Logo

Samoregulace - Jak pomoci svému dítěti (i sobě) prolomit cyklus stresu a úspěšně se zapojit do života

Samoregulace_3D

Jde o průkopnickou knihu, která popisuje zcela nové chápání emocí a chování vašeho dítěte a která slouží praktický rádce pro rodiče, aby pomohli svým dětem úspěšně a v klidu se zapojit do procesu učení a života. Dětský psycholog dr. Stuart Shanker má za sebou několik desetiletí klinické praxe a výzkumu a v této knize zúročuje všechny své poznatky a zkušenosti o vztazích rodič-dítě.

Samoregulace je způsob, jak nervová soustava může reagovat na stres. Současná generace dětí a dospívajících je zatěžována velmi vysokou hladinou stresu, což vede k explozi emočních a sociálních problémů, poruchám učení a chování a k zdravotním problémům. Ale jen málo rodičů dokáže rozpoznat "skryté" spouštěče stresu (stresory), se kterými se jejich děti potýkají, a to fyziologické, sociální i emocionální. Konzervativní pohled na výchovu dětí to nazývá nedostatkem sebeovládání, ale skutečným základem těchto problémů je nadměrný stres.

Samoregulace může dramaticky zlepšit náladu, pozornost i koncentraci dítěte. To může pomoci dětem cítit empatii a rozvíjet druhy ctností, které jsou životně důležité pro dlouhodobou pohodu dítěte. Samoregulace nastartuje trvalé změny v chování, které vašemu dítěti prospějí. Autor praktické konkrétní rady a doporučení rodičům, jak rozvíjet své samoregulační schopnosti a učit své děti, jak udělat totéž.

329 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
328
EAN:
9788073904791
Původní název:
Self-Reg: How to Help Your Child (and You) Break the Stress Cycle and Successfully Engage with Life
Skladem
ISBN:
978-80-7390-479-1
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
 

Dr. Stuart Shanker je uznávaný profesor psychologie a filozofie na Univerzitě York v Torontu. Je zároveň bývalým prezidentem Kolegia pro raný vývoj dětí (Council of Early Child Development). Dr. Shanker studoval na Torontské univerzitě, kde získal bakalářský i magisterský titul. Doktorát získal v oboru filozofie na Oxfordské univerzitě. 

Jeho odborné znalosti jsou mezinárodně žádané. Dr. Shanker byl poradcem v oblasti raného dětského vývoje ve vládních organizacích po celé Kanadě a Spojených státech. Kromě toho působil i v dalších zemích včetně Velké Británie, Irska, Austrálie a Nového Zélandu. 

Tato kniha vznikla ve spolupráci s žurnalistkou Teresou Barker, která je spoluautorkou řady knih včetně bestselleru New York Times Raising Cain: Protecting the Emotional Life of Boys.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Dr. Stuart Shanker strávil celý život studiem dětských emocí a typů chování. Svou práci završuje tímto ohromným darem, skutečným mistrovským dílem, v němž nejprve rozebírá a následně opět skládá jeden z nejkomplikovanějších mechanismů lidské mysli tak, aby i to pochopil i laik. Řeč je o samoregulaci. Rodiče, radujte se! Přečtěte si tuto knihu a pomozte svým dětem (ale i sami sobě!) osvojit si praktické, nedocenitelné a nesmírně naplňující samoregulační dovednosti! 

Edward Hallowell, lékař a autor knihy Šťastné dítě, šťastný dospělý 

Úchvatné. V této názorné, přístupné a průlomové knize nás dr. Stuart Shanker učí pohlížet na dětské chování a zlobení optikou samoregulace. Můj pohled na děti se navždy změnil. Samoregulacidoporučuji všem rodičům, pedagogům nebo specialistům na duševní zdraví, kteří mají zájem o co nejhlubší pochopení dětí a o praktické postupy, jak pomoci vystresovanému dítěti cítit se bezpečně a v kontaktu s ostatními. 

Michael Thompson, autor knihy Kainova výchova

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Hledáme nové překladatele
Hledáme nové překladatele
21. 1. 2018
Překladatel/lka pro Knihy Omega
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
Recenze Historie včel - Maja Lunde (Denisa Mišinová, DiS. )
21. 1. 2018
Pokud jste po dočtení 'Blackoutu' od Marca Elsberga začali ve spíži hromadit konzervy, 'Historii včel' radši ani nečtěte. Ono totiž hrozí, že si nakoupíte úly a začnete včelařit.
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
Recenze Hluboký hrob - dítě útesů - Camilla a Viveca Sten (Kateřina Miklíková)
20. 1. 2018
Na Stockholmské souostroví přichází podzim a přináší s sebou nevlídné počasí, studený vítr od moře, mlhy a brzké stmívání. Na tyhle drobné nepříjemnosti jsou však obyvatelé ostrovů zvyklí. Horší je něco jiného, co se letos připlížilo s přicházejícím podzimem.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Mořeplavec je třetím dílem nezapomenutelné série Cizinka, ve kterém se opět setkáváme s oblíbenými hrdiny, a naštěstí to nebude naposledy.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Tereza Dvořáková)
14. 1. 2018
Zimní lidé jsou návykovým čtením se zajímavým námětem, gradací děje a děsivou atmosférou.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivana Vostřelová)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivana Vostřelová)
13. 1. 2018
Celá kniha je obrovskou autorčinou zpovědí. Kromě svého soukromého života odhaluje hlavně Dannyho životní příběh
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Sabina Poláková )
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Sabina Poláková )
12. 1. 2018
Jamie a Claire. Patří k sobě. Jsou jako jedno tělo, jedna duše. Rozdělil je však čas. Mají naději, že k sobě někdy znovu najdou cestu?
highslide