Logo

Rolling Stones - 1963-1965, Na cestě za hvězdnou slávou

stoni

V červenci 1962 odehrála skupina mladých mužů koncert v The Marquee Club na Oxford Street v Londýně. Říkali si "Rollin 'Stones" a vůbec netušili, že brzy budou psát hudební historii.

Tento nová kniha zachycuje zrod a mladého ducha skupiny Rolling Stones. V letech 1963-1965 dva mladí fotografové právě startovali své kariéry. Pětadvacetiletý Terry O'Neill měl již několikaleté zkušenosti s fotografováním muzikantů a věděl, že tato skupina má stejné kouzlo jako jiný britský fenomén té doby - Beatles. Gered Mankowitz se přidal na prvním turné skupiny. Jeho první snímky z dnes již legendární Mason´s Yard Session byly tak skvělé, že byl požádán, aby se připojil i k turné do Ameriky. Geredovi bylo jen 19, když v roce 1965 fotil Stoney. Tito dva legendární fotografové na svých snímcích zachytili začátky kapely, která se nesmazatelně zapsala do historie hudby.  

Fotografie v této knize jsou doplněny různými vzpomínkami a rozhovory. 

Rok 2016 je pro Rolling Stones výjimečný. V londýnské Saatchi Gallery byla uvedena vůbec první velká výstava věnovaná této kapele. Kniha vychází u příležitosti této výstavy.

"Fotografie z počátečních let skupiny, některé dosud nepublikované, jsou oslavou práce pánů O'Neilla a Mankowitze. A jelikož jsou černobílé, dodávají knize archivní nádech.“ 

New York Times Lens 

"Byl jsem ohromen příběhem Stones, Kapely tak odlišné od jiných." 

Terry O Neill"

Vzácné fotky Briana Jonese, Micka Jaggera, Keitha Richardse, Billa Wymana a Charlieho Wattse v jedné úžasné knize."

The West Australian

Rok vydání
2017
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
EAN:
9788073906658
Původní název:
Breaking Stones 1963-1965 A Band on the Brink of Superstardom
Připravujeme
Předpokládané vydání: 25.9.2017
ISBN:
978-80-7390-665-8
  • O autorovi
  • Dotaz

Terry O'Neill je jedním nejuznávanějších světových fotografů, jeho práce jsou vystavenyí v národních uměleckých galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. O'Neill začal svou kariéru v roce 1960, kdy si uvědomil, že kultura tehdejší mládeže stvořila zcela nové objevy ze světa filmu, módy i hudby. V roce 1965 již fotil pro největší časopisy a noviny na světě. Fotil Beatles, Rolling Stones, Audrey Hepburn, Franka Sinatru, Davida Bowie, Eltona Johna, The Who, Faye Dunaway, Brigitte Bardot a bezpočet dalších. Jeho fotky jsou na obalech rockových desek, filmových plakátech i obálkách časopisů.

Gered Mankowitz je anglický fotograf, který svou kariéru zaměřil nahudební průmysl. Pracoval s mnoha známými umělci, například s Rolling Stones nebo Jimi Hendrixem. Působil ale i v jiných oborech, včetně módy, reklamy a zpravodajství. Již 22 let má svou vlastní galerii na severu Londýna.

Robin Morgan je oceňovaný britský novinář a editor a nejdéle sloužícím šéfredaktorem London Sunday Times Magazine. Pracoval jako redaktor zpravodajství, zahraniční zpravodaj a investigativní novinář, pokrývající takové události jako íránskou krizi, války v Perském zálivu a dvakrát získal cenu pro britského novináře roku. Vydal devět knih, včetně fotografických biografií Franka Sinatry, Eltona Johna a Jamese Bonda. Žije v Londýně, kde svůj čas dělí mezi psaní a řízení multimediální kreativní agentury.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Suburra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Suburra
28. 2. 2017
Nahlédněte do kuchyně tří takových mafiánských klanů, jejichž řádění během jediného týdne rozpoutá v římských ulicích hotové peklo.
Recenze Vysoká hra - Kay Hooper (Michaela Rubášová)
Recenze Vysoká hra - Kay Hooper (Michaela Rubášová)
28. 2. 2017
Při jedné tajné operaci byla ale Katrinina identita odhalena a vše nasvědčovalo tomu, že zradila svou vládu a i samotného Skye. Vášnivé milence od sebe poté oddělila neodpustitelná zrada.
Recenze Neviditelná knihovna -  Genevieve Cogman (Zuzana Malá)
Recenze Neviditelná knihovna - Genevieve Cogman (Zuzana Malá)
26. 2. 2017
Filmy s Flynnem Carsnem a seriál Knihovníci přímo zbožňuji, a proto jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že tato kniha by vše zmíněné měla v sobě skrývat.
Recenze Neviditelná knihovna -  Genevieve Cogman (Knihomolka Šárka)
Recenze Neviditelná knihovna - Genevieve Cogman (Knihomolka Šárka)
23. 2. 2017
Neuvěřitelná kniha, plná těch nejrůznějších magických bytostí, které si jen člověk dokáže představit...
Kevin Costner spisovatelem  - exkluzivní rozhovor s holywoodskou legendou
Kevin Costner spisovatelem - exkluzivní rozhovor s holywoodskou legendou
17. 2. 2017
Cech objevitetů obsahuje všechno,c o na knihách miluji...
Recenzní konkurz novinky Neviditelná knihovna
Recenzní konkurz novinky Neviditelná knihovna
8. 2. 2017
Pro fanoušky Bena Aaronovitche je tu román z pera britské autorky Genevieve Cogman. Příběh pokračuje v knihách THE MASKED CITY a THE BURNING PAGE, na které se také můžete těšit.
Recenze Vadná - Cecelia Ahern ( Sabina Novotná)
Recenze Vadná - Cecelia Ahern ( Sabina Novotná)
3. 2. 2017
Celestine Westová má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem.
highslide