Logo

Mozek Teenagera

mozek_teenagera_3D

Kniha Mozek teenagera je svým způsobem manuálem pro přežití puberty a dospívání vašich dětí, svěřenců či žáků. Přestože autorka, renomovaná americká neuroložka, vychází i z osobních zkušeností, její publikace se opírá především o nejnovější vědecké poznatky, z nichž některé ještě nestihly vstoupit do obecného povědomí a možná vás i překvapí. Způsob, jak udělat z teenagerů rozumné, zodpovědné a vyrovnané jedince bohužel neexistuje. Pokud ale pochopíme, co se v jejich mozku v této bouřlivé životní etapě děje, bude naše soužití s nimi o něco snazší a především jim budeme lepšími rodiči, učiteli či opatrovníky. 

Odpověď na velmi důležitou otázku, co mohou udělat rodiče, učitelé nebo dokonce i zákonodárci, aby pomohli teenagerům bezproblémově vstoupit na cestu k dospělosti.

299 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Petr Štika
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
232
EAN:
9788073901905
Původní název:
The Teenage brain
Skladem
ISBN:
978-80-7390-190-5
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Napsali o knize
 

Doktorka Frances E. Jensen pracuje jako profesorka neurologie na Pensylvánské univerzitě, která patří mezi nejprestižnější vysoké školy ve Spojených státech amerických.  Předtím byla zaměstnána v Bostonské dětské nemocnici a také nějaký čas přednášela na lékařské fakultě Harvardské univerzity. Na knize o fungování mozku náctiletých spolupracovala s nositelkou Pulitzerovy ceny Amy E. Nutt, která píše pro vědeckou rubriku deníku Washington Post. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

"Ve chvílích největšího rozčilení si rodiče mohou myslet, že je s mozkem jejich teenagera něco v nepořádku. Což, podle některých jiných knih o dospívání, je... [Jensenová] předkládá svůj pohled na rodičovství doplněný o nejnovější MRI studie, grafy a statistiky. "(Elizabeth Kolbert, The New Yorker)

"Je zajímavé sledovat, jak kvalitní věda přispívá ke kvalitnímu rodičovství." (New York Times Book Review)

 "Frances Jensenová, neuroložka a svobodná matka dvou chlapců, se ponořila do nově vznikajícího vědního obru dospívajícího mozku a přišla s provokativními novými názory pro rodiče, pedagogy i samotné teenagery. "(Washington Post)

 "Proč je vaše dítě tak egocentrické? Dejte mu čas, píše neuroložka Jensenová:. Empatie přichází s věkem."(Good Housekeeping)

 "Pečlivě připravená studie nabízí důkaz, že to nejsou jen rodiče, kteří si myslí, že jejich dospívající děti nemají všech pět pohromadě." (Kirkus)

 "Doporučeno pro čtenáře, kteří mají rádi Steinbergovu Age of Opportunity." (Library Journal)

 "Kniha je cenným informačním zdrojem pro rodiče, výchovné pracovníky, pedagogy a každého, kdo má co do činění s dospívajícími dětmi. Kniha je poutavá, srozumitelná a nabitá informacemi." (New York Journal of Books)

 "Úžasné... Doktorka Jensenová jako neuroložka a matka využívá své velké zkušenosti z nového vědního oboru a pomocí výsledků nám pomáhá lépe pochopit mladé lidi. "(Carol A. Ford, MD (Carol A. Ford, M.D. President, Society for Adolescent Health and Medicine; profesor pediatrie na University of Pennsylvania a vedoucí oddělení dorostové medicíny v dětské nemocnici ve Filadelfii.)

"Frances Jensenová brilantně vysvětluje akademickou vědu a klinické studie rodičům, učitelům, vychovatelkám, zdravotním sestrám a dalším, kteří žijí, pečují nebo pracují s dospívajícími dětmi." (S. Jean Emans, MD, vedoucí oddělení pro dospívající děti v Bostonské dětské nemocnici, profesor pediatrie, Harvard Medical School)

"Kniha je dobře napsaná a srozumitelná, přibližuje výsledky výzkumu dospívajícího mozku. Jensenová pokrývá kapitolu po kapitole základní témata... Oslovuje rodiče jako rodič, uvádí je do souvislostí a nabízí jim podporu a způsob, jak své dítě pochopit" (Publishers Weekly)

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Vadná - Cecelia Ahern (Lucie Horčičková)
Recenze Vadná - Cecelia Ahern (Lucie Horčičková)
17. 1. 2017
V dnešní recenzi Vám představím knihu, která se mi zaryla hluboko do srdce. Knihu, jejíž příběh mě naprosto uchvátil. Knihu, která v sobě ukrývá zajímavé poselství.
Recenze Vadná - Cecelia Ahern (Eva Štefíková)
Recenze Vadná - Cecelia Ahern (Eva Štefíková)
16. 1. 2017
Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány.
Recenze Černooké zuzany - Julia Heaberlin (Veronika Vaňková)
Recenze Černooké zuzany - Julia Heaberlin (Veronika Vaňková)
16. 1. 2017
Šokující, intenzivní a naprosto originální psychologický thriller, který spojuje minulost se současností ve spalujícím příběhu mladé ženy, jejíž trýznivé vzpomínky zůstaly někde na louce plné květin.
Recenze Ďáblova svatyně - Maria Hermanson (Jana Hlavičková)
Recenze Ďáblova svatyně - Maria Hermanson (Jana Hlavičková)
15. 1. 2017
Temné, syrové, hrůzu nahánějící... Jaké to je, když vám nikdo nevěří a vy máte zoufalou potřebu křičet pravdu.
Rozhovor s autorkou bestselleru Černooké zuzany
Rozhovor s autorkou bestselleru Černooké zuzany
6. 1. 2017
Pro fanoušky Laury Lippman nebo Gillian Flynn je tu elektrizující psychologické drama.
Recenze Cech objevitelů - JON BAIRD, KEVIN COSTNER A RICK ROSS (ART OF STYLE)
Recenze Cech objevitelů - JON BAIRD, KEVIN COSTNER A RICK ROSS (ART OF STYLE)
3. 1. 2017
Muži zrají jako víno, dalším důkazem je Kevin Costner!
Černooké Zuzany míří na filmová plátna
Černooké Zuzany míří na filmová plátna
3. 1. 2017
Spisovatel a režisér Rod Lurie si zajistil předkupní právo na bestseller Julie Heaberlin Černooké Zuzany
highslide