Logo

Tudorovci: Králové a Královny

Tudorovci_3D

Vítězství Jindřicha Tudora stálo na počátku zrodu největší dynastie anglických dějin. Během své vlády se Tudorovci museli vypořádat s hrozbami, které přicházely zvnějšku i zevnitř. Nárok Jindřicha VII. na trůn ohrožovali další nástupci, kteří mu hrozili povstáním. Když jeho syn, Jindřich VIII., spustil náboženskou reformu, vysloužil si opovržení ze strany papeže a nepřátelství mnoha evropských vůdců. Král–chlapec, Eduard VI., se zdál být spíše loutkou v rukou prohnaných politiků, kteří ho obklopovali. Jeho sestra Marie byla oddanou katoličkou a pokusila se zvrátit všechny dosavadní náboženské reformy. Protestanti po celé zemi proti ní brojili. A dokonce i dlouhá vláda Alžběty I. se neobešla bez potíží: neustálé zpochybňování jejího nároku na trůn, neochota vdát se a válka se Španělskem se staly hrozbami, které ji mohly sesadit z trůnu. 

V této srozumitelné a dobře napsané knize nám Alex Woolf nabízí dokonalý úvod do dějin nejznámější královské dynastie, která kdy Anglii vládla.

 

299 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2017
Překladatel
Vendula Hlavová
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
192
EAN:
9788073906269
Původní název:
The Tudor Kings & Queens
Skladem
ISBN:
978-80-7390-626-9
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz

ALEX WOOLF studoval Dějiny na Essexské univerzitě. Více než 18 let pracoval jako editor a 10 let je na volné noze. Napsal více než 30 knih na různá historická témata – o Římanech, Vikinzích, středověku, o pádu Wall Streetu, nacistickém Německu, bitvě o Británii i arabsko-izraelském konfliktu.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide