Logo

My, Utonulí

My, Utonulí
"Krásný a ctižádostivý román od mistra vypravěče na vrcholu svých sil. Toto je kniha o plavbě, objevování a ztrátě. Je to kniha, která čtenáře oslní divy dálek i srdečným domovem. Je to kniha velkých příběhů. Seznamte se Carstenem Jensenem a budete okouzleni." 
Joseph O'Connor
 
Marstal: skromné město na malém Baltském ostrově, který je součástí malé země. Ale v roce 1848 je to domov nové generace mužů odhodlaných dobýt moře a plout co nejdále od Dánska. Muži musí vést permanentní války: s jinými národy, s oceánem, mezi sebou, s ženami, které milují, a ze všeho nejvíce se svými temnými myšlenkami. Jejich příběh je příběhem odvahy, bezohlednosti, násilí, vášní a ztráty. Protože moře si vždy vybírá svou daň od lidí jako Maverick Lauritz nebo jeho syna Alberta, objevitele tajemné scvrklé hlavy. A Knud-Erik za druhé světové války vyžaduje morálně nemožné.
 
"Carsten Jensen je bezesporu jedním z nejzajímavějších současných skandinávských autorů. Vždy se obrovsky těším na jeho knihy. On je, podle mého názoru, naprosto unikátní vypravěč."
Henning Mankell 
 

Po celém světě prodáno více než 500 000 výtisků. Číslo 1 na dánských žebříčcích. Román byl nominován na: Impac Dublin Literary Award pro rok 2012

Rok vydání
2017
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Původní název:
WE, THE DROWNED
Připravujeme
Předpokládané vydání: 2.10.2017
ISBN:
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
Carsten Jensen je dánský spisovatel narozený roku 1952. Je považován za jednoho z nejlepších, nejotevřenějších a nejkritičtějších dánských veřejných činitelů. Neohrožený a nekompromisní ochránce slabých a morálních hodnot lidstva, nikdy se vyhýbá mluvit pravdy, a to i velmi kontroverzními způsoby. Jeho příspěvky jsou jak k zamyšlení, tak k celospolečenské diskusi.
V roce 2009 Carsten Jensen obdržel prestižní celnu Olofa Palmeho za "práci slovem i skutkem, kterou brání slabé a zranitelné ve své vlastní zemi i po celém světě".
Zanícený cestovatel Carsten Jensen produkoval několik kritikou vysoko ceněných cestopisů, z nichž nejznámější jsou Jeg har set Verden begynde ( I Have Seen the World Begin ) z roku 1996 a Jeg har Hort et stjerneskud ( I Have Heard a Shooting Star) z následujícího roku. Je držitelem ceny The Golden Laurels (1997), nejprestižnější literární ceny v Dánsku. Carsten Jensen odjel jako zpravodaj na Balkán i do Afghánistánu, odkud informoval o válkách a zločinech proti lidskosti a o plitické motivaci dánské přítomnosti v těchto válečných zónách.
Carsten Jensen získal řadu ocenění, některé z nich jsou:
Georg Brandes Prize 1993
Gelsted, cena dánské akademie 1996
The Golden Laurels 1997
Holberg Medal 1998
Danske Banks Litteraturpris 2007
Cena Olofa Palmeho 2009.
Le Prix Gens de Mer 2010
"Prix littéraire des ambassadeurs des pays ayant en partage l'usage du francais" 2010
Søren Gyldendal Prize 2012
Cena čtenářů 2016
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Wall Street Journal “Nejlepší román roku 2011”

Dánské ceny Montana Litteraturpris, Weekendavsens Litteraturpris 2006 a Berlingske Tidendes Litteraturpris

Vítěz Danske Banks Litteraturpris 2007 a P2 Romanprisen 2007

Zařazen na seznam nejlepších románů posledních 25 let deníku Jyllands-Posten 2009.

Recenze Publishers’ Weekly: 

"Tato mezinárodní senzace, obsáhlý mořeplavecký epos, sleduje jedno století v životech mužů a žen z malého městečka na ostrově u dánského pobřeží. Počínaje válkou mezi Německem a Dánskem v roce 1848 a konče vyvrcholením druhé světové války. Muži z Marstalu se palví, bojují, obchodují a umírají na moři, zatímco ženy vychovávají jejich děti a čekají na nejistý návrat svých manželů a synů. Příběh volně sleduje jednu rodinu, Madsenovy, počínaje legendárním Lauridsem Madsenem, "mužem, jenž sám zahájil válku", pak jeho synem Albertem a chlapcem jménem Knud Erik, kterého Albert vezme pod svá ochranná křídla. Sledujeme jejich dobrodružství na rozbouřených mořích, v exotických zemích, bitvy ve městech, historii lodního průmyslu i rodinný život prostých lidí. Desítky různých příběhů splynou do napínavé a dramatické odysey, která uspokojí srdce všech čtenářů, které zajímá něco víc než jen bitvy a rvačky. V momentu, kdy čtenáři otočí poslední stránku, budou důvěrně znát toto město a jeho námořníky.

 

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Metoda 15/33
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Metoda 15/33
30. 4. 2017
Naprosto originální, absolutní nářez! Adrenalinová záležitost,zatímco za kratší konec tahají únosci.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lahodně s Ellou a přáteli - Zdravé recepty pro nezapomenutelné společné chvíle
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lahodně s Ellou a přáteli - Zdravé recepty pro nezapomenutelné společné chvíle
25. 4. 2017
Přichází velmi očekávané pokračování série kuchařek Lahodně s Ellou, bestsellerů Elly Woodward, která vzala celý kulinářský svět útokem.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Michaela Rubášová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Michaela Rubášová)
25. 4. 2017
Být chladným - být upírem je v Tanině současném světě běžnou věcí.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
24. 4. 2017
Hrdinové zažívají podivné věci už během cesty do nejbližšího města Chladu. Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, známe tedy detaily života nejen Tany, ale i Aidana a Gavriela.
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
24. 4. 2017
Medová smrt nám otevře dveře do několika generací jedné neobyčejné rodiny. Felicity udělá velké rozhodnutí, rozchází se svým téměř snoubencem Richardem a chystá se odletět do Kábulu, na již zmíněnou akci.
Recenze  Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
Recenze Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
24. 4. 2017
'Dcera čarodějnice' líčí krutý životní příběh zoufalé dívky, která v životě ztratila naprosto vše...
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
21. 4. 2017
Osudy žen z jedné rodiny pojí tajemství, daleko spletitější než se na první pohled mohlo zdát. Válka není prostředí, ve kterém se dá žít a svobodně vychovávat děti.
highslide