Logo

Sedm kamenů lásky a ztráty

Sedm_kamenu_lasky_a_ztraty_3D

Úchvatná sbírka krátkých povídek, včetně dvou doposud nezveřejněných, s Jamiem Fraserem, lordem Johnem Grayem, mistrem Raymondem a mnoha dalšími postavami ze série Cizinka

V prvním příběhu je lord John Gray paralyzován elektrickým úhořem a ocitá se v bitvě o Quebec. Pak přichází na řadu mistr Raymond, kdy hrabě St. Germain zjistí že není mrtvý. Poté se lord John neočekávaně stane vojenským guvernérem Jamajky poté, co je minulý guvernér zabit čímsi, o čemž se místní domnívají,že se jedná o zombie. Následuje příběh rodičů Rogera MacKenzieho během druhé světové války. V povídce Panicové se devatenáctiletý Jamie Fraser a dvacetiletý Ian Murray stanou žoldáky ve Francii, i když ani jeden z nich ještě nezabil muže ani nepolíbil dívku. Následuje starší bratr lorda Johna Hal a sedmnáctiletý prodejce vzácných tisků, jehož bokovkou jsou krádeže, padělání a vydírání. A nakonec se lord John dozví, že jeho matka pobývá v Havaně a že britské námořnictvo je na cestě a chce město obléhat.

Rok vydání
2018
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Původní název:
Seven Stones to Stand or Fall: A Collection of Outlander Fiction
Připravujeme
ISBN:
  • O autorovi
  • Dotaz

Diana Jean Gabaldon Watkins se narodila v Arizoně. Otec byl Američan mexického původu, matčiny kořeny sahaly do Anglie. Vystudovala zoologii, mořskou biologii a behaviorální ekologii. Po studiích pracovala na Arizonské univerzitě a v roce 1984 založila významný vědecký čtvrtletník Science Software Quarterly.S literaturou začala o čtyři roky později a rozhodla se pro historickou tématiku okořeněnou dávkou fantasy. Na začátku psala proto, aby si dokázala, že to zvládne, ale když výsledek ukázala známým, přesvědčili ji, že by svůj příběh měla publikovat. Debutovala knihou Cizinka, která se pak stala první částí velmi oblíbené série, jež má již devět svazků. 

Její knihy vyšly ve dvaačtyřiceti zemích a byly přeloženy do třiceti osmi jazyků. V roce 2014 byl podle série Cizinka natočen oceňovaný televizní seriál se Samem Heughanem v roli Jamieho a Caitrionou Balfeovou v roli Claire. V současné době se připravuje čtvrtá řada seriálu. 

Autor fotografie:  Doug Watkins
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide