich dospívající děti nemají všech pět pohromadě." (Kirkus)

 "Doporučeno pro čtenáře, kteří mají rádi Steinbergovu Age of Opportunity." (Library Journal)

 "Kniha je cenným informačním zdrojem pro rodiče, výchovné pracovníky, pedagogy a každého, kdo má co do činění s dospívajícími dětmi. Kniha je poutavá, srozumitelná a nabitá informacemi." (New York Journal of Books)

 "Úžasné... Doktorka Jensenová jako neuroložka a matka využívá své velké zkušenosti z nového vědního oboru a pomocí výsledků nám pomáhá lépe pochopit mladé lidi. "(Carol A. Ford, MD (Carol A. Ford, M.D. President, Society for Adolescent Health and Medicine; profesor pediatrie na University of Pennsylvania a vedoucí oddělení dorostové medicíny v dětské nemocnici ve Filadelfii.)

"Frances Jensenová brilantně vysvětluje akademickou vědu a klinické studie rodičům, učitelům, vychovatelkám, zdravotním sestrám a dalším, kteří žijí, pečují nebo pracují s dospívajícími dětmi." (S. Jean Emans, MD, vedoucí oddělení pro dospívající děti v Bostonské dětské nemocnici, profesor pediatrie, Harvard Medical School)

"Kniha je dobře napsaná a srozumitelná, přibližuje výsledky výzkumu dospívajícího mozku. Jensenová pokrývá kapitolu po kapitole základní témata... Oslovuje rodiče jako rodič, uvádí je do souvislostí a nabízí jim podporu a způsob, jak své dítě pochopit" (Publishers Weekly)

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
24. 4. 2017
Hrdinové zažívají podivné věci už během cesty do nejbližšího města Chladu. Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, známe tedy detaily života nejen Tany, ale i Aidana a Gavriela.
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
24. 4. 2017
Medová smrt nám otevře dveře do několika generací jedné neobyčejné rodiny. Felicity udělá velké rozhodnutí, rozchází se svým téměř snoubencem Richardem a chystá se odletět do Kábulu, na již zmíněnou akci.
Recenze  Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
Recenze Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
24. 4. 2017
'Dcera čarodějnice' líčí krutý životní příběh zoufalé dívky, která v životě ztratila naprosto vše...
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
21. 4. 2017
Osudy žen z jedné rodiny pojí tajemství, daleko spletitější než se na první pohled mohlo zdát. Válka není prostředí, ve kterém se dá žít a svobodně vychovávat děti.
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Tereza Vintrová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Tereza Vintrová)
21. 4. 2017
Místy až strhující příběh silných žen, které musely během druhé světové války bojovat o místo pro sebe a své nejbližší v zemi, která pro ně kdysi byla domovem a během pár měsíců se změnila v peklo, v Německu.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Šárka Kunštová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Šárka Kunštová)
17. 4. 2017
Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Dominika Tlapáková)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Dominika Tlapáková)
16. 4. 2017
Mladá Američinka Felicity se vydává do Říma hledat svou nezvěstnou matku.
highslide