Logo

Sherlock Holmes a myslící stroj

sherlock_holmes_a_myslici_stroj_3D

Člověk versus stroj

Píše se rok 1895 a Sherlock Holmes se právě zabydluje jako soukromý detektiv v londýnské Baker Street 221b, když se spolu s Watsonem dozví o podivných událostech mezi snovými věžmi Oxfordu. Profesor Quantock zkonstruoval úžasný výpočetní stroj, jehož analytické myšlení je podle něj schopné soupěřit s nejchytřejšími lidmi světa. Sherlock Holmes tuto výzvu samozřejmě nenechá bez povšimnutí, a vydá se s Watsonem do Oxfordu, kde se rozpoutá souboj důvtipu geniálního detektiva a jeho mechanického protivníka v soutěži o to, kdo z nich jako první rozluští sérii zločinů, od krvavé vraždy až po nezvěstného sportovce. Ale zatímco člověk soupeří s technologií o převahu, ukáže se, že inteligentní stroj má jiné plány...

399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
352
EAN:
9788073908850
Skladem
ISBN:
978-80-7390-885-0
  • O autorovi
  • Dotaz
James Lovegrove je uznávaný autor více než padesáti románů, novel a knížek pro děti.
James se narodil na Štědrý den roku 1965, a psaním, se kterým nejprve experimentoval ve škole, se začal vážněji zabývat až na univerzitě. Jeho povídka zvítězila ve školní soutěži. Vyhrál 15£, a nechat si povídku profesionálně natisknout ho stálo 18, což mu udělilo tvrdou ale nezbytnou lekci o drsných ekonomických podmínkách spisovatelské kariéry.
Čerstvě po získání titulu z anglické literatury na Oxfordu si James stanovil za cíl do dvou let napsat a vydat román. Ve skutečnosti mu to zabralo dva měsíce. Román The Hope byl dokončen během šesti týdnů a o čtrnáct dní později byl přijat nakladatelstvím Macmillan. Nápad na román odehrávající se v mikrokosmu zaoceánské lodi vznikl během trajektové plavby přes kanál La Manche.
Skromnou zálohu za The Hope James utratil na cestě kolem světa, která ho zavedla mimojiné do Thajska. Jeho zážitky z Thajska, zejména část bangkokského sexuálního průmyslu, kterou měl možnost zahlédnout, ho inspirovala k napsání The Foreigners .
Escardy Gap psal společně s Peterem Crowtherem rok a půl. Oba spisovatelé si předávali štafetu – každý napsal jednu část, a nechal toho druhého, aby příběh posunul dál. Výsledkem byla kultovní klasika, která byla zvolena čtenáři SFX jedním z 50 nejlepších sci-fi/fantasy románů.
Jeho satira konzumerismu Days byla v roce 1998 nominována na cenu Arthura C. Clarka (nakonec zvítězil The Sparrow od Mary Doria Russell). Zrod knihy bychom nejspíš mohli datovat k mnohým návštěvám dědova obchodního domu, které James v dětství podnikal. Napsal ji během devíti měsíců, kdy žil na severozápadním předměstí Chicaga.
Jeho následně publikované knihy si získaly velký ohlas. Mezi nimi například Untied Kingdom , Worldstorm , Provender Gleed a dva navzájem úzce navazující texty – dvojnovela Gig . Mnohé z jeho raných děl jsou od konce roku 2014 znovu vydávány nakladatelstvím Solaris Books v rámci série The James Lovegrove Collection. Untied Kingdom bylo nominováno na pamětní cenu Johna W. Campbella, zatímco povídka Carry the Moon in My Pocket získala v roce 2011 japonskou cenu Seiun za nejlepší zahraniční povídku. Tato povídka se spolu s více než dalšími padesáti Jamesovými povídkami objevila v mnoha časopisech a výborech. Většinu z nich najdete ve sbírkách Imagine Slights a  Diversifications .
James psal také pro děti. Wings , krátký román pro váhavé čtenáře, byl nominován na několik cen, zatímco jeho fantasy série pro dospívající, The Clouded World , napsaná pod pseudonymem Jay Amory, byla přeložena do sedmi dalších jazyků. Pětidílná série knih pro váhavé čtenáře, The 5 Lords of Pain , vycházela po dvouměsících během roku 2010.
V poslední době Jamesovi vyšel Pantheon – dobrodružná série vojenských sci-fi, která kombinuje high-tech zbraně se starověkými bohy. Třetí dí, The Age of Odin, se ocitl na seznamu bestsellerů v New York Times, a spolu s ostatními díly zaznamenal velký úspěch na trhu. James napsal také první dva díly románové trilogie o policistovi, který se specializuje na upíry a upíří kriminalitu – Redlaw a  Redlaw: Red Eye .
Vyzkoušel si také psaní v návaznosti na již existující umělecká díla, konkrétně svou sérií detektivek Sherlocka Holmese, nakladatelství Titan Books. Mezi ně patří The Stuff of Nightmares , Gods of War a  The Thinking Engine . Další díly budou následovat. V roce 2014 začal psát novou akční/dobrodružnou sérii, která se odehrává na různých planetách – Dev Harmer Missions . První dva díly, World of Fire a  World of Water , právě vyšly.
Kromě toho píše James i recenze pro Financial Times, se zaměřením na knihy pro děti, sci-fi, fantasy, horory a komiksy. Pravidelně přispívá také do časopisu Comic Heroes, který se věnuje všemu, co souvisí s komiksy.
Svůj nejnovější román BetterLife vydává vlastním nákladem přes Amazon. Je dostupný jak v Kindle formátu, tak i v tištěné formě na vyžádání.
James momentálně žije v Eastbournu na pobřeží Sussexu, kam se přestěhoval v srpnu 2007 se svou ženou Lou, syny Montym a Theem, a jorkšírským teriérem Honeym. Z okna studovny má překrásný výhled na moře, na který celý den nezírá, když by zrovna měl pracovat. Vážně.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide