Logo

Panicové

Panicove 1_3D
Zjistěte, co se stalo před tím, než Jamie potkal Claire. 
 
V tomto příběhu, jenž předchází sérii Cizinka , se mladý Jamie Fraser dozví, co doopravdy znamená stát se mužem. 
 
Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky do Francie a na venkově se setkává se svým starým přítelem Ianem Murraym. Oba se zotavují a mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, i když měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami lehkých mravů. 
 
Ale Jamieho touha ho přivádí do nebezpečí, to když osud oba mladé muže zavane do služby židovského doktora Hasdiho, který je najme jako doprovod dvou drahocenných pokladů na cestě do Paříže. Jedním z nich je stará Tóra a druhým lékařova krásná dcera Rebeka, jejíž sňatek je již domluvený. Oba – Jamie a Ian – jsou sice upozorněni, že jde o budoucí nevěstu, ale určitě by byli mnohem opatrnější, kdyby měli tušení, pro koho opravdu pracují...
 
"Úžasné a fantastické dobrodružství plné vášně, romantiky a sexu. Skvělé oddychové čtení."  
San Francisco Chronicle
 
"Gabaldon je rozená vypravěčka. Stránky se otáčejí prakticky samy."  
The Arizona Republic
 
 "Nezapomenutelné, bohatě vykreslené postavy v historických souvislostech."  
Cincinnati Post
 
"Triumfální... Její využití historických událostí pro vlastní příběhy dělá z Diany Gabaldon vynikající spisovatelku."  
Publishers Weekly
 
„Skotská odpověď na Hru o trůny.“
Herald
249 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Ana Polanská
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
176
EAN:
9788073906436
Původní název:
Virgins: An Outlander Novella
Skladem
ISBN:
978-80-7390-643-6
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
 

Diana Jean Gabaldon Watkins se narodila v Arizoně. Otec byl Američan mexického původu, matčiny kořeny sahaly do Anglie. Vystudovala zoologii, mořskou biologii a behaviorální ekologii. Po studiích pracovala na Arizonské univerzitě a v roce 1984 založila významný vědecký čtvrtletník Science Software Quarterly.S literaturou začala o čtyři roky později a rozhodla se pro historickou tématiku okořeněnou dávkou fantasy. Na začátku psala proto, aby si dokázala, že to zvládne, ale když výsledek ukázala známým, přesvědčili ji, že by svůj příběh měla publikovat. Debutovala knihou Cizinka, která se pak stala první částí velmi oblíbené série, jež má již devět svazků. 

Její knihy vyšly ve dvaačtyřiceti zemích a byly přeloženy do třiceti osmi jazyků. V roce 2014 byl podle série Cizinka natočen oceňovaný televizní seriál se Samem Heughanem v roli Jamieho a Caitrionou Balfeovou v roli Claire. V současné době se připravuje čtvrtá řada seriálu. 

Autor fotografie:  Doug Watkins
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Panicove 1_3D

Dva mladí Skotové na cestě Francií...

Oficiální anotace: Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky a na francouzském venkově se setkává se svým starým přítelem Iana Murraym. Oba jsou ošetřeni a oba mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, i když měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami lehkých mravů.
Ale Jamieho milostný život se zamotává a je také nebezpečný - když osud oba mladé muže dostane do služby židovského doktora Hasdiho, který je najme jako doprovod dvou drahocenných pokladů na cestě do Paříže. Jedním z nich je starý Torah a druhým lékařova krásná dcera Rebeka, jejíž sňatek je již domluvený. Oba – Jamie a Ian – jsou upozorněni, že jde o budoucí nevěstu, ale určitě by byli mnohem opatrnější, kdyby měli tušení, pro koho opravdu pracují.
 
"„No… asi si z toho máš uvařit čaj,“ navrhl. „Jak jinak?“
„Ale já si ho nemám jak uvařit,“ namítl Jamie. „Napadlo mě… co si to nasypat do piva?“
„Proč ne?“"
- Ian, Jamie
 
Na podzim roku 1740 v okolí Bordeaux ve Francii se po dlouhé době střetnou dva mladí muži, kteří se znají už od dětství. Vždy byli velmi dobří přátelé a stále jsou. Narodili se ve Skotsku v Lallybrochu, kde oba dva vyrostli. Ovšem jednoho dne se rozdělili a nyní je k sobě přivedl nelehký osud, který v poslední době provází jednoho z nich, Jamieho Frasera. Ovšem ani jeho přítele, Iana Murraye, neprovází životem pouze štěstěna.
 
Ian začal ve Francii pracovat pro D’Eglise, muže, který se svou skupinou pomáhá židům převážet jejich drahocenné předměty. Jamie se k nim připojí a po jedné rozdělané dodávce jsou připraveni nastoupit do nové a ještě důležitější služby. Jeden velmi bohatý židovský doktor Hasdi má pro ně velmi důležitý úkol. Jamie a Ian budou muset doprovodit do Paříže jeho dva nejvzácnější poklady. Prvním pokladem je velmi stará a drahocenná Tóra a tím druhým je jeho vlastní vnučka, Rebekah, kterou mají doprovodit na její zásnuby.
 
Panicove 1_3D
To ovšem pro dva mladé muže, kteří jsou ještě stále panici, není vůbec lehké. Zvlášť když je Rebekah tak okouzlující, že mají problém, aby jejímu kouzlu nepodlehli. Jenže ona je židovka a oni oddaní křesťané, takže si nic nemůžou dovolit. To však není to nejtěžší. Cestou Jamie s Ianem zjišťují, že věci nejsou takové, jak se na první pohled zdálo, a že jejich cestu provází daleko více tajemství…
 
Doplňkový díl k celosvětově známé sérii Cizinka, který slibuje více z příběhu oblíbeného Jamieho Frasera. Která milovnice této série by si to díl nechala ujít? Navíc to není pouze o Jamiem, ale i o jeho dlouholetém příteli Ianovi, kterého i v samotné Cizince potkáváme.
 
Autorka v knize popisuje příběh dvou mladých Skotů, kteří (přesně jak zachycuje název) jsou stále panici. A tento fakt je opravdu znát v celé knize, takže se tomuto názvu nejde ani divit. Knihu autorka vypráví v er-formě a naprosto skvěle se to k celému příběhu hodí. Na chvíli se ocitáme blíže Ianovi, poté Jamiemu a pak jsme znovu blíže k Ianovi. Moc ráda bych vám tuto knihu k něčemu připodobnila, ale to zkrátka nejde. Celý příběh Cizinka je jedinečný a stejně tomu je i u tohoto příběhu. Autorčin styl psaní je neuvěřitelně chytlavý a bez sebemenších obtíží cítíte vše jako ona. Její talent, který do příběhu vrhá neuvěřitelnou lehkost a osobitost, si každý okamžitě zamiluje.
 
Doplňkové díly ke knihám nejsou nikdy moc dlouhé a není to výjimkou ani zde. I přesto že má kniha kolem 170 stran, tak samotný příběh Panicové se vejde do 90 stran, které nejsou ani rozdělené na kapitoly, ale pouze oddělovány vlnkami. Zbytek knihy už je takovým marketingovým tahem, jak donutit čtenáře přečíst si i celou sérii Cizinka a neskončit pouze u této knihy. A musím přiznat, že jim to funguje skvěle. Kniha Panicové vás donutí sáhnout i po dalších dílech, jelikož po této knize vám už jen seriál nestačí. Věřte mi, přesně tak to cítím já, která se do této doby dívala pouze na seriál a v nejbližší době budu muset zaútočit na knihkupectví a zakoupit si samotnou Cizinku. Možná rovnou i Vážku v jantaru
 
 
Znovu nastal čas, napsat zde něco málo o obálce. Jenže co napsat k něčemu tak krásnému? Mě samotnou obálka na fotkách tolik nezaujala, ale jakmile jsem ji měla v rukou, tak si mě neuvěřitelně získala. Z obálky je krásně cítit mladost obou Skotů, doba, ve které se kniha odehrává a k tomu ten erb Fraserů, který vše skvěle podtrhuje.
 
Panicove 1_3D
Pokud máte rádi sérii Cizinka, tak tato kniha je zkrátka povinností, kterou si musíte přečíst a ani vám to nezabere tolik času. Stačí vám jeden volný den a vy budete vědět zase něco více o Jamiem a i Ianovi. Nebudu vám tu však lhát v jedné věci: určitě to mohlo být delší a nevadilo by to. To je tím hlavním a asi jediným mínusem, který jsem na knize našla. Jinak jsou Panicové velmi dobrý a kraťoučký příběh, který je takovou jednohubkou, kterou si můžete přečíst prakticky kdykoli a to ať jste Cizinku četli nebo jste viděli i třeba jen pár dílů ze stejnojmenného seriálu anebo se zatím stále ještě rozhodujete, zda do knihy jít či nikoli a hledáte nějaký odrazový můstek, který vám pomůže se rozhodnout. Panicové jsou jednoduše dobrou volbou pro každého, kdo má rád lehce historické romány s kapkou fantasy.
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide