Logo

Vůdce smečky: Láskyplné vedení v rodině

vůdce smečky

Inovativní dánský rodinný terapeut Jesper Juul se v této knize zabývá otázkou, jak mají rodiče postupovat při výchově dětí, aby z nich vyrostly zdravé a sebevědomé osobnosti. Opouští tradiční výchovné metody a prosazuje myšlenku stejné hodnoty dětí a dospělých. Nabádá rodiče, aby věnovali pozornost citovému životu dětí, jejich přáním a potřebám. Svou roli správně splní, když budou autentičtí, osobní, budou umět přiznat chybu, děti povedou k odpovědnosti a navážou s nimi vztah založený na obapolné lásce a respektu.

V závěru knihy autor upozorňuje na chyby některých rodičů, kteří až příliš umetají dětem životní cestu, nebo na ně přehnaně dozírají a kontrolují je. A špatné také je, když se jiní zase dětmi nedávají vyrušovat ze svého klidu.

„Dánský expert na problematiku rodin Jesper Juul pomáhá dospělým vyrovnat se s nejtěžším problémem: jak mají přistupovat k výchově svých dětí.“

29 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
200
EAN:
9788073904616
Skladem
ISBN:
978-80-7390-461-6
Autor:
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
 

Jesper Juul se narodil roku 1936 v Dánsku. Působí jako učitel a také jako rodinný terapeut či poradce při řešení konfliktů. Je autorem řady knih a vzdělávacích textů pro rodiče. Řadí se k velkým inovátorům pedagogiky a přinesl mnoho cenných impulsů pro rozvoj pedagogiky budoucnosti. Jako jeden z nejinovativnějších evropských rodinných terapeutů motivuje ve svých rodinných dílnách „Family-lab International“, založených v roce 2004, rodiče k tomu, aby v rodině sehrávali autentickou a respektovanou vůdčí roli.

Jeho životní i pedagogická dráha jsou velmi pestré. Vzdělával se mimo jiné v USA u Waltera Kemplera, u něhož se seznámil s tvarovou terapií. Vytvořil samostatnou formu terapie a poradenství, která vychází z přirozené sociální kompetence dítěte a z vědomí stejné hodnoty dětí a dospělých. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide