Logo

Super Země

Super_zeme_3D

 

Kniha nás po krátkém seznámení s geologickou minulostí Země vezme na cestu kolem světa, při níž nám ukáže přírodní zajímavosti naší výjimečné planety, která je nám domovem, i když nám život na některých místech dokáže celkem znepříjemnit. Dozvíme se, jak vznikají zemětřesení nebo bouře, jak se dostává rozžhavená hornina v podobě lávy ze sopek na povrch a proč je voda v termálních pramenech horká. Dozvíme se také, jak vznikaly některé z úchvatných přírodních scenérií, které nám při pohledu na ně vyrazí dech.
Jsme součástí života na Zemi, ale které jsou největší biomy a nejhustěji obydlené habitaty? Kde se životu daří, a kde naopak nikdo a nic nemůže přežívat? I taková místa jsou na Zemi a mají svá kouzla nebo vyvolají mrazení až do morku kosti. Při četbě knihy vybavené četnými fotografiemi získáme příjemným způsobem základní poznatky o dynamice planety, kterou pak budeme lépe chápat, více jí rozumět a tím budeme schopní i lépe oceňovat její kouzlo a půvaby.

 

399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
229x274 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
208
EAN:
9788075850546
Skladem
ISBN:
978-80-7585-054-6
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
Profesor John Woodward působí na Northumbrijské univerzitě, kde se kromě výuky podílí i na různých výzkumných projektech v oblasti přírodních věd. Jeho hlavním zaměřením a zájmem je geofyzikální průzkum západní Antarktidy a glaciologie, jež představují také hlavní témata jeho vědeckých publikací. Při práci v terénu používá zejména vícekanálový georadar a sonar. Kromě toho se John Woodward snaží přírodní vědy popularizovat v knihách, jichž je buď sám autorem, nebo se na nich spolupodílí. Při psaní této knihy mu konzultantem byl světově uznávaný geolog profesor Iain Stewart, jehož hlavním předmětem výzkumu jsou přírodní katastrofy, zemětřesení a vulkanologie. Je členem vědecké rady mezinárodního programu geologických věd při UNESCO, Londýnské geologické společnosti a
prezidentem Královské skotské geografické společnosti.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide