Logo

Rolling Stones - 1963-1965, Na cestě za hvězdnou slávou

Rolling_stones_3D

V červenci 1962 odehrála skupina mladých mužů koncert v The Marquee Club na Oxford Street v Londýně. Říkali si „Rollin' Stones“ a vůbec netušili, že brzy budou psát hudební historii. 

Tato fotografická publikace zachycuje zrod a mladého ducha skupiny Rolling Stones. V letech 1963–1965 dva mladí fotografové právě startovali své kariéry. Pětadvacetiletý Terry O'Neill měl již několikaleté zkušenosti s fotografováním muzikantů a věděl, že tato skupina má stejné kouzlo jako jiný britský fenomén té doby – The Beatles. Gered Mankowitz se přidal na prvním turné skupiny. Jeho první snímky z dnes již legendární Mason´s Yard Session byly tak skvělé, že byl požádán, aby se připojil i k turné do Ameriky. Geredovi bylo jen 19 let, když v roce 1965 fotil členy této kapely. Tito dva legendární fotografové na svých snímcích zachytili začátky kapely, která se nesmazatelně zapsala do historie hudby. 

Fotografie v této knize jsou doplněny vzpomínkami, citáty a rozhovory. 

 
"Fotografie z počátečních let skupiny, některé dosud nepublikované, jsou oslavou práce pánů O'Neilla a Mankowitze. A jelikož jsou černobílé, dodávají knize archivní nádech.“  
New York Times Lens 
 
"Byl jsem ohromen příběhem Stones, Kapely tak odlišné od jiných."  
Terry O Neill "
 
Vzácné fotky Briana Jonese, Micka Jaggera, Keitha Richardse, Billa Wymana a Charlieho Wattse v jedné úžasné knize."
The West Australian
999 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Formát
237x300 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
240
EAN:
9788073906658
Původní název:
Breaking Stones 1963-1965 A Band on the Brink of Superstardom
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Trailer

TERRY O'NEILL je jedním z nejznámějších fotografů na světě, jeho práce visí v národních galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Po více než šest desetiletí fotografuje známé světové osobnosti a celebrity, od prezidentů až po hvězdy šoubyznysu. 

Svou kariéru načal na začátku šedesátých let. Zatímco jiní fotografové upřednostňovali zemětřesení, války a politiku, O'Neill si uvědomil, že se právě probouzí zcela nová kultura, a to v celosvětovém měřítku, která se soustředila na zachycování nových hvězd filmu, módy a hudby. 

Do roku 1965 pracoval pro nejvýznamnější světové noviny a časopisy. To se nepovedlo žádnému jinému žijícímu fotografovi. Fotografoval velikány a ikony doby, od Winstona Churchilla k Nelsonu Mandelovi, od Franka Sinatry k Amy Winehouse, od Audrey Hepburn a Brigitte Bardot až po všechny představitele agenta 007Jamese Bonda, počínaje Seanem Connerym a konče Danielem Craigem. 

Fotografoval Beatles i Rolling Stones v době, kdy se obě kapely teprve draly na výsluní. Stal se průkopníkem reportážní fotografie ze zákulisí, viz snímky Davida Bowieho, Eltona Johna, The Who nebo Chuck Berryho. Jeho fotografie jsou na obalech slavných rockových alb, zdobí filmové plakáty a přední strany nejznámějších časopisů na světě. V současné době kompletuje a třídí svůj bohatý archiv a jezdí vystavovat po celém světě. 

Nedávno vyšly jeho knihy Terry O'Neill Opus a Terry O'Neill Rock'n 'Roll Album. Viz www.iconicimages.net 

GERED MANKOWITZ se narodil v Londýně v roce 1946 jako nejstarší syn spisovatele a scenáristy Wolfa Mankowitze a psychoterapeutky Ann Mankowitz. 

Ve věku 15 let opustil školu a nastoupil do intenzivního kurzu ke společnosti Camera Press Ltd. Své první studio otevřel roku 1963 v Mason´s Yard, v samém srdci Londýna, jež tepalo zběsilým rytmem šedesátých let. 

V roce 1964 se setkal a fotografoval Mariannu Faithfull, která pracovala pro náladového producenta Andrew Loog Oldhama, jenž spolupracoval mimo jiné i s Rolling Stones.

 

Gered začal s Rolling Stones pracovat v roce 1965; procestoval s nimi Ameriku s nimi a produkoval několik obalů jejich desek. Spolupráce trvala do roku 1967, to už Gered byl jedním z předních londýnských rockových fotografů. Začátkem roku 1967 navázal spolupráci se skupinou The Jimi Hendrix Experience a během dvou sezení ve svém studiu Mason´s Yard spatřily světlo světa jedny z nejznámějších snímků tohoto skvělého kytaristy. 

Gered již přes padesát let pracuje v hudebním průmyslu, přispíval do mnoha předních časopisů a za svou práci rovněž získal několik cen v reklamním průmyslu. V současné době se Gered plně soustředí na knihy, výstavy a produkci a prodej tiskovin v galeriích po celém světě. Nedávno vydal retrospektivní knihu nazvanou Gered Mankowitz: 50 Years of Rock and Roll Photography. V současné době sídlí v Cornwallu, kde je rovněž externím přednášejícím na University College Falmouth. Viz www.mankowitz.com

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
15. 10. 2017
V rámci vydání druhého dílu Shannarovy elfeíny Vám přinášíme rozhovor s autorem knižní série Terry Brooksem.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku My, Utonulí
Recenzní konkurz na připravovanou novinku My, Utonulí
9. 10. 2017
Sága My, utonulí vysoko ční nad ostatními romány tohoto žánru.Lze ji směle srovnávat s vrcholnými díly Lva Nikolajeviče Tolstého. Bohatý a nádherný příběh.“
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
9. 10. 2017
Bylo jen otázkou času, kdy podle bestsellerů Diany Gabaldon vznikne televizní seriál, neboť příběhy Claire Beauchamp Randall a Jamieho Frasera dychtivě hltají miliony čtenářů po celém světě.
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
4. 10. 2017
Všichni fanoušci pořádného rocku a Bon Joviho, buďte na pozoru! Kniha, ve které nenaleznete jen mnoho fotografií, ale také příběh o tom, jak to vlastně všechno začalo, právě vyšla i u nás.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Edward: Tajemství krále z Auramaly
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Edward: Tajemství krále z Auramaly
29. 9. 2017
MOCENSKÉ INTRIKY, VÁLKA,SPALUJÍCÍ VÁŠEŇ A KREVNÍ MSTA.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
29. 9. 2017
SBÍRKA ÚVAH A HRAVÝCH ESEJŮ OD HVĚZDY TELEVIZNÍCH SERIÁLŮ GILMOROVA DĚVČATA A FAMÍLIE A TAKÉ OD AUTORKY BESTSELLERU JEDNOHO DNE, MOŽNÁ...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Poslední dívka
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Poslední dívka
29. 9. 2017
„Jeden z nejlepších thrillerů letošního roku. Pokud se vám líbila Zmizelá , budete nadšeni.“
Stephen King
highslide