Logo

Nejkrásnější hrady a zámky světa

The_worlds_most_beautiful_castles_3D

Půvabná publikace Jasminy Trifoniové seznamuje čtenáře s těmi nejkouzelnějšími zámky a hrady celého světa. Některé jsou pohádkové, jiné strašidelné, mnohé mají pohnutou historii nebo jsou spojeny s legendárními šlechtici či panovníky. Většina zámků, jež autorka představuje, se nachází v Evropě. Nechybí čarovné zámky na Loiře, duchy obydlené hrady ve Skotsku, skutečné „panství
Downton“, pevnosti, k nimž se váže historie řádu německých rytířů, uprostřed lesů schované zámky v Německu a mnohé další.

Českého čtenáře jistě potěší i poutavý popis historie našeho národního klenotu, a to hradu Karlštejn. Když opustíme Evropu, seznámíme se s neméně zajímavými hrady a zámky Asie, Afriky a Ameriky. Zjistíme, že každé honosné sídlo skrývá nejeden poklad, a to nejen ten hmatatelný, jež můžeme vidět, ale i ten, který poznáme jen prostřednictvím jeho historie.

Rok vydání
2018
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
EAN:
978802559505
Původní název:
World's Most Beautiful Castles
Připravujeme
ISBN:
978-80-255-950-5
  • O autorovi
  • Dotaz

JASMINA TRIFONI je žurnalistka, která se zabývá především psaním o turistických destinacích. Deset let pracovala pro italský časopis Meridiani o cestování a nyní píše pro přední italské časopisy s podobnou tematikou. Je též autorkou knih I Tesori dell'Arte (Klenoty umění), I Santuari della Natura (Sto největších divů přírodyAntiche Civiltà (Starověké říše). Je též autorkou série knih věnovaným Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide