Logo

Společenské zvíře: Skryté zdroje lásky, charakteru a úspěchu

spolecenske_zvire_3D

Americký novinář a komentátor David Brooks již dlouho s nebývalým přehledem a rázností zkoumá způsob, jakým žijeme. Kniha boří zažité definice úspěchu a předkládá nám vizi kultury založené na důvěře a pokoře. V knize Společenské zvíře rozebírá lidskou komunikaci a ukazuje, že společně toho dokážeme více. Najdeme zde působivé myšlenkové dobrodružství, příběh o úspěchu a také obhajobu pokroku. 

Po přečtení této knihy ji britský premiér David Cameron doporučil všem členům svého kabinetu. 

399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Lucie Brázdová
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
416
EAN:
9788073902889
Původní název:
The Social Animal: The Hidden Sources of Love, Character, and Achievement
Skladem
ISBN:
978-80-7390-288-9
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Napsali o knize
  • Rozhovor

David Brooks je sloupkař The New York Times a objeví se pravidelně na televizích PBS, NPR a NBC." Vyučuje na univerzitě Yeale a je členem Americké akademie umění a věd. Je autorem světových bestsellerů Společenské zvíře: Skryté zdroje lásky, charakteru a úspěchu a Cesta k charakteru. Má tři děti a žije v Marylandu.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Recenze Waltera Isaacsona:

Walter Isaacson, generální ředitel Aspen Institute, byl předsedou CNN a šéfredaktorem časopisu Time. Je autorem knih o Benjaminu Franklinovi a Henry Kissingerovi a spoluautor knihy The Wise Men: Six Friends and the World They Madeije ve Washingtonu D.C. se svou manželkou a dcerou.

David Brooks napsal naprosto fascinující knihu o formování našich emocí a charakteru. Jeho práce je na křižovatce mezi vědou a sociologickou studií. Píše s ironickým vtipem, zkoumá naše podvědomí a způsoby, jakými jíme, milujeme, žijeme, trávíme volný čas a mezilidské vztahy. Svou knihou Společenské zvíře rozpoutal revoluci v nerovědách, srozumitelně objasňuje problémy člověka se svým vědomím, učením a budováním mezilidských vztahů. Jak můžeme rozvíjet kreativní myšlení? Jak vybudovat fungující zdravé mezilidské vztahy? Jak rozvíjet intuici, moudrost a charakter? Brooks byl vždy vášnivým pozorovatelem života. Teď se nám pokouší vysvětlit, proč žijeme právě tímto způsobem.

Walter Isaacson

DavidBrooks  Rozhovor s Davidem Brooksem na Amazonu

  Povídali jsme si s Davidem Brooksem mimo jiné o Jonathanu Franzenovi, Freudovi a potocích našich vlastních neznámých emocí těsně před uvedením Společenského zvířete na trh. Celý rozhovor si můžete přečíst na knižním blogu Omnivoracious.

  Amazon.com: Když mluvíme o Tolstém, vsadím se, že mnoho lidí by mohlo uplatnit první větu Anny Kareninové na vás: „Šťastné rodiny jsou všechny stejné, ale nešťastná rodina je nešťastná svým vlastním způsobem." Existuje souvislost mezi tím, co dělá    rodinu šťastnou, a způsob, jak tato rodina vypadá?

  Brooks: Víte, nikdy jsem Tolstého nečetl.

  Amazon.com: Já taky ne.

  Brooks: Nevěděl jsem, že mnoho šťastných rodin si je podobných. Jedna z věcí, které jsem se naučil, byla, že všechno je mnohem složitější. Každý z nás může být v jednom okamžiku tyran a v jiném zas neuvěřitelně soucitný. Každý máme několik já    a představa, že je velmi jednoduché zjistit, kým vlastně jsme, je mylná. Jedna z věcí, kterou tento výzkum ukazuje, je to, jak skromný musíte být tváří v tvář složitosti lidské povahy. Máme 100 miliard neuronů v mozku a mozek je neuvěřitelně složitý.  Například malé dítě bude říkat: "Já jsem tygr," a předstírá také, že je tygr. No a sama představivost, která spojuje to „jsem“ s „tygrem“ je neobyčejně složitá. Žádný počítač by toto nikdy nedokázal. Pro člověka je to jednoduché. A tak jednou z věcí,  kterou se učíme, že každý z nás má v sobě skryté síly, a musíme být velmi pokorní v prozkoumávání našeho vnitřního já.

  Dopis od Davida Brookse

 Před několika lety jsem napsal jistý článek, proč tak mnoho dětí nedokončí vysokou školu, přes všechny výhody a motivační faktory, které jim systém poskytuje. To mě rychle přivedlo ke studiu raného dětství a vývoje mozku. Záhy jsem zjistil, že lidé,  kteří studují myšlení,  nám dávají zcela nový pohled na to, kdo jsme a jak se máme rozvíjet.

 Jsme zvyklí na určitý model úspěchu, který klade důraz na dobré známky ve škole, být dobrý ve zvoleném oboru dělat správná rozhodnutí. Ale tito vědci nahlíželi do nejvnitřnější mysli a nahlíželi na tento proces v oblasti emocí, intuice, vnímání,  genetických dispozic a nevědomé touhy.

 Strávil jsem několik let studováním jejich prací, a to zcela změnilo můj pohled na věc. V této knize se snažím o spojení všech získaných poznatků do jednoho celku.  

To není odborná kniha. Nehledám odpověď na otázku, jak mozek funguje. Snažím se vysvětlit, co to všechno znamená. Snažím se vysvětlit, jak tyto poznatky o nejhlubších zákoutích mysli by mohly změnit způsob, jakým sami sebe vidíme, jak vychováváme naše děti, podnikáme, učíme se, budujeme mezilidské vztahy atd. Tento příběh je založen na vědeckém výzkumu, ale je o emocích, vlastnostech, ctnostech a lásce. Nejsme racionální nebo pracující zvířata; jsme společenská zvířata. 

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
highslide