Logo

Příšerné tchyně

Priserne_tchyne_3D
V pohádkách jsou macechy zlé. A i ve skutečném životě není dobré se jim podřizovat. O tom je Angelika Lagermark přesvědčena. Ze zkušenosti.
 
Před šesti měsíci chytila Angelika svatební kytici, a teď se nemůže dočkat svatby. Ale Angelika má pochybnosti. Je Magnus ten pravý? Jeho matka Judith, která se po nehodě ve vlastním bytě k Angelice nečekaně přestěhovala, rozhodně není spolubydlícím, jakého Angelika chce. Život je boj. Angelika nikdy neměla děti, po kterých strašně toužila, ale když jí do života vstoupila malá Folke, dostala šanci být jejím dospělým vzorem. Folke trpí selháním ledvin a potřebuje transplantaci. Ale najít dárce není snadné. A jak mluvit s dítětem, které klade závažné otázky týkající se smrti?
 
Angelika se svou sestrou mají na Gotlandu dvě zavedené kadeřnictví, ale ve skutečnosti mají jiný cíl: pomáhají lidem najít lásku. Setkáváme se s Egilem, který trpí posttraumatickým syndromem, protože jeho přítelkyně mu oznámila, že by si měli dát pauzu a získat nové zkušenosti. Nyní Egil dává každý týden do místních novin inzerát pod pseudonymem „Nezkušený“ a hledá ženy, které ho naučí umění lásky. Určitě potřebuje pomoc.
To, že se jdete nechat ostříhat do Salonu lásky, nikdy není náhoda. A nikdy není příliš pozdě na to najít lásku. Angelika vám již vychází vstříc!
 
„První kniha Anny Jansson byla božská, ale tahle je úplně nejbožštější! Oddechové čtení v celé své kráse, pláč i smích, pestré postavy a nádherné prostředí Gotlandu. K tomu spousta lásky. Kamarádství, partnerská láska, láska mezi rodiči a dětmi i láska k těm, kteří již nejsou mezi námi. Tento román je plný hřejivé naděje! Byla jsem velmi citlivá, když jsem knihu četla (přečetla jsem ji za jeden den, nemohla jsem přestat) a pochopila jsem, proč jsem si ji přečetla. Cítím se lépe, milována a mám dobrou náladu.“
Försvinner och stannar kvar, blog / SWE
 
„Anna Jansson, k mé radosti, píše o všech druzích vztahů, a to vtipným a promyšleným způsobem.“
Dagens Nyheter / SWE
 
„Je to opravdu potěšení setkat se znovu s Angelikou. Trošku humorné, trošku napínavé i zábavné čtení. Anna Jansson je opravdu skvělá v budování svých postav.“
Příběhy z města – Příběhy z moře / SWE
349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
368
EAN:
9788073907358
Původní název:
MOTHERS-IN-LAW UNLIMITED
Skladem
ISBN:
978-80-7390-735-8
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

ANNA JANSSON vyrůstala s knihami. Všechny, které napsala – kriminální romány, dětské knihy i literaturu faktu –, jsou prostoupeny duchem pohádkových příběhů. Mnoho let pracovala jako zdravotní sestra. Její prvotinou byly příběhy lidí, které potkala v nemocnici. I do kriminálních příběhů dokáže vložit současné etické problémy, týkající se vztahu lidí k životu a smrti. Kromě psaní románů pořádá také přednášky o etických otázkách zdravotní péče a na toto téma napsala řadu knih.  

Její kniha Podivný pták (Främmande fågel) byla v roce 2006 nominována na cenu Glasnyckeln, cenu pro nejlepší skandinávský kriminální román. Podle jejích předloh byla natočena celá řada celovečerních a televizních filmů, které měly úspěch ve Švédsku, Německu i Spojených státech.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide