Mandlovník

Mandlovník

Mandlovník

Ahmed Hamid je nadán výjimečným matematickým talentem, kterým uvádí v úžas celou rodnou vesnici. Místo bezstarostného dětství však s celou rodinou a ostatními Palestinci žije v neustálém strachu. Všechno vyvrcholí v den Ahmedových dvanáctých narozenin, kdy se ocitne bez otce a rodina ztratí i střechu nad hlavou. Ahmed je nucen převzít roli živitele a postarat se o matku a mladší sourozence. Na rozdíl od okolí se odmítá osudu podvolit a v sobě žít jen nenávistí k státu Izrael. Jde za svým cílem a usilovnou prací se mu podaří získat stipendium na izraelské univerzitě. Je si vědom slibu, který dal kdysi otci - touží život zasvětit vědě a svým bližním pomoci z bídy a beznaděje.

Mandlovník je příběh o odvaze, lásce a nezlomné víře v lidskost: inspirativní životní cesta, na jejímž pozadí se odehrávají celé izraelsko-palestinské dějiny dvacátého století.

49 Kč
Doporučená cena s DPH
Rok vydání
2016
Formát
130x200 mm
Jazyk
čeština
Vazba
Vázaný
Počet stran
312
EAN:
9788073903510
Skladem
ISBN:
978-80-7390-351-0
  • Ukázka z knihy
  • O autorovi
  • Dotaz
  • Recenze
  • Diskuze o knize
  • Napsali o knize
 

Michelle Cohen Corasanti získala titul bakaláře na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě a magisterský titul z Harvardu - oba z blízkovýchodních studií. Zároveň je odbornicí na mezinárodní a lidská práva. Američanka pocházející v městečku Utica ve státě New York se v šestnácti letech rozhodla odjet do Izraele. Tam strávila sedm let. Později žila také ve Francii, Španělsku, Egyptě a Anglii. V současnosti žije i s rodinou v New Yorku. Mandlovník je sice její první román, ale ihned po vydání mimořádně zaujal čtenáře i literární odborníky.

Dotaz na knihu
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
 
Nádherná, srdcervoucí kniha. Nespravedlnosti, které zažívají lidé za období války. Příběh malého chlapce se kterým prožijeme, celý jeho život. Bude se vám chtít plakat a někdy se, to prostě ani nedá nijak ospravedlnit. Za sebe určitě doporučuji!
 
http://www.cbdb.cz/kniha-175096-mandlovnik-the-almond-tree
Neuvěřitelně krásný příběh malého chlapce, který vypráví o dětství a dospívání na palestinském území v Izraeli.
Čistý, až syrový příběh o přátelství, lásce, nenávisti. O touze vymanit se z předepsaných kolejí a využit svůj potenciál..
 
Magdalena Hrabalíková
Související tituly
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.