Logo

Nebezpečné práce: Deník arktického dobrodružství

Dangerous_work_3D

V únoru 1880, kdy bylo Arthurovi Conanu Doyleovi dvacet jedna let, pustil se do „prvního opravdu mimořádného dobrodružství svého života“. Sedm měsíců pracoval jako lodní chirurg na velrybářské lodi. Plavba zavedla mladého Conana Doylea do neznámých oblastí a uvrhla ho do nebezpečné a krvavé práce na ledových krách arktických moří. Nezapomenutelná dobrodružství byla mezníkem v jeho rané kariéře. Nakladatelé si ho všimli jako nadějného spisovatele ve strašidelné povídce „Kapitán Polární hvězdy“ a článek s názvem „Glamour of the Arctic“ (Kouzlo Severního ledového oceánu – pozn. překl.) mu získal respekt neohrožených arktických průzkumníků. 

Conan Doyle si psal během plavby podrobný deník. Tento neuvěřitelný dokument, skrytý před veřejností více než sto let, psal čitelným rukopisem. Najdete v něm okouzlující inkoustové ilustrace – výjevy ze života na palubě, mořské tvory a jiné reálné scenérie. Jsou zde také fotografie lodi, jejího kapitána a mladého Conana Doyla na palubě. Deník je živým svědectvím muže o životě na moři, který se v této podobě už nezažije. Muže, jenž se později stal autorem Sherlocka Holmese.

Rok vydání
2018
Formát
130x230 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Připravujeme
ISBN:
  • O autorovi
  • Dotaz
 Arthur Conan Doyle pocházel z britské úřednické rodiny. Jeho otec celý život snil o kariéře uznávaného malíře, ale sen se mu nesplnil. Mladý Arthur byl v devíti letech umístěn do jezuitské internátní školy, později šel studovat medicínu. Po škole se souběžně věnoval lékařskému řemeslu a psaní dobrodružných příběhů. Ačkoliv na začátku nebyl příliš úspěšný, postupně získával věrné čtenáře, kteří si nejvíce zamilovali jeho slavnou postavu detektiva Sherlocka Holmese. Spisovatel se angažoval i v politice, za zásluhy pro vlast byl povýšen do šlechtického stavu. Kromě psaní detektivek se věnoval i příběhům z žánru sci-fi, historickým prózám, žurnalistice, poezii a divadlu.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide