Logo

Práskač

Praskac_3D
„Práskač je vítězem norské ceny knihkupců za rok 2010. Velmi rychle se stal bestselerem a bývá srovnáván s knihami Jo Nesbøa. Dvojí děj se odehrává v New Yorku šedesátých let, kdy se Vincent Giordano dostává do nechvalně známé mafiánské rodiny Locatelliů. Projde křest ohněm a vykonává pro ně špinavou práci, jako jejich věrný pes. Paralelní příběh se odehrává v současnosti ve Fredrikstadu, kde byl zabit nejbohatší místní muž. O tom, že jde o vraždu kvůli financím, nemá nikdo pochyb.
 
Z Kriposu ( KRIminalPOlitiSentralen, Kriminální – policejní – centrála) přijde mladý superintendant Anton Brekke vést vyšetřování. Svěží, drzý, hrubý, se slabostí pro ženy a tajnou vášní k pokeru. Kolegou mu je mladý policejní student Magnus Torp a společně se pouštějí do rozmotávání složitého klubka událostí až do mazaného finále.
 
„Jdi stranou, Jo Nesbø!“
Stavanger Aftenblad 
 
Fjellův první počin poukázal na to, že se povoláním spisovatele může živit. Stoprocentní zábava je zaručena.“
Ingvar Ambjørnsen, VG
 
„Pozoruhodný a napínavý thriller s originálním detektivním příběhem. Nenechá čtenáře odložit knihu a precizně navazuje na první knihu s Antonem Brekkem.“
Dagens Næringsliv
 
„Debut prvotřídního kriminálního příběhu první třídy. Poutavý od první do poslední stránky.“
Dagbladet
 
349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
EAN:
9788073907907
Připravujeme
Předpokládané vydání: 2.4.2018
ISBN:
978-80-7390-790-7
  • O autorovi
  • Dotaz

Jan-Erik Fjell (*1982 ve Fredrikstaddu) je norský spisovatel a rozhlasový moderátor. Debutoval v roce 2009 románem Pus, který vyšel v nakladatelství Fritt Forlag. O rok později vyšla první detektivka s názvem Tysteren (Práskač, Omega 2018), za nějž obdržel norskou cenu knihkupců za rok 2010. Stal se tak nejmladším spisovatelem, jenž tuto cenu získal.

 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide