Logo

Shannarův meč

shannara obálka
První plakát k fantasy The Shannara Chronicles

Shea Ohmsford žije v obyčejné vesničce jménem Stinné údolí a potíže celého světa ho nechávají chladným. Náhle se však ve vesnici objeví starý dějepisec a cestovatel Allanon, který přináší ponuré zvěsti a varování před spiknutím. Údajně mrtvý Pán černokněžníků se chystá ovládnout svět a jedinou zbraní, která ho může zastavit, je kouzelný Shannarův meč. Jeho moc však dokáže odemknout pouze Shannarův pokrevní dědic, a tím je právě Shea Ohmsford. Mladík, na jehož bedrech náhle spočívá osud celého světa, musí ze své vesničky uprchnout, ale okřídlený dravec, sluha Pána zla,ho pronásleduje… 

"Nádherný výlet do světa fantazie." Frank Herbert

Pokud vás Harry Potter přivedl k fantasy žánru a ještě jste neobjevili kouzlo příběhů Terryho Brookse, je ten nejvyšší čas!“ – Rocky Mountain News

"Potvrzuji Terryho místo v čele světa Fantasy."  - Philip Pullman

399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Překladatel
Adam Steinz
Formát
126x195 mm
Jazyk
čeština
Vazba
brožovaný
Počet stran
552
EAN:
9788073903572
Původní název:
The Sword of Shannara
Skladem
ISBN:
978-80-7390-357-2
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Trailer
  • Napsali o knize
  • Rozhovor
 

Terry Brooks je americký autor, kterého proslavila trilogie knih ze světa krále Shannary. Do jeho rozsáhlé bibliografie patří dále série Kouzelné království LandoverSlovo a nicota, z níž právě kniha Závod s démonem byla deníkem Rocky Mountain News označena za jednu z nejlepších sci-fi/fantasy knih dvacátého století. Kniha Shannarův meč se objevila v seznamu bestsellerů časopisu New York Times a tam se udržela celých pět měsíců. V roce 1982 vydal knihu The Elfstones of Shannara a o tři roky později The Wishsong of Shannara. Obě knihy se také dostaly na seznam bestsellerů.

Terry vystudoval anglickou literature na Hamilton College, v roce 1966 získal svůj bakalářský titul. Později vystudoval práva na Washington and Lee University. Literární tvorbě se věnoval již od střední školy, svou první knihu Shannarův meč však vydal až v roce 1977. Strávil mnoho let kariérou právního zástupce, nyní se však plně věnuje psaní. Spolu se svou ženou Judine žije v Seattlu, kde dál aktivně tvoří.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
 "Když jsem byl malý, Shannara byl můj oblíbený svět. Těším se, až se do něj vrátím." - Karen Russell
 
"Je-li Tolkien dědeček moderní fantasy, Terry Brooks je jeho oblíbený strýček." – Peter V. Brett 
 
"Skvělý vypravěč, Terry Brooks píše nápadité příběhy plné tajemství, magie a nezapomenutelných postav." - Christopher Paolini
Shannara Deník

ROZHOVOR S TERRY BROOKSEM O SHANNAŘE: STANICE MTV BYLA SPRÁVNÁ VOLBA

Rozhovor s Terry Brooksem o Shannaře: Stanice MTV byla správná volba

Autor knižní předlohy pro seriál The Shannara Chronicles vypráví, jak se seriál dostal do produkce, co můžeme čekat a jaké má z toho všeho dojmy. Přeložený rozhovor naleznete uvnitř článku.

Pro Terryho Brookse, autora knižní předlohy, uplynulo mnoho let, než mohl vidět, jak jeho knížka přichází k životu. Od doby, co se kniha objevila na pultech v knihkupectví, uplynulo již 38 let a teď se MTV rozhodlo přinést tento magický svět k životu. Entertainment weekly se rozhodlo Terryho Brookse trochu vyzpovídat, níže najdete přeložený rozhovor.

Jak se tento projekt zrodil?

Série Shannara se potýkala s myšlenkou zfilmování již roky. Asi před deseti lety na autogramiádě za mnou přišel jeden muž a řekl: „Rád bych vás zastupoval,“ a já jsem mu na to odpověděl: „Dobře. Jen do toho a něco udělej. Pak mi podej zprávu.“ Udělal to. Byl to Dan Farah. To on dal za ta léta v podstatě všechno dohromady, zejména v posledních letech zajistil spolupráci s MTV a předtím se Sonar Entertainment a s Alem a Milesem, kteří jsou naši scénáristé. Bude z toho seriál.

Představoval jste si to vždycky jako seriál?

Vždy jsem si myslel, že je to dobrý nápad, protože si myslím, že to potřebuje hodně prostoru. Mluvíte tu o víc jak 600 stránkové knize. Opravdu na to potřebujete hodně prostoru, aby se vše mohlo rozrůstat, vtěsnat to do méně jak tří hodin je prostě nemožné.

Dostal se nějaký z dalších dílů k produkci?

Jen spousta slibů. Hodně lidí říkalo, jak má rádo mé knihy, ale nikdy se nic víc nedělo.

Co stálo za rozhodnutím začít až od druhé knihy?

Vždycky jsem si myslel, že Elfstones je ta pravá volba. Je to v pořadí druhá kniha. Nejspíš je také ta nejoblíbenější. Když si čtenáři povídají, pořád slyším jen o ní. Struktura je velmi silná. Jsou zde silné ženské postavy a silné mužské postavy. Je to dobrý milostný příběh. Od začátku mi přišlo, že tento díl by měl být výchozím bodem. Naštěstí se mnou všichni souhlasili, takže to všechno šlo jako po másle.

(Amberle, Wil a Eretrie; Foto: MTV)

Podařilo se vám navštívit natáčení?

Se ženou jsme se tam dostali asi na týden v únoru tohoto roku. Naskytla se nám šance vidět, jak se tento projekt stal ohromným. Čekal jsem ruční kameru a pár náklaďáků. Když jsem viděl, jak je to obrovský projekt, pomyslel jsem si: „Takže MTV to bere opravdu vážně.“ Doopravdy s tím chtějí něco udělat. Tohle bylo velice povzbuzující.

Jaké to bylo, pozorovat postavy, které jste vytvořil, přicházet k životu?

Myslím, že máte vždy takový ten pocit, že to bude nějakým způsobem příšerné. Nebylo. Bylo to nádherné. Bylo skvělé je pozorovat. Viděl jsem je natáčet několik scén… opakovaně. Myslím si, že adaptace se vyvíjí tím směrem, v jaký jsem doufal. Snažíte se neočekávat mnoho, ale musím říct, že jsem ohledně všeho poměrně optimistický. Myslím si, že je to dost dobré.

Adaptuje seriál knihu tak věrně jako Game of Thrones?

O Game of Thrones mi ani nemluvte. Říkali jsme si: „Touhle cestou se vydat nechceme.“ Taková knižní série Shannara není. Je to fantasy zaměřené na rodinu a vždycky tomu tak bude. Proto se to také tak dobře prodává. Kdokoli, kdo má nad 10 let a umí číst, si může tyto knihy přečíst. Vždy jsme o tom mluvili jako o rodinném drama, které může sledovat každý. Přemýšlím o tom jako o věrné adaptaci. Už dříve jsem Alovi a Milesovi říkal: „Vím, že budete muset udělat pár změn. Prostě se držte podstaty celého příběhu.“

Byly zde nějaké pochyby o tom, že to na MTV nepatří?

Tohle je otázka, kterou si pokládá každý čtenář. „MTV? Copak jste se zbláznili?“ Líbí se mi, že budu v něčem první. Vážím si toho, že MTV poskytlo silnou základnu pro seriál a že se rozhodlo se za to postavit a podporovat vše, na to jsem se opravdu těšil, víc než na cokoli jiného. Závazek k tomuto projektu. Bylo to pro mě naprosto jasné, když jsem se rozhodl, že je MTV to správné místo. MTV je známé svou vynalézavostí.

Zdroj: http://www.edna.cz/the-shannara-chronicles/clanky/rozhovor-s-terry-brooksem-o-shannare-stanice-mtv-byla-spravna-volba/

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide