Logo

Woody

woody_3D

Většina fanoušků si Allena spojuje s jeho milovaným Manhattanem, který mu byl domovem a inspirací skoro celý život. Je o něm ovšem také známo, že miluje hru na klarinet a pravidelně se svou kapelou koncertuje, i že nerad dává rozhovory a přijímá filmové ceny, přestože jich za svou kariéru získal nespočet. V rozsáhlé knize si na své přijdou nejen ti, kdo famózního Allena a jeho tvorbu teprve objevili, ale publikace potěší i jeho skalní fanoušky, kteří zde najdou i méně dostupné informace.  Příběh Woodyho Allena je příběhem o talentu, tvořivosti, novátorství a především nesmírné lásce umělce k jeho práci. 

Toto je první biografie světoznámého spisovatele a režiséra Woodyho Allena po mnoha letech a její vydání je načasováno u příležitosti jeho osmdesátých narozenin. Autor bestsellerů Evanier v ní rozebírá klíčové Allenovy filmy a věnuje se i jeho osobnímu životu, včetně mnoha skandálních i romantických pletek.

"Morálka, sexualita, judaismus, věčný boj mezi rozumem a srdcem... to jsou témata, které Woodyho Allena zajímaly celý život."

349 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
Počet stran
464
EAN:
9788073902780
Původní název:
Woody
Skladem
ISBN:
978-80-7390-278-0
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Trailer
  • Napsali o knize
 

David Evanier má na svém kontě devět publikací včetně bestselleru Making the Wiseguys Weep: The Jimmy Roselli Story. Za svá beletristická díla, k nimž patří tituly The One-Star Jew, Red Love, The Swinging HeadhunterThe Great Kisser, je nositelem cen Aga Khan Fiction PrizeMcGinniss-Ritchie Short Fiction Award. Působil také jako redaktor časopisu Paris Review. V současnosti žije v New Yorku. 

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

"Morálka, sexualita, judaismus, věčný boj mezi rozumem a srdcem... to jsou témata, které Woodyho Allena zajímaly celý život."

V roce 1972 podává Woody Allen oslnivý výkon ve filmu Play It Again, Sam, jako Allan Felix: neurotický, měšťácký Žid, který se pokouší nalézt smysl života poté, co ho opustila žena.

V jedné velice povedené scéně se Allan snaží ukecat roztomilou mladou dívku v muzeu umění: ptá se jí na malíře Franze Klinea, ona je hluboce zabrána pozorováním obrazu a pak odpoví - s kamenným výrazem – že odráží ohavnou, osamělou prázdnotu bezbožného vesmíru.

Allan, poněkud rozpačitě, se pak ptá, jaké má plány na sobotu večer?

"Sebevraždu", říká.

"A co v pátek večer?" on nato.

Toto je klasický Woody Allen.

A je to také to, co z něj činí jednu z nejplodnějších a nejúspěšnějších postav světové kinematografie vůbec. 

 

„Spoustě lidí podle mě to, jak odmítnul převzít Oskara kvůli koncertu svojí kapely, přišlo jako jeho nejsympatičtější gesto vůbec. Jsou lidi, kteří jenom tvrdí, že je jim jedno, co si o nich ostatní myslí. On to tak ale opravdu má – jinak by totiž nemohl přežít. Na nic si nehraje, dělá prostě svou práci a vystačí si při tom sám. Možná mu záleží na tom, co si o jeho filmech myslíme vy nebo já, ale co si myslí Akademie, je mu opravdu srdečně jedno.“

 Allenův přítel Dick Cavett

Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Aktuality
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Denisa Mišinová)
Recenze Bon Jovi - Bryan Reesman (Denisa Mišinová)
19. 10. 2017
Grafické zpracování je prostě parádní - je to to první, co vám přijde na mysl, když knížku otevřete. ..
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Marie Chlebnová)
Recenze Strom lží - Frances Hardinge ( Marie Chlebnová)
18. 10. 2017
Strom lží je sedmou knihou britské spisovatelky Frances Hardinge a já si pokládám otázku, proč je to teprve první kniha přeložená do českého jazyka. Doufám, že se čtenáři brzy dočkají další knižní ochutnávky ze spisovatelčiny dílny.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku Mořeplavec - Diana Gabaldon
Recenzní konkurz na připravovanou novinku Mořeplavec - Diana Gabaldon
17. 10. 2017
Od autorky dechberoucích bestsellerů Cizinka a Vážka v jantaru přichází třetí pokračování této mimořádné ságy.
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
Rozhovor se spisovatelem Terry Brooksem - Letopisy rodu Shannara
15. 10. 2017
V rámci vydání druhého dílu Shannarovy elfeíny Vám přinášíme rozhovor s autorem knižní série Terry Brooksem.
Recenzní konkurz  na připravovanou novinku My, Utonulí
Recenzní konkurz na připravovanou novinku My, Utonulí
9. 10. 2017
Sága My, utonulí vysoko ční nad ostatními romány tohoto žánru.Lze ji směle srovnávat s vrcholnými díly Lva Nikolajeviče Tolstého. Bohatý a nádherný příběh.“
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
Recenzní konkurz Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2
9. 10. 2017
Bylo jen otázkou času, kdy podle bestsellerů Diany Gabaldon vznikne televizní seriál, neboť příběhy Claire Beauchamp Randall a Jamieho Frasera dychtivě hltají miliony čtenářů po celém světě.
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
Recenze Bon Jovi -Bryan Reesman (Táňa Moučková)
4. 10. 2017
Všichni fanoušci pořádného rocku a Bon Joviho, buďte na pozoru! Kniha, ve které nenaleznete jen mnoho fotografií, ale také příběh o tom, jak to vlastně všechno začalo, právě vyšla i u nás.
highslide