Logo

Nejchladnější dívka ve Městě Chladu

nejchladnejsi_divka_ve_meste_chladu_3D

Svět se změnil. Kvůli prudkému nárůstu počtu upírů byly v některých městech zřízeny karanténní oblasti obehnané hradbami, takzvaná města Chladu. Uvnitř nich jsou spolu s upíry izolováni také lidé, z nichž někteří jsou nakažení – Chladní, a pravděpodobně se tedy také stanou monstry. Pro zajištění bezpečnosti „normálního“ světa jsou hradby pečlivě střeženy a odejít ven nikdo nesmí.

Tana se jednoho rána po naprosto běžném večírku probudí v domě plném mrtvých těl. Masakr kromě ní přežil pouze její vtíravě roztomilý ex-přítel, nacházející se na hranici života a smrti kvůli infekci, a pak záhadný upíří mladík. Vychází najevo, že zdaleka není po všem, a tak se na smrt vyděšená Tana rozhodne všechny tři zachránit zoufale odvážným způsobem: vydá se přímo do pyšného a zkaženého města Chladu.

Nejchladnější dívka ve Městě Chladu je zcela originální příběh zloby a pomsty, viny a strachu a lásky a odvahy, napsaný uznávanou autorkou bestsellerů Holly Black.

Autorka světoznámé Kroniky Spiderwicků znovu dokazuje své literární mistrovství.

Nejchladnější dívka ve Městě Chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.

Amazon kniha roku pro mládež
A School Library Journal nejlepší kniha roku
YALSA Best Fiction pro mládež
Kirkus nejlepší kniha pro mládež
Texas’s Tayshas Top 10 Reading List

329 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Petr Sumcov
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
328
EAN:
9788073902568
Původní název:
The Coldest Girl in Coldtown
Skladem
ISBN:
978-80-7390-256-8
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
  • Napsali o knize
 

Holly Black patří mezi současné nejslavnější autory fantasy knih pro děti a náctileté. Proč tomu tak je ukazuje její Sága rodu Spiderwicků (napsaná ve spolupráci s Tonym DiTerlizzim) přeložená již do třiceti dvou jazyků. V roce 2008 se Sága dočkala i filmového zpracování. Autorka získala za svou tvorbu mnoho cen, například Nejtemnější část lesa získala cenu Indies Choice Book Award 2015 a román The Wrath of Mulgarath z roku 2004 se vyšplhal na první místo žebříčku bestsellerů v New York Times. V poslední době spolupracuje se svou kamarádkou, spisovatelkou Cassandrou Clare na fantasy sérii Magisterium. První kniha cyklu s názvem The Iron Trial vyšla v září 2014. Spisovatelka žije ve státě Massachusetts, kde s manželem a synem obývají dům s tajnou knihovnou!

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Ohlasy na román Nejchladnější dívka ve městě chladu byly převážně příznivé a kniha získala ocenění od Commonsensemedia, Royal Oak Public Library a Booklist. Strange Horizons velmi chválil tuto knihu, napsal o ní, že je „ostrá, nápaditá a zajímavá“, nejen výrazný příběh o upírech, ale rozpoutává také diskusi o současné západní kultuře a americké politice.  Současný román v každém smyslu toho slova, tuto knihu doporučujeme nejen všem stávajícím fanouškům Holly Black, ale i všem, kteří ji chtějí poznat.  Tor.com a io9 také napsaly pozitivní recenze. Tor.com poznamenal, že kniha bude velmi přitažlivá pro všechny, kdo mají rádi "klasickou upířinu" a nelíbí se jim moderní upíři, jak je vykresluje sága Twilight nebo The Vampire Diaries. 

"Black se vrací s dalším temným thrillerem, který má rychlý spád, v hlavní roli s duchaplnou statečnou dívkou, která bojuje tváří v tvář s monstry. Dialogy plné ohně a dobře vykreslené detaily budou čtenáře a fanoušky Holly Black fascinovat od začátku do konce a při procházce Městem chladu je bude mrazit v zádech.“ – Booklist

"Plné násilí, neobvyklé postupy upírů, dobře vykreslené a nezapomenutelné postavy. Strachem a hrůzou nasáklý příběh uspokojí upíří nadšence všech věkových kategorií." – Publishers Weekly 

"Buďte připraveni na zaražený kůl do srdce upíra... Temný, nebezpečný, krvavý a brilantní román." - Kirkus recenze 

"Pro teenagery s chutí po temném futuristickém románu a možná i několik fanoušků Anne Rice bude chtít vzít kůl na upíra. Psaní Holly Black je jako vždy svěží a podnětné. Neměla by chybět v knihovně každého teenagera." - School Library Journal 

"Působivá próza, popisná a přesto přímá, vytváří moderní gotický svět obydlený krutými, nesmrtelnými, zoufalými lidmi, kteří slouží jako potrava. Tana je hrdinka, která střídavě zabíjí upíry a zároveň je něžná a laskavá. "

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Karin Novotná)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Karin Novotná)
21. 11. 2017
Tajemný dům v malém městečku opředený hrůznou pověstí, obklopený neúrodnou půdou a lesem, ve kterém číhá nebezpečí.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Andrea Bátovská)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Andrea Bátovská)
19. 11. 2017
V knize „Zimní lidé“ se prolínají osudy hrdinů z roku 1908 s osudy hrdinů ze současnosti. A i když se zdá, že všichni zúčastnění nemají spolu pranic společného, spojuje je jedno velké tajemství, které lze jen těžko pohřbít…
Rozhovor - Maja Lunde
Rozhovor - Maja Lunde
17. 11. 2017
Rozhovor s autorkou románu o vyhynutí včel Historie včel.
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Ivana Nedošínská )
17. 11. 2017
Frances Hardinge dává svým dílem s názvem Strom lží tomuto heslu zcela nový rozměr. Není příliš časté, že bych souhlasila s tím, co je na obálce knih napsáno
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Anita Gingerová)
16. 11. 2017
V roce 1908 čtenář prožívá příběh rodiny Sáry Harrisonové. Chudé rodiny, která doslova přežívá na odlehlé malé farmě blízko tajemného lesa, který skrývá obrovský skalní úkaz známý jako Ďáblův pařát.
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
Recenze Mléko a med - Rupi Kaur (Ivana Nedošínská )
16. 11. 2017
Mléko a med představuje soubor básní a takové kratičké prózy, ve které se zrcadlí život samotné autorky Rupi Kaur.
Recenzní konkurz  na novinku Blízko obzoru
Recenzní konkurz na novinku Blízko obzoru
16. 11. 2017
PRAVDIVÝ PŘÍBĚH O LÁSCE, ODVAZE, DŮVĚŘE, BOLESTI, SEBEVĚDOMÍ, ODHODLÁNÍ A MOCI ODPUŠTĚNÍ
highslide