Logo

Suburra

Suburra_3D

SUBURRA ANEB DO ŘÍMSKÉ APOKALYPSY

ZBÝVÁ JEN SEDM DNÍ...

 Ve starověkém Římě byla Suburra římskou čtvrtí, kde se tajně setkávaly světy zločinu a politiky. V ghettu na úpatí Palatina, kde byly vedle sebe taverny a vykřičené domy, se potkávali vážení senátoři a lidé se špatnou pověstí. I po více než dvou tisíciletích toto místo nadále žije díky těm obyvatelům věčného města, kteří v dnešní době udržují křehkou rovnováhu mezi úřední mocí a zločinci z ulice ve snaze najít co nejrychlejší a nejefektivnější cestu k penězům, bohatství a moci.

Italská mafie 21. století se od té „klasické“, kterou známe z gangsterek z třicátých až padesátých let minulého století nebo z románů Maria Puza, velmi liší. V čele nestojí žádní vážení bossové v drahých a noblesních oblecích a kloboucích. Dnešní mafie jsou nekompromisní, navzájem po krku si jdoucí klany, jejichž postavení v rámci mafiánské hierarchie prozrazuje mimo jiné způsob oblékání a bydlení jejich čelných představitelů.

Nahlédněte do kuchyně tří takových mafiánských klanů, jejichž řádění během jediného týdne rozpoutá v římských ulicích hotové peklo.

399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
400
EAN:
9788073904784
Původní název:
Suburra
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Trailer
  • Napsali o knize
 

Carlo Bonini

Carlo Bonini se narodil v roce 1967 v Římě a je zvláštním zpravodajem deníku „La Repubblica“, kam přešel poté, co pracoval pro „il manifesto“ a „Corriere della sera“. Publikoval knihy La toga rossa (Červený talár), Il fiore del male (Květ zla) a výpravnou reportáž GuantánamoIl mercato della paura (Guantánamo, Obchod se strachem. Jeho dvě nejslavnější knihy jsou Acab; All Cops Are Bastards (společně s Giuseppem D'Avanzem), Suburra a La notte di Roma (Římská noc) (společně s Giancarlem De Cataldem). 

Giancarlo De Cataldo

Giancarlo De Cataldo se narodil v Tarantu a žije v Římě. Publikoval knihyTeneri assassini (Něžní vrazi); Romanzo criminale (Kriminální román); Nero come il cuore (Černý jako srdce); Nelle mani giuste (Ve správných rukou); Onora il padre (Cti otce svého); Quarto comandamento (Čtvrté přikázání); Il padre e lo stranilo (Otec a cizinec); s Mimmem Rafelem La forma della paura (Podoba strachu); Trilogia criminale (Kriminální trilogie); I Traditori (Zrádci); s Andreou Camillerim a Carlem Lucarellim Giudici (Soudci); Io sono il Libanese (Já jsem Libanonec3); s Massimem Carlottem a Gianricem Carofigliem  Cocaina (Kokain); Giochi criminali (Zločinné hry); Nell'ombra e nella luce (Ve stínu a na světle); s Carlem Boninim Suburra a La notte di Roma (Římská noc).

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

„Suburra vypráví o kriminalitě, která se vzdala svého již skrovného referenčního společenského rámce. Jedná se o kriminalitu v krizi, která odráží krizi v celé zemi a de facto rámec provázanosti se světem oficiální moci, protože se jedná o Řím. Toto propojení se zhmotňuje, stává se organickým a nerozlučným do té míry, že je ve smyslu jednání a kulturních obzorů zaměňován kardinál se zabijákem nebo politik s překupníkem drog. Jakkoli mají formálně odlišné role, v podstatě se zdají být figurkami ze stejného světa. Zproštěné nejen ideálů, ale i tužeb.“

Paolo Sorrentino, „la Repubblica

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Suburra
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Suburra
28. 2. 2017
Nahlédněte do kuchyně tří takových mafiánských klanů, jejichž řádění během jediného týdne rozpoutá v římských ulicích hotové peklo.
Recenze Vysoká hra - Kay Hooper (Michaela Rubášová)
Recenze Vysoká hra - Kay Hooper (Michaela Rubášová)
28. 2. 2017
Při jedné tajné operaci byla ale Katrinina identita odhalena a vše nasvědčovalo tomu, že zradila svou vládu a i samotného Skye. Vášnivé milence od sebe poté oddělila neodpustitelná zrada.
Recenze Neviditelná knihovna -  Genevieve Cogman (Zuzana Malá)
Recenze Neviditelná knihovna - Genevieve Cogman (Zuzana Malá)
26. 2. 2017
Filmy s Flynnem Carsnem a seriál Knihovníci přímo zbožňuji, a proto jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že tato kniha by vše zmíněné měla v sobě skrývat.
Recenze Neviditelná knihovna -  Genevieve Cogman (Knihomolka Šárka)
Recenze Neviditelná knihovna - Genevieve Cogman (Knihomolka Šárka)
23. 2. 2017
Neuvěřitelná kniha, plná těch nejrůznějších magických bytostí, které si jen člověk dokáže představit...
Kevin Costner spisovatelem  - exkluzivní rozhovor s holywoodskou legendou
Kevin Costner spisovatelem - exkluzivní rozhovor s holywoodskou legendou
17. 2. 2017
Cech objevitetů obsahuje všechno,c o na knihách miluji...
Recenzní konkurz novinky Neviditelná knihovna
Recenzní konkurz novinky Neviditelná knihovna
8. 2. 2017
Pro fanoušky Bena Aaronovitche je tu román z pera britské autorky Genevieve Cogman. Příběh pokračuje v knihách THE MASKED CITY a THE BURNING PAGE, na které se také můžete těšit.
Recenze Vadná - Cecelia Ahern ( Sabina Novotná)
Recenze Vadná - Cecelia Ahern ( Sabina Novotná)
3. 2. 2017
Celestine Westová má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem.
highslide