Logo

Společenské zvíře: Skryté zdroje lásky, charakteru a úspěchu

spolecenske_zvire_3D

Americký novinář a komentátor David Brooks již dlouho s nebývalým přehledem a rázností zkoumá způsob, jakým žijeme. Kniha boří zažité definice úspěchu a předkládá nám vizi kultury založené na důvěře a pokoře. V knize Společenský tvor rozebírá lidskou komunikaci a ukazuje, že společně toho dokážeme více. Najdeme zde působivé myšlenkové dobrodružství, příběh o úspěchu a také obhajobu pokroku. 

Po přečtení této knihy ji britský premiér David Cameroon doporučil všem členům svého kabinetu. 

399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Lucie Brázdová
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
416
EAN:
9788073902889
Původní název:
The Social Animal: The Hidden Sources of Love, Character, and Achievement
Skladem
ISBN:
978-80-7390-288-9
Autor:
 • O autorovi
 • Dotaz
 • Napsali o knize
 • Rozhovor

David Brooks je sloupkař The New York Times a objeví se pravidelně na televizích PBS, NPR a NBC." Vyučuje na univerzitě Yeale a je členem Americké akademie umění a věd. Je autorem světových bestsellerů Společenské zvíře: Skryté zdroje lásky, charakteru a úspěchu a Cesta k charakteru. Má tři děti a žije v Marylandu.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Recenze Waltera Isaacsona:

Walter Isaacson, generální ředitel Aspen Institute, byl předsedou CNN a šéfredaktorem časopisu Time. Je autorem knih o Benjaminu Franklinovi a Henry Kissingerovi a spoluautor knihy The Wise Men: Six Friends and the World They Madeije ve Washingtonu D.C. se svou manželkou a dcerou.

David Brooks napsal naprosto fascinující knihu o formování našich emocí a charakteru. Jeho práce je na křižovatce mezi vědou a sociologickou studií. Píše s ironickým vtipem, zkoumá naše podvědomí a způsoby, jakými jíme, milujeme, žijeme, trávíme volný čas a mezilidské vztahy. Svou knihou Společenské zvíře rozpoutal revoluci v nerovědách, srozumitelně objasňuje problémy člověka se svým vědomím, učením a budováním mezilidských vztahů. Jak můžeme rozvíjet kreativní myšlení? Jak vybudovat fungující zdravé mezilidské vztahy? Jak rozvíjet intuici, moudrost a charakter? Brooks byl vždy vášnivým pozorovatelem života. Teď se nám pokouší vysvětlit, proč žijeme právě tímto způsobem.

Walter Isaacson

DavidBrooks  Rozhovor s Davidem Brooksem na Amazonu

  Povídali jsme si s Davidem Brooksem mimo jiné o Jonathanu Franzenovi, Freudovi a potocích našich vlastních neznámých emocí těsně před uvedením Společenského zvířete na trh. Celý rozhovor si můžete přečíst na knižním blogu Omnivoracious.

  Amazon.com: Když mluvíme o Tolstém, vsadím se, že mnoho lidí by mohlo uplatnit první větu Anny Kareninové na vás: „Šťastné rodiny jsou všechny stejné, ale nešťastná rodina je nešťastná svým vlastním způsobem." Existuje souvislost mezi tím, co dělá    rodinu šťastnou, a způsob, jak tato rodina vypadá?

  Brooks: Víte, nikdy jsem Tolstého nečetl.

  Amazon.com: Já taky ne.

  Brooks: Nevěděl jsem, že mnoho šťastných rodin si je podobných. Jedna z věcí, které jsem se naučil, byla, že všechno je mnohem složitější. Každý z nás může být v jednom okamžiku tyran a v jiném zas neuvěřitelně soucitný. Každý máme několik já    a představa, že je velmi jednoduché zjistit, kým vlastně jsme, je mylná. Jedna z věcí, kterou tento výzkum ukazuje, je to, jak skromný musíte být tváří v tvář složitosti lidské povahy. Máme 100 miliard neuronů v mozku a mozek je neuvěřitelně složitý.  Například malé dítě bude říkat: "Já jsem tygr," a předstírá také, že je tygr. No a sama představivost, která spojuje to „jsem“ s „tygrem“ je neobyčejně složitá. Žádný počítač by toto nikdy nedokázal. Pro člověka je to jednoduché. A tak jednou z věcí,  kterou se učíme, že každý z nás má v sobě skryté síly, a musíme být velmi pokorní v prozkoumávání našeho vnitřního já.

  Dopis od Davida Brookse

 Před několika lety jsem napsal jistý článek, proč tak mnoho dětí nedokončí vysokou školu, přes všechny výhody a motivační faktory, které jim systém poskytuje. To mě rychle přivedlo ke studiu raného dětství a vývoje mozku. Záhy jsem zjistil, že lidé,  kteří studují myšlení,  nám dávají zcela nový pohled na to, kdo jsme a jak se máme rozvíjet.

 Jsme zvyklí na určitý model úspěchu, který klade důraz na dobré známky ve škole, být dobrý ve zvoleném oboru dělat správná rozhodnutí. Ale tito vědci nahlíželi do nejvnitřnější mysli a nahlíželi na tento proces v oblasti emocí, intuice, vnímání,  genetických dispozic a nevědomé touhy.

 Strávil jsem několik let studováním jejich prací, a to zcela změnilo můj pohled na věc. V této knize se snažím o spojení všech získaných poznatků do jednoho celku.  

To není odborná kniha. Nehledám odpověď na otázku, jak mozek funguje. Snažím se vysvětlit, co to všechno znamená. Snažím se vysvětlit, jak tyto poznatky o nejhlubších zákoutích mysli by mohly změnit způsob, jakým sami sebe vidíme, jak vychováváme naše děti, podnikáme, učíme se, budujeme mezilidské vztahy atd. Tento příběh je založen na vědeckém výzkumu, ale je o emocích, vlastnostech, ctnostech a lásce. Nejsme racionální nebo pracující zvířata; jsme společenská zvířata. 

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Blackout
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Blackout
15. 6. 2017
Thriller o kolapsu evropských dodávek elektrické energie. Otřesný, ale realistický scénář.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Pomněnčino dítě
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Pomněnčino dítě
7. 6. 2017
Když osmnáctiletá Dot, žijící v 60. Letech v Londýně, potká Sola, cítí, že je tu láska...
Recenze Detox - Praktické recepty a tipy pro čisté jídlo - Cinzia Frenchi (Markéta Kunzová)
Recenze Detox - Praktické recepty a tipy pro čisté jídlo - Cinzia Frenchi (Markéta Kunzová)
2. 6. 2017
Detoxikační dieta využívá i sílu čisté vody, která je ještě účinnější v kombinaci s bylinkami a rostlinami jako jsou máta, heřmánek, meduňka, rozmarýn.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Hlídači
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Hlídači
2. 6. 2017
V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se přezdívá „The Broad Haven Triangle“.
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Dlouhé noci v cizím světě
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Dlouhé noci v cizím světě
1. 6. 2017
Silný a čtivý debut nadané autorky se sklony k lyrismu.Pozor na to, co se skrývá pod povrchem.“
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Lord John a důvěrná záležitost od Diany Gabaldon
24. 5. 2017
OD AUTORKY SVĚTOVĚ ÚSPĚŠNÉ ROMÁNOVÉ SÉRIE CIZINKA.
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
Recenze Tajemství hřbitova Crossbones - Kate RHODES ( Anita Gingerová)
19. 5. 2017
Alice Quentinová by mohla být kladným příkladem pro mnoho žen, určitě by k ní některé vzhlížely.
highslide