Logo

Světové dějiny do kapsy

Svetove_dejiny_do_kapsy_3D

Od Adama  k Applu za méně než 300 stran. 

Co udělalo z člověka doby kamenné vyzbrojeného pěstním klínem Obyvatele velkoměsta se selfie tyčí? Které převratné momenty světových dějin změnily jejich běh? A proč je pochopíme až zpětně, když už je většinou pozdě? Alexander von Schönburg provází čtenáře světovými dějinami zábavně i fundovaně, vypráví o největších hrdinech a nejhorších darebácích, vysvětluje nejvýznamnější ideje a nejsenzačnější vynálezy lidstva. Zábavný i hluboký pohled na lidské dějiny zároveň – prostě od Adama až k Applu.

Říkáte si, že to není možné: převyprávět celé světové dějiny na 280 stránkách. Ale Alexander von Schönburg to dokáže a činí tak s elegantní lehkostí. Bere nás na cestu do nejvýznamnějších historických měst a center, od Babylónu, přes Berlín až do New Yorku. Setkáme se s největšími hrdiny i nejhoršími darebáky. Autor vypráví o uměleckých dílech i lidských vynálezech, od pěstního klínu po selfie tyč. Na začátku, jakoby pro zahřátí, shrne na patnácti stránkách dva miliony let lidských dějin, a to ve snaze odpovědět na otázku: Jak je možné, že si spíše nevýznamný živočišný druh opic – v potravním řetězci někde mezi ovcí a lvem – dokázal podmanit Zemi? 

Překvapivé průhledy houštinami tisíciletí, humorné příběhy s vtipnou pointou (co spojuje Vladimira Putina a Karla Velikého?) a velký nadhled činí z této knihy opravdový čtenářský zážitek.Co vám Schönburg o dějinách neřekne, to vám nebude chybět. 

Schönburg má stále o čem psát a jeho knihy jsou elegantní, psané s lehkostí a vtipem.

(Der Tagesspiegel) 

Schönburgovy texty mají hlavu i patu... Moudrým okem nahlíží na celou historii lidstva, ale nezapomněl použít i svůj originální smysl pro humor.

(Film, Sound & Media)

349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Vladimír Čadský
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
208
EAN:
9788073907242
Původní název:
Weltgeschichte to go
Skladem
ISBN:
978-80-7390-724-2
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

Alexander von Schönburg se narodil v roce 1969 a působil mimo jiné jako redaktor deníku Fankfurter Allgemeine Zeitung a šéfredaktor Park Avenue. Od roku 2009 je členem vedení redakce Bildu. Jeho kniha Vše, co chcete vědět o králích, ale neodvážili jste se zeptat se stala mezinárodním bestsellerem. Se svou rodinou žije v Berlíně. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
Recenze Maskované město - Genevieve Cogman (Kristýna Bednářová)
14. 12. 2017
Série Neviditelná knihovna se rozšiřuje o další fantasy příběh, který tentokrát otevře brány do luxusních neuvěřitelných světů, vystavěných na základě tužeb a myšlenek svých jednotlivých vládců.
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
Recenze Jak se točí Cizinka - Tara Bennet (Sabina Novotná)
14. 12. 2017
Dnes mám pro vás jednu speciální recenzi - nejedná se o klasickou beletrii, ale o knihu, která je proměně knihy v seriál. Jak už asi všichni víte, miluji sérii Cizinka - nejen seriál ale hlavně její knižní předlohu.
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Ivona Šabíková - Chensie)
13. 12. 2017
Ať už čekáte cokoliv, tak určitě ne natolik výrazné dílo podle skutečnosti, které vás osloví a změní vám život nebo alespoň pohled na něj. Zamilujete se, budete brečet a smát se.
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
Recenze Zimní lidé - Jennifer McMahon (Jana Čaňková)
13. 12. 2017
Když přišla Sára Harrissonová Sheaová jednoho lednového dne roku 1908 o dcerku Gertie, všichni si mysleli, že se zbláznila, když začala tvrdit manželovi, že se Gertie vrátila…
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
Recenze Blízko obzoru - Jessica Koch (Jana Parýzková)
12. 12. 2017
Nebudu vypisovat komu bych knihu doporučila, protože mám v plánu ji doporučovat na každém kroku, tento příběh nenechá nikoho chladným. Život opravdu není spravedlivý a já jsem ráda, že jsem dostala možnost si toto dílo přečíst. Myslím, že tento příběh v sobě budu mít opravdu dlouho.
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
Recenze Nežádejte o milost - Martin Österdahl (Ivana Vostřelová (Nedošínská)
12. 12. 2017
Hlavním hrdinou je Max Anger. Jde o člověka, který prošel tvrdým vojenským výcvikem, má železnou vůli a rozhodně se jen tak něčeho nelekne a nikdy se nevzdává bez boje.
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
Recenze Mořeplavec - Diana Gabaldon (Kateřina Miklíková)
11. 12. 2017
Od chvíle, kdy se na kopci Craigh na Dun Jamie a Claire museli rozloučit před blížící se bitvou u Cullodenu, uplynulo již dvacet let. Claire prošla kameny zpět do své doby, kde vychovává Jamieho dceru Brianu a Jamie odešel zemřít do bitvy, o které věděl, že je předem prohraná…
highslide