Logo

Pýcha a předsudek

pycha_a_predsudek_3D

Není to jen příběh o potížích spojených s provdáváním dcer odehrávající se na počátku devatenáctého století a pečlivý popis života na ospalém britském venkově. V románu najdeme i skvěle vykreslené portréty jeho hrdinů i melancholické zamyšlení nad vládou peněz a váhou společenského postavení. 

219 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2015
Překladatel
Blanka Carrière
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
368
EAN:
9788073902315
Původní název:
Pride and Prejudice
Skladem
ISBN:
978-80-7390-231-5
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
 
Jane Austenová byla anglická spisovatelka, představitelka tzv. rodinného románu. Ve svých dílech obvykle zachycovala život venkovských vyšších vrstev.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
pýcha a předsudek
Stále se nemohu nabažit krásou této knihy. Již od začátku jsem věděla, že je to jedna z nejúspěšnějších knih na světě, proto jsem ani v nejmenším nepochybovala, že by se mi nelíbila. Traduje se, že knihy, které už několik set let dobývají srdce čtenářů, by si měl každý alespoň jednou v životě přečíst. Já s tímto tvrzením souhlasím více, než kdokoli jiný, protože jsem zastánce klasické literatury. Slovy nedokážu popsat, jak jsem si knihu vychutnala.
 
Někteří si myslí, že Pýcha a předsudek je jen o dobovém způsobu sňatků, neboli jinými slovy, jak matka potřebuje dobře provdat svých pět dcer. Je to hloupost poslechnout tento naivní názor. Příběh v sobě skrývá něco individuálního, co musíme objevit sami. V této knize jsme svědky boje proti sňatku z rozumu. Pro ty, co nemají ani potuchy, co to znamená, tak se jedná o vkročení do svazku manželského z donucení (třeba kvůli majetku). 
 

„Ohlížej se nazpět jen tehdy, přináší-li ti to potěšení.“

 
Dovoluji si pronést můj osobní názor na Elizabethiny sestry. Myslím, že se všechny kromě Jane a již zmiňované Lizzy chovaly naprosto jako afektované husyDíky bohu dvě nejstarší sestry těchto příšerných vlastností byly ušetřeny. A kdyby nedejboženebyly, tak by asi Pýcha a předsudek nebylo celosvětově známé dílo.
 
Zde se musím přiznat, že jsem využila svojí náklonnosti k vážné hudbě. Věřte mi, že ať vám dám radu jakoukoli, tato, si dovolím říci, je nepostradatelná. Kombinace Pýchy a předsudku Beethovena dělá opravdové divy. Když jsem dlouhé zimní večery trávila čtením (jak jinak), tak mi tato hudba dovolila se do příběhu z  první poloviny 19. stoletívžít. A tak, jsem tento překrásný příběh nepřečetla, ale zhltala
 
K tomu, aby se kniha v mém žebříčku stala bestsellerem číslo 1, nepotřebuje originálnízápletku ani jiné zvláštnosti. Ale ten styl slov vycházejících z pera Austenové, je svojí prostotou půvabný. Je to také jedna z knih, kvůli které si ženy a dívky pro své ideálnípartnery nastavily velmi vysoká měřítka. Já jsem asi jedna z nich. Nevím, zda toho mám litovat, ale za toto rozhodnutí jsem ráda. 
 

„Nevadila by mi jeho ješitnost, kdyby nezradil tu mou.“

Díky Knihám Omega jsem našla svoji knihu, která se automaticky bez jakýchkoli debatzařadila v mém knižním žebříčku na TOP 1! Právě jsem knihu dočetla, takže jsem se vám snažila alespoň z části nastínit pocity, emoce a zážitky, které ve mě toto dílo vyvolalo.
 
Pokud jste se stejně jak já zamilovali do obsahu obálky Pýchy a předsudku, tak knihu vřele doporučuji koupit u nakladatelství Knihy Omega. Dílo mi přišlo brzy a já tak mohla započít moji cestu nalezení TOP 1 knihy. Jsem velmi ráda, že mi tato kniha přišla do cesty.
 
pýcha a předsudek
Hodnocení: 10/10
 
Autorem recenze je: Michaela Vrbková
 
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide