Logo

Nejúžasnější věc

Nejuzasnejsi_vec_3D
Pohádka Nejúžasnější věc je vyprávění o tom, jak vznikla pizza, špagety a zmrzlina. Podivuhodný příběh o protivných šéfkuchařích, o zlobivém kocourovi, o pěti kakaových bobech, ale hlavně o dívce s bohatou představivostí.
 
První dětská obrázková kniha norské spisovatelky Maji Lunde, kterou svými pohádkovými ilustracemi opatřil Hans Jørgen Sandnes.
 
Všechny obrázky jsou namalované opravdovou čokoládou!
199 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
210 x 275 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
56
EAN:
9788073909376
Původní název:
Den helt sanne historien om hvordan de taller beste ble til
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
Maja Lunde (narozena 1975) zaujala čtenáře po celém světě velmi úspěšným románem Historie včel (Omega 2017), který byl oceněn prestižní Cenou norských knihkupců. Vystudovala mediální studia a pracovala jako scénáristka dětského zábavního programu Barnas Supershow a komediálního seriálu Side om side . Napsala řadu knih pro děti a mládež, mezi nimi například populární sérii Verdens kuleste gjeng ( Nejlepší parta na světě) .
 
Hans Jørgen Sandnes (narozen 1975) je norský ilustrátor a animátor. Ilustroval více jak 30 dětských knih, mezi nimi například výroční vydání knihy Alfa Prøysena Sirkus Mikkelikski ( Cirkus Mikkelikski ). Novými ilustracemi opatřil i knihu od Anne-Cath Vestlys Mormor og de åtte ungene (Babička a osm dětí). Dále se proslavil ilustracemi k dětským detektivkám spisovatele Jørna Liera Horstsa Detektivbyrå nr.2 (Detektivní kancelář č.2).     
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Nejuzasnejsi_vec_3D

Čokoládové potěšení

Dnes přináším tip na čtení hlavně pro ty z vás, kdo máte ve svém okolí nějaké malé dítko. Nikdy bych nevěřila, jak komplikované je vybrat solidní knihu pro malé dítě. Sama mám docela velké požadavky, které by měla splňovat. Největší problém však nastává, když dítě v knihách nenajde vůbec žádné zalíbení. V takovém případě je opravdu těžké najít příběh, který by ho dokázal zaujmout a zároveň splnil požadavky rodičů (pokud tedy nepatříte k těm, kterým je to úplně jedno). A víte co? Já takovou knihu našla: Nejúžasnější věc, která vypráví o malé dívce Ninon. Rozhodně mě baví tématika, na které je založena: důležité místo zde zabírá přátelství, ale také zdravá soutěživost. Věřím, že je potřeba dětem ukazovat důležité životní hodnoty v té správné míře.
 
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála. Mně osobně na první pohled dostaly hlavně nádherné ilustrace, které jsou velmi pěkně zpracované. Následně jsem si ověřila, že i má malá dcerka je z obrázků nadšená. Momentálně nás baví knihy, u kterých nemá hlavní slovo text, takže tahle je pro ni opravdu ideální. Jen podle samotných obrázků mohou i ty děti, které ještě neumí dobře číst, příběh vyprávět. Jejich fantazie tak nabírá na obrátkách a uvidíte, že budete jen tiše koukat, co všechno se od nich dozvíte.
 
Musím pochválit ještě jednu věc, která se nezdá být příliš důležitá. Mezi dětskými knihami je pouze málo takových, které mají vlastní záložku. Tahle ji však má. Je to možná trochu banalita, ale v očích dítěte, které básní o „provázku” v knihách pro dospělé, je to zásadní věc. Měla jsem to štěstí vidět radost v očích šestileté holčičky a to právě díky této knize s „provázkem”.
 
32767697_10204762099529243_1159756223503925248_n-300x300
Nejúžasnější věc je ideálním čtením pro děti, které knížkám příliš nefandí nebo které ještě neumí dokonale číst. Doprovodný text sice najdete na každé stránce, ale je to tak maličké množství, že to dítě prostě neznechutí. Třeba právě tento příběh pomůže ve vašich dětech vzbudit tu pravou lásku ke knihám.

A ještě jedna věc: pokud vás zajímá, jak vypadají obrázky namalované opravdovou čokoládou, rozhodně si Nejúžasnější věc nenechte ujít! A připravte si ke čtení i něco dobrého na zub (ideálně právě čokoládu), protože vaše chuťové pohárky dostanou jinak opravdu zabrat.

Pohádka Nejúžasnější věc je vyprávění o tom, jak vznikla pizza, špagety a zmrzlina. Podivuhodný příběh o protivných šéfkuchařích, o zlobivém kocourovi, o pěti kakaových bobech, ale hlavně o dívce s bohatou představivostí.
 
První dětská obrázková kniha norské spisovatelky Maji Lunde, kterou svými pohádkovými ilustracemi opatřil Hans Jørgen Sandnes.
 
 
Všechny obrázky jsou namalované opravdovou čokoládou!
1920x1080px_slide_kino_Nejuzasnejsi_vec
Autorka recenze: Ivana Vostřelová
Hodnocení: 100%
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
2. 5. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
NEJFANTASTIČTĚJŠÍ UDÁLOST LETOŠNÍHO ROKU! SE BLÍŽÍ!
5. 4. 2018
Nesmrtelní z Meluhy přicházejí a získají si i vás
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
Nový díl Cizinky od Diany Gabaldon: Odhalí dcera Jamieho a Claire tajemství o cestování v čase?
22. 3. 2018
Bubny podzimu jsou čtvrtou knihou série románů Cizinka napsanou Dianou Gabaldon. Hlavní postavou je zdravotní sestra Claire Randallová, narozená ve 20. století, která cestuje v čase do 18. století ve Skotsku, kde se potkává s válečníkem z vysočiny Jamiem Fraserem, za kterého se provdá.
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
Mise Saturn: Unikátní sci-fi román, který budou hltat Marťanovi fanoušci
20. 3. 2018
Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.
Hledáme nové korektory
Hledáme nové korektory
26. 2. 2018
Korektor/korektorka pro Knihy Omega
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
Recenze The Crown - Robert Lacey (Milena Nová)
24. 5. 2018
O tom, že Alžběta II. je fascinující osobností, se vůbec nemusíme bavit. Zná ji, miluje jí a obdivuje celý svět - ať za svůj smysl pro módu, který si po celý život udržuje, nebo to, že na anglickém trůnu sedí už dlouhých 66 let a stále to nevypadá, že by se v blízké době mělo cokoliv měnit.
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
Recenze Nejúžasnější věc - Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes (Ivana Vostřelová)
18. 5. 2018
Hned na úvod mohu říct, že autorská dvojice Maja Lunde a Hans Jørgen Sandnes si s příběhem pěkně vyhrála.
highslide