Logo

Světové dějiny do kapsy

Svetove_dejiny_do_kapsy_3D

Od Adama  k Applu za méně než 300 stran. 

Co udělalo z člověka doby kamenné vyzbrojeného pěstním klínem Obyvatele velkoměsta se selfie tyčí? Které převratné momenty světových dějin změnily jejich běh? A proč je pochopíme až zpětně, když už je většinou pozdě? Alexander von Schönburg provází čtenáře světovými dějinami zábavně i fundovaně, vypráví o největších hrdinech a nejhorších darebácích, vysvětluje nejvýznamnější ideje a nejsenzačnější vynálezy lidstva. Zábavný i hluboký pohled na lidské dějiny zároveň – prostě od Adama až k Applu.

Říkáte si, že to není možné: převyprávět celé světové dějiny na 280 stránkách. Ale Alexander von Schönburg to dokáže a činí tak s elegantní lehkostí. Bere nás na cestu do nejvýznamnějších historických měst a center, od Babylónu, přes Berlín až do New Yorku. Setkáme se s největšími hrdiny i nejhoršími darebáky. Autor vypráví o uměleckých dílech i lidských vynálezech, od pěstního klínu po selfie tyč. Na začátku, jakoby pro zahřátí, shrne na patnácti stránkách dva miliony let lidských dějin, a to ve snaze odpovědět na otázku: Jak je možné, že si spíše nevýznamný živočišný druh opic – v potravním řetězci někde mezi ovcí a lvem – dokázal podmanit Zemi? 

Překvapivé průhledy houštinami tisíciletí, humorné příběhy s vtipnou pointou (co spojuje Vladimira Putina a Karla Velikého?) a velký nadhled činí z této knihy opravdový čtenářský zážitek.Co vám Schönburg o dějinách neřekne, to vám nebude chybět. 

Schönburg má stále o čem psát a jeho knihy jsou elegantní, psané s lehkostí a vtipem.

(Der Tagesspiegel) 

Schönburgovy texty mají hlavu i patu... Moudrým okem nahlíží na celou historii lidstva, ale nezapomněl použít i svůj originální smysl pro humor.

(Film, Sound & Media)

349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
208
EAN:
9788073907242
Původní název:
Weltgeschichte to go
Skladem
ISBN:
978-80-7390-724-2
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

Alexander von Schönburg se narodil v roce 1969 a působil mimo jiné jako redaktor deníku Fankfurter Allgemeine Zeitung a šéfredaktor Park Avenue. Od roku 2009 je členem vedení redakce Bildu. Jeho kniha Vše, co chcete vědět o králích, ale neodvážili jste se zeptat se stala mezinárodním bestsellerem. Se svou rodinou žije v Berlíně. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
15. 10. 2017
V rámci vydání druhého dílu Shannarovy elfeíny Vám přinášíme rozhovor s autorem knižní série Terry Brooksem.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku My, Utonulí
Recenzní konkurz na připravovanou novinku My, Utonulí
9. 10. 2017
Sága My, utonulí vysoko ční nad ostatními romány tohoto žánru.Lze ji směle srovnávat s vrcholnými díly Lva Nikolajeviče Tolstého. Bohatý a nádherný příběh.“
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
9. 10. 2017
Bylo jen otázkou času, kdy podle bestsellerů Diany Gabaldon vznikne televizní seriál, neboť příběhy Claire Beauchamp Randall a Jamieho Frasera dychtivě hltají miliony čtenářů po celém světě.
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
4. 10. 2017
Všichni fanoušci pořádného rocku a Bon Joviho, buďte na pozoru! Kniha, ve které nenaleznete jen mnoho fotografií, ale také příběh o tom, jak to vlastně všechno začalo, právě vyšla i u nás.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku  Edward: Tajemství krále z Auramaly
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Edward: Tajemství krále z Auramaly
29. 9. 2017
MOCENSKÉ INTRIKY, VÁLKA,SPALUJÍCÍ VÁŠEŇ A KREVNÍ MSTA.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
29. 9. 2017
SBÍRKA ÚVAH A HRAVÝCH ESEJŮ OD HVĚZDY TELEVIZNÍCH SERIÁLŮ GILMOROVA DĚVČATA A FAMÍLIE A TAKÉ OD AUTORKY BESTSELLERU JEDNOHO DNE, MOŽNÁ...
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Poslední dívka
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Poslední dívka
29. 9. 2017
„Jeden z nejlepších thrillerů letošního roku. Pokud se vám líbila Zmizelá , budete nadšeni.“
Stephen King
highslide