Logo

Rolling Stones - 1963-1965, Na cestě za hvězdnou slávou

stoni

V červenci 1962 odehrála skupina mladých mužů koncert v The Marquee Club na Oxford Street v Londýně. Říkali si "Rollin 'Stones" a vůbec netušili, že brzy budou psát hudební historii.

Tento nová kniha zachycuje zrod a mladého ducha skupiny Rolling Stones. V letech 1963-1965 dva mladí fotografové právě startovali své kariéry. Pětadvacetiletý Terry O'Neill měl již několikaleté zkušenosti s fotografováním muzikantů a věděl, že tato skupina má stejné kouzlo jako jiný britský fenomén té doby - Beatles. Gered Mankowitz se přidal na prvním turné skupiny. Jeho první snímky z dnes již legendární Mason´s Yard Session byly tak skvělé, že byl požádán, aby se připojil i k turné do Ameriky. Geredovi bylo jen 19, když v roce 1965 fotil Stoney. Tito dva legendární fotografové na svých snímcích zachytili začátky kapely, která se nesmazatelně zapsala do historie hudby.  

Fotografie v této knize jsou doplněny různými vzpomínkami a rozhovory. 

Rok 2016 je pro Rolling Stones výjimečný. V londýnské Saatchi Gallery byla uvedena vůbec první velká výstava věnovaná této kapele. Kniha vychází u příležitosti této výstavy.

"Fotografie z počátečních let skupiny, některé dosud nepublikované, jsou oslavou práce pánů O'Neilla a Mankowitze. A jelikož jsou černobílé, dodávají knize archivní nádech.“ 

New York Times Lens 

"Byl jsem ohromen příběhem Stones, Kapely tak odlišné od jiných." 

Terry O Neill"

Vzácné fotky Briana Jonese, Micka Jaggera, Keitha Richardse, Billa Wymana a Charlieho Wattse v jedné úžasné knize."

The West Australian

Rok vydání
2017
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
EAN:
9788073906658
Původní název:
Breaking Stones 1963-1965 A Band on the Brink of Superstardom
Připravujeme
Předpokládané vydání: 25.9.2017
ISBN:
978-80-7390-665-8
  • O autorovi
  • Dotaz

Terry O'Neill je jedním nejuznávanějších světových fotografů, jeho práce jsou vystavenyí v národních uměleckých galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. O'Neill začal svou kariéru v roce 1960, kdy si uvědomil, že kultura tehdejší mládeže stvořila zcela nové objevy ze světa filmu, módy i hudby. V roce 1965 již fotil pro největší časopisy a noviny na světě. Fotil Beatles, Rolling Stones, Audrey Hepburn, Franka Sinatru, Davida Bowie, Eltona Johna, The Who, Faye Dunaway, Brigitte Bardot a bezpočet dalších. Jeho fotky jsou na obalech rockových desek, filmových plakátech i obálkách časopisů.

Gered Mankowitz je anglický fotograf, který svou kariéru zaměřil nahudební průmysl. Pracoval s mnoha známými umělci, například s Rolling Stones nebo Jimi Hendrixem. Působil ale i v jiných oborech, včetně módy, reklamy a zpravodajství. Již 22 let má svou vlastní galerii na severu Londýna.

Robin Morgan je oceňovaný britský novinář a editor a nejdéle sloužícím šéfredaktorem London Sunday Times Magazine. Pracoval jako redaktor zpravodajství, zahraniční zpravodaj a investigativní novinář, pokrývající takové události jako íránskou krizi, války v Perském zálivu a dvakrát získal cenu pro britského novináře roku. Vydal devět knih, včetně fotografických biografií Franka Sinatry, Eltona Johna a Jamese Bonda. Žije v Londýně, kde svůj čas dělí mezi psaní a řízení multimediální kreativní agentury.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Metoda 15/33
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Metoda 15/33
30. 4. 2017
Naprosto originální, absolutní nářez! Adrenalinová záležitost,zatímco za kratší konec tahají únosci.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Lahodně s Ellou a přáteli - Zdravé recepty pro nezapomenutelné společné chvíle
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lahodně s Ellou a přáteli - Zdravé recepty pro nezapomenutelné společné chvíle
25. 4. 2017
Přichází velmi očekávané pokračování série kuchařek Lahodně s Ellou, bestsellerů Elly Woodward, která vzala celý kulinářský svět útokem.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Michaela Rubášová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Michaela Rubášová)
25. 4. 2017
Být chladným - být upírem je v Tanině současném světě běžnou věcí.
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
Recenze Nejchladnější dívka ve Městě Chladu - Holly Black (Anita Gingerová)
24. 4. 2017
Hrdinové zažívají podivné věci už během cesty do nejbližšího města Chladu. Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, známe tedy detaily života nejen Tany, ale i Aidana a Gavriela.
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (AAnita Gingerová)
24. 4. 2017
Medová smrt nám otevře dveře do několika generací jedné neobyčejné rodiny. Felicity udělá velké rozhodnutí, rozchází se svým téměř snoubencem Richardem a chystá se odletět do Kábulu, na již zmíněnou akci.
Recenze  Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
Recenze Dcera čarodějnice - Paula Brackston(Lucie Horčičková)
24. 4. 2017
'Dcera čarodějnice' líčí krutý životní příběh zoufalé dívky, která v životě ztratila naprosto vše...
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
Recenze Medová smrt - Hanni Münzer (Šárka Kunštová)
21. 4. 2017
Osudy žen z jedné rodiny pojí tajemství, daleko spletitější než se na první pohled mohlo zdát. Válka není prostředí, ve kterém se dá žít a svobodně vychovávat děti.
highslide