Logo

Sám ve své postýlce

Jednotlivá vydání edice Malé velké výzvy jsou tematicky zaměřená na významná úskalí dětského věku, s nimiž se potýká snad každý rodič. Zajímavá forma, kterou autoři zvolili, propojuje dva myšlenkové světy – dětí a dospělých. Světy naoko odlišné, ale ve své podstatě velmi úzce spojené. Formou veršovaných úvah, které čtenář nalezne uprostřed každé knihy, poskytují autoři inspiraci, jak dítěti lépe přiblížit konkrétní vývojovou výzvu (spaní ve vlastní postýlce, nástup do školky, usměrnění emocí vzteku apod.). Vhodnou formou přibližují každou takovou výzvu dětskému chápání. Závěr knihy čtenářům nabízí odborný vhled do dané problematiky s radami a tipy na hry, které zábavnou formou vedou dítě ke zvládnutí milníků na jeho cestě růstu.

Kniha Sám ve své postýlce je zaměřena na vývojovou výzvu, které se dříve či později nevyhne žádné dítě a která je symbolickým krokem na jeho cestě k větší samostatnosti: usínání ve vlastní postýlce. Na cestě z bezpečné, ale „těsné“ rodičovské náruče do světa možností ho doprovází veršovaná část knihy. Ta poskytne velkým i malým čtenářům zrcadlení pocitů i obav, které tento přechod může v dítěti vyvolat. Závěr knihy je věnován rodičům, kterým nabízí odborný pohled i tipy, jak dítěti tento krok usnadnit.

 
Rok vydání
2018
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
EAN:
9788075855244
Připravujeme
ISBN:
978-80-7585-524-4
  • O autorovi
  • Dotaz

Helena Tůmová, archeoložka a překladatelka. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze vystudovala magisterský obor klasická archeologie se specializací na archeologii pozdní antiky a raného středověku. Aby se mohla věnovat svým dvěma životním vášním, archeologii a italštině, odjela na začátku svých univerzitních studií do Itálie, kde se zapsala ke studiu archeologie na univerzitě v Bologni. Italštinu studovala také na univerzitě pro cizince v Perugii. Nikdy se pak už nepřestala do Itálie vracet, ať již jako student či nadšený obdivovatel italské kultury, umění i gastronomie. Získala několik italských vládních stipendií. V roce 2013 obhájila na univerzitách v Bologni a v Praze doktorský titul. Od roku 2014 se na volné noze věnuje literárním překladům z italského jazyka (např. Bergogliův seznam; Spravedlivý riskuje; Otec dětí ulice; Křehké vztahy? Viry a antiviry v manželství). Jejími zájmy jsou také psychologie a argentinské tango.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide