Logo

Sedm kamenů lásky a ztráty

Sedm_kamenu_lasky_a_ztraty_3D

Sbírka sedmi krátkých povídek s Jamiem Fraserem, lordem Johnem Greyem, mistrem Raymondem a mnoha dalším postavami ze série Cizinka! Obsahuje i dva doposud nezveřejněné originální příběhy!

V první povídce je lord John Grey paralyzován elektrickým úhořem a ocitá se v bitvě o Québec. Pak přichází na řadu hrabě St. Germain, který zkoumá tajemství vesmíru. Mezitím se Joan MacKimmie vydává na cestu do francouzského kláštera v naději, že utiší hlasy ve své hlavě. Následuje příběh, do kterého autorka zakomponovala postavu lorda Johna, Jamajku, otrocké povstání a dokonce zombie. Čtvrtá povídka pojednává o rodičích Rogera MacKenzieho během druhé světové války. V příběhu Panicové se devatenáctiletý Jamie Fraser a dvacetiletý Ian Murray stávají žoldáky ve Francii, i když ani jeden z nich ještě nepolíbil ženu, natož aby zabil muže. Sbírka pokračuje vyprávěním Minnie, která se setkává s bratrem lorda Johna, Haroldem. Závěrečná povídka prozradí děsivé plány britského námořnictva i to, kde se ukrývá Johnova matka. 

Rok vydání
2019
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Původní název:
Seven Stones to Stand or Fall: A Collection of Outlander Fiction
Připravujeme
Předpokládané vydání: 15.3.2019
ISBN:
  • O autorovi
  • Dotaz

Diana Jean Gabaldon Watkins se narodila v Arizoně. Otec byl Američan mexického původu, matčiny kořeny sahaly do Anglie. Vystudovala zoologii, mořskou biologii a behaviorální ekologii. Po studiích pracovala na Arizonské univerzitě a v roce 1984 založila významný vědecký čtvrtletník Science Software Quarterly.S literaturou začala o čtyři roky později a rozhodla se pro historickou tématiku okořeněnou dávkou fantasy. Na začátku psala proto, aby si dokázala, že to zvládne, ale když výsledek ukázala známým, přesvědčili ji, že by svůj příběh měla publikovat. Debutovala knihou Cizinka, která se pak stala první částí velmi oblíbené série, jež má již devět svazků. 

Její knihy vyšly ve dvaačtyřiceti zemích a byly přeloženy do třiceti osmi jazyků. V roce 2014 byl podle série Cizinka natočen oceňovaný televizní seriál se Samem Heughanem v roli Jamieho a Caitrionou Balfeovou v roli Claire. V současné době se připravuje čtvrtá řada seriálu. 

Autor fotografie:  Doug Watkins
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide