Logo

Světové dějiny do kapsy

Svetove_dejiny_do_kapsy_3D

Od Adama  k Applu za méně než 300 stran. 

Co udělalo z člověka doby kamenné vyzbrojeného pěstním klínem Obyvatele velkoměsta se selfie tyčí? Které převratné momenty světových dějin změnily jejich běh? A proč je pochopíme až zpětně, když už je většinou pozdě? Alexander von Schönburg provází čtenáře světovými dějinami zábavně i fundovaně, vypráví o největších hrdinech a nejhorších darebácích, vysvětluje nejvýznamnější ideje a nejsenzačnější vynálezy lidstva. Zábavný i hluboký pohled na lidské dějiny zároveň – prostě od Adama až k Applu.

Říkáte si, že to není možné: převyprávět celé světové dějiny na 280 stránkách. Ale Alexander von Schönburg to dokáže a činí tak s elegantní lehkostí. Bere nás na cestu do nejvýznamnějších historických měst a center, od Babylónu, přes Berlín až do New Yorku. Setkáme se s největšími hrdiny i nejhoršími darebáky. Autor vypráví o uměleckých dílech i lidských vynálezech, od pěstního klínu po selfie tyč. Na začátku, jakoby pro zahřátí, shrne na patnácti stránkách dva miliony let lidských dějin, a to ve snaze odpovědět na otázku: Jak je možné, že si spíše nevýznamný živočišný druh opic – v potravním řetězci někde mezi ovcí a lvem – dokázal podmanit Zemi? 

Překvapivé průhledy houštinami tisíciletí, humorné příběhy s vtipnou pointou (co spojuje Vladimira Putina a Karla Velikého?) a velký nadhled činí z této knihy opravdový čtenářský zážitek.Co vám Schönburg o dějinách neřekne, to vám nebude chybět. 

Schönburg má stále o čem psát a jeho knihy jsou elegantní, psané s lehkostí a vtipem.

(Der Tagesspiegel) 

Schönburgovy texty mají hlavu i patu... Moudrým okem nahlíží na celou historii lidstva, ale nezapomněl použít i svůj originální smysl pro humor.

(Film, Sound & Media)

349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Vladimír Čadský
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
208
EAN:
9788073907242
Původní název:
Weltgeschichte to go
Skladem
ISBN:
978-80-7390-724-2
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

Alexander von Schönburg se narodil v roce 1969 a působil mimo jiné jako redaktor deníku Fankfurter Allgemeine Zeitung a šéfredaktor Park Avenue. Od roku 2009 je členem vedení redakce Bildu. Jeho kniha Vše, co chcete vědět o králích, ale neodvážili jste se zeptat se stala mezinárodním bestsellerem. Se svou rodinou žije v Berlíně. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide