Logo

Shannarovy elfeíny

Shannarovy_elfeiny_3D,llll
JEDNA Z NEJPOPULÁRNĚJŠÍCH FANTASY SÉRII VŠECH DOB!
 

Padesát let po pádu Temného mága se do Čtyřzemí vrací zlo. Démoni ve vedení Dagda Mora se derou ven ze svého temného žaláře a jejich jediným cílem je smrt posledního elfa. Nyní je jedinou nadějí celého Čtyřzemí mladičký Wil Ohmsford, který musí pod vedením druida Allanona odhalit  svou skrytou moc a ochránit elfskou princeznu Amberle Elessedilovou ke Krvavému ohni. Allanon sám mezitím musí pomoci elfské armádě odrazit nápor démonských vojsk. Dokáže Wil ovládnout sílu, jež byla jeho dědečkovi tak vlastní? Podaří se Allanonovi přemoci zlého Dagda Mora?

Z dílny Terry Brookse přichází další díl populární série Shannarův meč. Ponořte se znovu do kouzelného světa Čtyřzemí plného kouzel, nebezpečí a dobrodružství.

Kniha sloužila jako podklad k seriálu Letopisy rodu Shannara na Prima COOL!

 

„Pokud je Tolkien otcem moderní fantasy,Pak Terry Brooks je jeho nejmilejším strýčkem.“
Peter V. Brett, autor bestselleru  Tetovaný
 
„Svět Shannary byl jedním z mých nejoblíbenějších fantastických světů v době, kdy jsem vyrůstala,
a nemohu se dočkat, až se do něj zase vrátím.“
Karen Russell, autorka bestselleru  Swamplandie
 
„Terry Brooks je rozený vypravěč.Umí stvořit bohaté eposy naplněné tajemstvím,
magií a nezapomenutelnými postavami.“
Christopher Paolini, autor série  Odkaz dračích jezdců
449 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Adam Steinz
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
488
EAN:
9788073903589
Původní název:
The Elfstones Of Shannara
Skladem
ISBN:
978-80-7390-358-9
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
 

Terry Brooks je americký autor, kterého proslavila trilogie knih ze světa krále Shannary. Do jeho rozsáhlé bibliografie patří dále série Kouzelné království LandoverSlovo a nicota, z níž právě kniha Závod s démonem byla deníkem Rocky Mountain News označena za jednu z nejlepších sci-fi/fantasy knih dvacátého století. Kniha Shannarův meč se objevila v seznamu bestsellerů časopisu New York Times a tam se udržela celých pět měsíců. V roce 1982 vydal knihu The Elfstones of Shannara a o tři roky později The Wishsong of Shannara. Obě knihy se také dostaly na seznam bestsellerů.

Terry vystudoval anglickou literature na Hamilton College, v roce 1966 získal svůj bakalářský titul. Později vystudoval práva na Washington and Lee University. Literární tvorbě se věnoval již od střední školy, svou první knihu Shannarův meč však vydal až v roce 1977. Strávil mnoho let kariérou právního zástupce, nyní se však plně věnuje psaní. Spolu se svou ženou Judine žije v Seattlu, kde dál aktivně tvoří.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Shannarovy_elfeiny_3D,llll

Magické kameny mezi elfy, démony, lidmi a tuláky

 
Padesát let po pádu Temného mága se do Čtyřzemí vrací zlo. Démoni ve vedení Dagda Mora se derou ven ze svého temného žaláře a jejich jediným cílem je smrt posledního elfa. Nyní je jedinou nadějí celého Čtyřzemí mladičký Wil Ohmsford, který musí pod vedením druida Allanona odhalit svou skrytou moc a ochránit elfskou princeznu Amberle Elessedilovou ke Krvavému ohni. Allanon sám mezitím musí pomoci elfské armádě odrazit nápor démonských vojsk. Dokáže Wil ovládnout sílu, jež byla jeho dědečkovi tak vlastní? Podaří se Allanonovi přemoci zlého Dagda Mora? 
Z dílny Terry Brookse přichází další díl populární série Shannarův meč. Ponořte se znovu do kouzelného světa Čtyřzemí plného kouzel, nebezpečí a dobrodružství.
 
 
POSTAVY:
Will  Ohmsford- poloelf, jenž zdědil po svém otci magické elfeíny
Amberle - princezna, která se stala Vyvolenou proti své vůli
Eretria - tulačka, normální krásná dívka, která chce utéct od svého otce, který ji chce výhodně prodat
Allanon - druid, poslední svého druhu se snaží pomoci proti démonům

 
OBÁLKA:
Omega vydala knihu s filmovou obálku v nádherném hardbacku. Jakmile knihu otevřete, najdete nádhernou mapu, díky které jsem měla stále představu kde se která postava zrovna nachází. Kniha má i stejně vypadající přebal, který je nesmírně heboučký. 
 
 
FILMOVÉ (SERIÁLOVÉ) ZPRACOVÁNÍ:
Seriál jsem začala sledovat a i když to byl docela prvoplánový projekt, seriál jsem dokoukala. V konečném závěru mě seriál překvapil. Celou dobu jsem měla pocit, že koukám na fantasy seriál a nechápala jsem, co má představovat úvodní znělka. Až zhruba v polovině se mi odkrylo, že se jednalo o seriál z postapokalyptického světa. Seriál byl pro mě plný klišé a bohužel se mi nelíbily charaktery postav, které na mě působily nesmírně hloupě. 
 
shannara
MOJE HODNOCENÍ:
 
O knihách Letopisy rodu Shannara jsem se více začala zajímat až po zhlédnutí stejnojmenného seriálu. Předtím jsem bohužel o jejich existenci netušila, což byla velká chyba. Kniha samotná vznikla už v roce 1982 ale do našich povědomí se dostává až dnes. 
 
Letopisy rodu Shannara se tváří jako velkolepé fantasy, kterým také je ovšem s příměsí post-apokaliptického světa. Sama knihu považuji za nesmírně zdařilou fantasy, která je plná kouzel, nelidských bytostí, druidů, elfů, skřetů, trpaslíků a v neposlední řadě démonů. 
 
Pokud se obáváte, že se vám z této knihy slepí prsty od cukru, jelikož by se v knize nacházel milostný trojúhelník můžete si oddechnout. Kniha vyčnívá i tímto, jelikož se nezabývá žádnou lovestory
 
Shannarovy elfeíny jsou vyprávěny ve třetí osobě, kdy se střídají kapitoly podle toho, co se zrovna kde odehrává. V jednu chvíli sledujeme bitvu elfů s démony a v další kapitole sledujeme putování poloelfa Willa a elfské princezny Amberle. 
 
IMG_7289
Knihu vydala Omega a musím říct, že se její překlady stále zlepšují. V knize jsem našla jen pár drobných chyb a čtení si nesmírně užila. Kvůli této knize jsem celý týden chodila jako zombie, neboť jsem do noce četla a nemohla přestat číst.
 
Nadšení z knihy mi nesebral ani seriál, který se od té knižní podoby nesmírně liší. Naopak jsem se těšila, jak byly postavy propracované a nebyly hloupé. Postava Amberle mi docela vadila. Autor nijak nevyjádřil její věk. V jedné chvíli její mladistvý obličej s jejím dětským tělem vs. okamžiky, kdy si ostatní mysleli, že jsou s Willem manželi. Na druhé straně se Amberly netajila tím, že neměla odvahu a že nechtěla jít pomoci se záchranou. 
 
Will a jeho poloelfský původ se odhaloval (jen pro čtenáře) dost dlouho. zatímco to všechny postavy věděli a nijak e tím netajili, já to z té knihy vyčetla až někde nakonci. vysvětlení moci elfeínů se mi také nesmírně líbilo. 
 
Pokud jste viděli seriál a některé věci se vám na něm líbily, určitě nevynechte knihu. Je o sto procent lepší! 
 
shanna
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide