Logo

Za objektivem

behind_the_camera_3D

Všichni fotoreportéři, o kterých se zde dočtete, mají i přes značné vzájemné odlišnosti něco společného: přáli si předložit světu vlastní verzi reality a svými fotografiemi ho toužili ovlivnit. A na cestě za osudovými snímky přinášeli oběti – nejednou i oběť nejvyšší. 

Někteří nedali dopustit na nahodilost snímku a syrovou, krutou realitu, jiní toužili po tom zprostředkovat ostatním pohled na svět jako na scénu, kde každičký pohyb určuje sám fotograf. Jedni
navštěvovali ty nejodlehlejší země a riskovali život na bojištích nebo daleko za hranicemi civilizace. Druzí nepotřebovali opouštět kontinent; dokumentovali pro své krajany, jak ničivé dopady může mít ekonomická krize či válka pro všechny obyvatele. A pak jsou tu tací, kterým se splnil životní sen: obklopit se slavnými osobnostmi a v luxusním prostředí fotit jejich portréty.

Rok vydání
2018
Jazyk
čeština
Vazba
vázaný
EAN:
9788075855268
Původní název:
Behind the Camera: The Most Legendary Photographers of Our Time
Připravujeme
ISBN:
978-80-7585-526-8
Autor:
  • O autorovi
  • Dotaz
Laura Magni píše o cestování skrz kulturní a společenskou optiku, a její články byly publikovány v italských i zahraničních časopisech. Píše také filmové scénáře, pracovala jako editorka a dohlížela na redesign časopisů a knižních sérií. Pracuje jako designérka pro soukromé firmy i veřejnou správu, a vyučovala scenáristiku na institutu designu IED v Milánu.
Marco Santini pracuje jako novinář již přes 20 let. Zaměřuje se na cestování, jídlo, víno a interiérový design. Píše pro významné turistické a odborné časopisy jak v Itálii, tak v zahraničí. Je autorem průvodců a knih. Vyučuje fotografii a organizuje fotografické výstavy v Itálii.
Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
Související tituly
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
highslide