Logo

Syndrom loutky

Syndrom_loutky_3D
Když osmiletý chlapec Peťa Uksusov sleduje, jak rusovlasá slečna padá z okna (jako loutka!), netuší, že tento zážitek nastartuje dvě největší posedlosti jeho života: loutky a Lizu.
Ještě tentýž večer si autista Peťa začíná hrát s loutkami ostatních dětí a předvádí naprosto unikátní dovednosti a nadpřirozené výkony. V jeho rukou panenky a loutky doslova ožívají.
Druhý den si Péťa všimne zrzavé holčičky v kočárku před obchodem s potravinami a uchvácen její krásou (vypadá jako panenka) se rozhodne, že jí unese.
Když se Liza vrátí k otci, Peťa zjistí, že je dcerou ženy, která spáchala sebevraždu. Péťa dlouhé roky nespouští dívku z dohledu, a když Liza začíná studovat vysokou školu, rozhodne se nadobro od otce odejít. Od otce, právníka s pochybnou pověstí a podivnými sexuálními úchylkami...
 
Jaká by to byla Dina Rubina bez skrytých záhad a rodinných tajemství plných ďábelsky spletitých detektivních hádanek. A bez komických souher okolností, takřka mystických šťastných náhod, a dokonce „skutečné“ temné síly – ovšem té je jen malá špetka, lehký náznak. Je to skutečně bezedný příběh, najdeme v něm jak staré kletby a proroctví, tak děsivé amulety v podobě břichatých loutek s „tajemstvími“. Ve skutečnosti to ovšem není román o marionetách. Žádné loutkové divadlo. Je to příběh o životě a o živých, přemýšlejících, trápících se a tápajících lidech.
Rafail Nudelman, literární kritik
 
„Už dávno tu nebylo takové napínavé situační a charakterové drama. Při čtení člověka chvílemi mrazí a chvílemi se nemůže odtrhnout. Tato kniha totiž vzrušuje a přitahuje jakousi intelektuální vášní. Autorka Syndromu loutky předvádí velmi náročné kouzlo: v knize představuje ďábelsky spletité loutkové drama promyšlené do těch nejmenších detailů, do nějž vkládá poutavý psychologický román ze současnosti. A tyto dvě roviny se neustále střídají, prolínají a hrají si spolu.
Vesti, Tel Aviv
399 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2018
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
424
EAN:
9788073906634
Původní název:
The Petroushka syndrome
Skladem
ISBN:
978-80-7390-663-4
Autor:
  • Anotace
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

Dina Rubina je izraelská státní občanka píšící rusky. Narodila se v Taškentu v Uzbekistánu v roce 1953. Své první práce začala publikovat v 70. letech v časopise Junosť. Je autorkou osmi bestsellerových románů a získala řadu ocenění. Podle jejích knih byly natočeny filmy, televizní inscenace a staly se také předlohou pro divadelní hry, které se uvádějí na jevištích v Rusku i Izraeli. Od roku 1990 žije se svým manželem, dcerou a vnoučaty v Ma'ale-Adumim v Izraeli.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide